Porzuciła dziecko, nie trafi za kratki

Pół roku więzienia w zawieszeniu - taki wyrok usłyszała matka, która porzuciła swojego półtorarocznego synka przed jednym z krakowskich kościołów. Kobieta będzie musiała zapłacić grzywnę.

Rydzyka doktorat o własnym radiu

Już 8 października dyrektor Radia Maryja będzie bronił swego doktoratu - dowiedzieli się reporterzy "Teraz My". Oficjalny temat rozprawy doktorskiej o. Tadeusza Rydzyka brzmi "Apostolski Wymiar Radio Maryja w świetle założeń ideowych i programowych. Studium z zakresu teologii apostolstwa" .

Wpłacił 50 tys. i wyszedł na wolność

Bogusław S., prezes Wydawnictw Naukowo-Technicznych, który razem z Weroniką Marczuk-Pazurą jest podejrzany o korupcję w sprawie prywatyzacji wydawnictwa, wyszedł na wolność. S. mógł opuścić areszt po tym, gdy w poniedziałek wpłacił 50 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Śledztwo ws. Pei idzie żółwim tempem

Śledztwo w sprawie rapera Pei zapowiada się na typowe - żmudne i długie. Prokuratura napotkała bowiem "na nieoczekiwane trudności". Przesłuchani do tej pory świadkowie incydentu na koncercie przedstawiają bowiem rozbieżne wersje zdarzeń, a policja ma trudności z dotarciem do uczestników koncertu.

Wyroki ws. katastrofy pod Jeżewem podtrzymane

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w poniedziałek wyroki w procesie związanym z wypadkiem autokaru z licealistami koło Jeżewa (woj. podlaskie). Zginęło wówczas 13 osób, kilkadziesiąt zostało rannych.

Polańskim zajmą się prawnicy prezydenta

Lech Kaczyński poinformował w poniedziałek, że polecił swoim prawnikom zbadanie sprawy aresztowanego w Szwajcarii Romana Polańskiego. - Sprawa jest skomplikowana, bo do przestępstwa, które nie należy do "najpiękniejszych", jednak doszło - zastrzegł prezydent.

Zabili dla audi

Zabili człowieka tylko dla samochodu. Dwaj Polacy wpadli w Niemczech, kiedy próbowali ukraść paliwo. W bagażniku nadal mieli polskie tablice rejestracyjne zrabowanego audi.

Szwedzkie mięso może być zakażone BSE

Stare szwedzkie mięso stanowi poważne niebezpieczeństwo dla polskich konsumentów - może być zarażone BSE (choroba szalonych krów). Takiego zdania już siedem lat temu był Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorzowie Wielkopolskim. Informacja ta stoi w opozycji do opinii małopolskiego sanepidu, który kilka dni temu oświadczył, że mięso nadaje się do jedzenia.

Pijana 14-latka uciekała samochodem matki

Pijana 14-latka za kółkiem. Policja z Wałbrzycha zatrzymała nastolatkę, która zabrała mamie samochód i prowadziła go mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieletnia stanie teraz przed sądem rodzinnym.

Zginęli zasypani trocinami

Tragedia w tartaku we Wronkach Wielkich nieopodal Gołdapi. Dwie osoby zostały przysypane trocinami drewna – lekarzom nie udało się ich uratować. Wiadomość o wypadku otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Na nagrody pieniądze się znalazły...

Hanna Gronkiewicz-Waltz przeznaczyła prawie 200 tysięcy złotych z budżetu miasta na nagrody dla prezesów miejskich spółek. - Specyficzna polityka zaciskania pasa - drwią radni opozycji. - Prezesi zasłużyli na te nagrody - broni decyzji prezydent rzecznik ratusza.

Nastroje Polaków kiepskie

Pesymiści górą - tak najkrócej można podsumować nastroje Polaków w najnowszym sondażu CBOS. Negatywnie oceniamy kierunek zmian w kraju i sytuację gospodarczą. Większość z nas nie oczekuje poprawy, przeciętnie oceniamy też swoje warunki materialne.

Były błędy w kopalni. Holding nie komentuje

Katowicki Holding Węglowy nie komentuje na razie wstępnych wniosków z oględzin miejsca katastrofy w kopalni "Wujek-Śląsk" w Rudzie Śląskiej. Te brzmią: chodniki przy ścianie wydobywczej były za długie i mógł się tam gromadzić metan. Eksperci nie wykluczają, że to mogło doprowadzić do wypadku, w którym zginęło 18 górników.

Rzecznik przeprasza, że "nie lubi feministek"

"Nie lubię feministek" to niefortunne stwierdzenie - przyznaje Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski. I przeprasza wszystkich, którzy poczuli się dotknięci jego wypowiedzią.

Maleńczuk skazany za "szmaciarzy"

Znany rockman Maciej Maleńczuk (prawdziwe imię Mirosław - red.) został uznany winnym znieważania policjantów, których zwyzywał podczas ostatniego festiwalu w Opolu. Sąd skazał go w poniedziałek na 3 tys. zł grzywny.

Internauci: Niewinny nie ucieka

Sprawa Romana Polańskiego podzieliła internautów tvn24.pl, większość jednak opowiada się za ukaraniem reżysera, bez względu na jego zasługi. "Brawo Ameryka! Dobrze, że takie rzeczy się nigdy nie przedawniają" - pisze o aresztowaniu za stosunek z nieletnią sprzed 30 lat ~temida. "Polański na pewno zrozumiał błąd, jaki popełnił i trzeba mu darować" - odpowiada Enen. Zawrzało też na amerykańskich portalach.

