Polskie służby inwigilując dziennikarzy łamią prawo i gwarancje konstytucyjne - powiedział przed sejmową komisją śledczą ds. nacisków dziennikarz tvn24.pl Maciej Duda. Jego zdaniem służby "od ręki" mają dostęp do informacji o ich życiu prywatnym.

Grudniowa wizyta prezydenta Rosji ma być głównym tematem posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które rozpoczęło się w Warszawie. Na obrady prezydent Bronisław Komorowski zaprosił poza powołanymi członkami, byłych prezydentów i premierów. W tym Wojciecha Jaruzelskiego.

W wyborach samorządowych nie mogło wśród kandydatów zabraknąć także znanych sportowców. Nie tylko byłych, ale też takich, którzy kariery jeszcze nie zakończyli. W wyścigu o zaufanie wyborców startowało wielu, tylko nieliczni stanęli na podium.

Prokuratura w Kozienicach postawiła zarzuty nastolatkowi, który pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrącił policjanta na służbie. Odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Wystosowano też wniosek o aresztowanie nastolatka.

Szyfrant polskiego wywiadu wojskowego Stefan Zielonka nie był dezerterem - uznała Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie w środę. Śledztwo przeciwko chorążemu zostało umorzone. Według prokuratury przyczyną śmierci Zielonki było najprawdopodobniej samobójstwo.

Anna Fotyga jest zadowolona z wizyty w USA i spotkań z kongresmenami w sprawie smoleńskiego śledztwa. - Widzę bardzo wiele dróg i wiele możliwości, ale też widzę, jaka to będzie długa droga - przekonywała była szefowa MSZ na Greenpoincie.

Krótko trwała radość z sukcesu radnego z Białej Podlaskiej. 43-letni Marek G. dzień po wyborach został zatrzymany przez policyjny patrol za jazdę po pijanemu. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W gminie Lubiszyn (województwo lubuskie)wybuchła wyborcza afera. Policja zatrzymała 15 osób podejrzanych o kupowanie głosów za alkohol. Po gminie miał krążyć bus, z którego podczas głosowania rozdawano butelki wypełnione wysokoprocentowym alkoholem. Obdarowani w zamian mieli postawić krzyżyk przy odpowiednim nazwisku.

Po wstrzymaniu przyjęć do kliniki leczącej chore na raka dzieci, jej dyrektor walczy jak może, aby zdobyć pieniądze dla swoich podopiecznych. Teraz czeka ją spotkanie z minister zdrowia. - Liczę na to, że pieniądze się znajdą. Obietnic dzieciom do kroplówek się nie wleje – mówi prof. Alicja Chybicka, szefowa Kliniki Hematologii we Wrocławiu.

Maciej Duda, dziennikarz portalu tvn24.pl zeznaje przed sejmową komisją ds. nacisków. Komisja bada sprawę kontroli operacyjnej 10 dziennikarzy, w tym m.in. Moniki Olejnik, Bertolda Kittla i Macieja Dudy, którą służby specjalne miały prowadzić w latach 2005-2007.

Zbieżność nazwisk przypadkowa, ale zwycięstwo w wyborach prawdziwe. Udało się Ryszardowi Kapuścińskiemu i Martynie Wojciechowskiej, ale cztery Joanny Muchy i trzech Jarosławów Kaczyńskich przepadło. Nazwisko pomogło też „prawdziwym” kandydatom: Annie Nehrebeckiej czy Alicji Tysiąc.

Wykluczamy ugodę z władzami Rosji w sprawie skargi katyńskiej złożonej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - informują rodziny ofiar zbrodni katyńskiej. Powodem jest odpowiedź Rosji w tej sprawie.

Przepłynął już Wisłę kajakiem latem i zimą. Teraz Marek Kamiński, bo o nim mowa, postanowił przepłynąć królową polskich rzek wpław. Nie całą oczywiście. "Jedynie" 10 kilometrów. - Chciałbym, aby Polacy przypomnieli sobie o Wiśle i zaczęli korzystać z możliwości jakie daje – tłumaczy podróżnik.

W składzie nowego klubu parlamentarnego "Polska jest najważniejsza" znalazł się poseł Wojciech Mojzesowicz. Jego polityczna kariera jest naznaczona licznymi transferami partyjnymi. To już szóste ugrupowanie, do którego należy.

- Dziwi mnie ta decyzja - skomentował decyzję Bronisława Komorowskiego o zaproszeniu Wojciecha Jaruzelskiego na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poseł PO Jarosław Gowin. Do krytyki przyłączył się również europoseł PiS Jacek Kurski.

Kandydaci startujący z list niezależnych komitetów wyborczych obejmą stery władzy w zdecydowanej większości polskich miast. 444 z wybranych burmistrzów oficjalnie nie należy do żadnej partii. Statystyka wygląda podobnie w przypadku prezydentów i wójtów.

PSL zdeklasowało partyjnych rywali w walce o miejsca w radach gmin liczących poniżej 20 tysięcy mieszkańców. Ludowcy zdobyli w skali kraju 4175 mandatów, a następne na liście PiS tylko 1655. Jednak poza wszelką konkurencją są kandydaci nie należący do dużych partii, którzy zdobyli aż 24 867 miejsc.

Jedenastu prezydentów największych miast może spać spokojnie - we wtorek Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie potwierdziła, że wygrali oni w pierwszej turze. Nie przebiła się w niej żadna nowa twarz. Wszyscy wybrani 21 listopada to prezydenci, którzy dotychczas rządzili w swoich miastach.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne i ostateczne wyniki wyborów samorządowych. W wyborach do sejmików wojewódzkich wygrała Platforma Obywatelska, na drugim miejscu uplasował się PiS, na trzecim PSL. W całych wyborach frekwencja wyniosła 47,32 procent. W dziewięciu dużych miastach będzie potrzebna II tura.

Elżbieta Jakubiak nie zamierza składać mandatu poselskiego. - Prawo i Sprawiedliwość dostało ode mnie równie dużo, jak ja od Prawa i Sprawiedliwości - mówiła w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24. Komentując rozłam w PiS-ie Jarosław Gowin (PO) nazwał polityków z nowego klubu poselskiego "Polska jest najważniejsza" "buntownikami w imię honoru", a Jacek Kurski (PiS) powtarzał, że szkodzili oni partii w środku kampanii wyborczej.