Kolejne posiedzenie Sejmu po samorozwiązaniu Izby odbędzie się w dniach 19-21 września. Zdecydował o tym Konwent Seniorów.

Sąd Apelacyjny w Warszawie na wniosek IPN uchylił wyrok Sądu Lustracyjnego o tym, że rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego Małgorzata Niezabitowska nie była agentem SB.

Były poseł SLD i były minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia został prawomocnie uznany za "kłamcę lustracyjnego". Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił apelację obrony polityka.

PiS uprawia w telewizji publicznej partyjną propagandę - uważa PO i oskarża premiera, że w ostatnim orędziu złamał zasady wyznaczone przez PKW. - A prezes TVP nie powinien być w kolegium IPN - stwierdzili działacze Platformy i złożyli protest do szefowej KRRiTV.

Przeprosin oraz zadośćuczynienia finansowego od Zbigniewa Ziobry domaga się kardiochirurg Mirosław G. za wypowiedź sugerującą, że świadomie "pozbawiał życia" swoich pacjentów. Lekarz, oskarżony o korupcję, jest od maja na wolności.

Znieważenie musi być na tyle wyraźne, by mogło być uznane za przejaw poniżenia, pogardy, ośmieszenia a nie jedynie lekceważenia - tak z-ca prokuratora generalnego Dariusz Barski tłumaczył w Sejmie, czemu śledczy nie zajęli się słowami o. Rydzyka pod adresem prezydenta.

Strażacy ugasili pożar, który wybuchł w chłodni fabryki słodyczy Terravita w Poznaniu. Na miejscu pracowało około 20 zastępów straży pożarnej. Wcześniej ewakuowano kilkunastu pracowników.

Na południu Polski nadal utrzymują się silne opady deszczu. Padać będzie też w nocy. Meteorolodzy ostrzegają, że możliwe jest zagrożenie powodziowe.

Najpóźniej jutro poseł PiS Karol Karski zostanie wiceministrem spraw zagranicznych. Nowym zastępcą Anny Fotygi będzie też Andrzej Sadoś, kiedyś rzecznik MSZ.

Dodatkowe posiedzenie Sejmu będzie zwołane tylko, jeśli Senat zgłosi poprawki do przyjętych przez posłów ustaw - postanowił Konwent Seniorów. Jest ich tyle, że posłowie będą pracować nocami.

Część dziennikarzy reklamowała mafię, współpracowali z nią też politycy - mówi w wywiadzie dla "Rz" Antoni Macierewicz i zapowiada, że drugą część raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych możemy poznać jeszcze przed wcześniejszymi wyborami

LiS, który miał być nową jakością na polskiej scenie politycznej, może z niej zniknąć szybciej niż się pojawił - pisze "Nasz Dziennik". Na dzisiejszym wspólnym posiedzeniu, oba kluby zadecydują, czy do wyborów pójdą razem.

Prezes PSL Waldemar Pawlak zaproponował na antenie TVN24, by szefowie klubów parlamentarnych spotkali się dzisiaj i uzgodnili porządek prac Sejmu przed wyborami. Opozycja chce zapewnienia, że podczas kampanii wyborczej marszałek Ludwik Dorn będzie nadal zwoływał Sejm.

Prokuratura chce uchylenia immunitetu kilku posłów Samoobrony - donosi "Dziennik". Andrzej Lepper, Janusz Maksymiuk i Lech Woszczerowicz, a prawdopodobnie także Mateusz Piskorski i Krzysztof Filipek, mają mieć postawiony zarzut składania fałszywych zeznań.

Według pytanych przez "Gazetę Wyborczą" Polaków, najbardziej Polsce "szkodzi" o. Tadeusz Rydzyk. W czołówce są też Roman Giertych, Andrzej Lepper, Jarosław Kaczyński i Janusz Kaczmarek.