Śledczy Ziobry uciekają przed mobbingiem

Cywilni prokuratorzy, którzy trafili za czasów Zbigniewa Ziobry do prokuratury wojskowej by ją zreformować, rezygnują z pracy. Powód? Skarżą się na mobbing i prześladowanie. O sprawie został już poinformowany prokurator generalny i minister sprawiedliwości Andrzej Czuma - pisze "Rzeczpospolita".

U Kopacz na dywaniku

Lepszego zarządzania i dyscypliny budżetowej. Tego oczekiwać ma od dyrektorów szpitali minister zdrowia Ewa Kopacz, która od poniedziałku zaczyna akcję przesłuchań szefów placówek zdrowia.

Prezydencki fotel Tuska da szybsze wybory do Sejmu?

Szybsze wybory - tak, ale jest jeden warunek. Prezydenckie wybory wygrywa Donald Tusk. Taka ma być strategia w PO. Politycy największej partii w Polsce liczą, że na fali triumfu w prezydenckich wyborach zyska również ugrupowanie.

Śledztwo ws. afery w PZU umorzone

Nieprawidłowości w PZU, do jakich miało dojść za prezesury Cezarego Stypułkowskiego, nie było. Warszawska Prokuratura Okręgowa nie dopatrzyła się żadnego przestępstwa i śledztwo umorzyła - pisze "Rzeczpospolita".

"Wypuśćmy Polańskiego, wypuśćmy też Rywina"

- Nie ma tu nic do rzeczy, jakie filmy nakręcił Roman Polański – sprzeciwiał się w programie "24 Godziny" były korespondent z USA Bartosz Węglarczyk. Dziennikarz nie ukrywał, że nie rozumie oburzenia, jakie zapanowało w Polsce po zatrzymaniu twórcy m.in. "Chinatown". - On miał szansę wybronić się przed sądem, ale uciekł - dodał dziennikarz TVN i "Gazety Wyborczej".

Polskie i francuskie władze bronią reżysera

Polskie i francuskie władze razem stają w obronie Romana Polańskiego. Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uzgodnił z szefem francuskiej dyplomacji Bernardem Kouchnerem, że wystąpią do prezydenta USA z prośbą o "zbadanie możliwości skorzystania z prawa łaski". Z amerykańskim rządem rozmawiać ma też Lech Kaczyński.

Zdrojewski sugeruje: Amerykanie uwzięli się na Polaków

Co się stało ze stosunkami polsko-amerykańskimi? Zespół Zakopower i inni polscy muzycy nie zostali ostatnio wpuszczeni na teren USA, a teraz w Szwajcarii zatrzymany został Roman Polański. - Nie ma też tarczy antyrakietowej ani rozwiązania kwestii wizowej. To są elementy niepokojące. Prezydent Obama (uniewinniając Polańskiego-red.) ma szansę na poprawę wizerunku przed odwracającą się od USA opinią publiczną - powiedział w programie "24 godziny" minister kultury Bogdan Zbrojewski.

"Prowokował jeb...y"

Peja, czyli Ryszard Andrzejewski przerywa milczenie. Raper, po raz pierwszy od incydentu na koncercie w Zielonej Górze, postanowił porozmawiać z mediami. - Prowokował jeb...y - mówi o 15-latku, który został pobity przez fanów artysty. I dodaje: - Wku…a mnie ta sytuacja, to w jaki sposób zostałem pokazany przez media – mówił dziennikarzom "Uwagi" TVN.

Homoseksualiści zaleją Warszawę

W lipcu 2010 roku w Warszawie odbędzie się EuroPride - ogólnoeuropejska parada środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów oraz osób transgenderowych (LGBT). Impreza po raz pierwszy odbędzie się w tej części Europy. - Dla nas to przede wszystkim symbol przemian, jakie dokonały się w ciągu ostatnich lat - powiedział prezes Fundacji Równości Tomasz Bączkowski.

Pijany 4-latek trafił do szpitala

4-letni pijany chłopiec trafił do szpitala w Elblągu. Dziecko zostało poczęstowane alkoholem prawdopodobne w czasie libacji alkoholowej w domu rodziców.

"Brudy za paznokciami ma PiS i PO"

PO i PiS mówią "nie" ofercie Piotra Farfała, który w zamian za pozostawienie na stanowisku obiecuje politykom obiektywną telewizję. - To kabaret - skomentował ofertę w "Kawie na ławę" Jacek Kurski z PiS. - Nasza ocena Farfała jest taka sama, jak PiS-u, ale to nie my go powoływaliśmy - stwierdził Sławomir Nitras z PO. - Brudy za paznokciami ma PiS i PO. Obie partie biją się o TVP - podsumował spór Władysław Frasyniuk.

Napieralski: Rzecznik musi odejść

- Jak Rzecznik Praw Obywatelskich może mówić tak o kobietach? – komentował w „Poranku TVN24” niedawne wypowiedzi Janusza Kochanowskiego szef SLD Grzegorz Napieralski. Jego zdaniem obecny rzecznik powinien odejść, ale – jak zaznaczył Napieralski – doprowadzenie do tego będzie niezwykle trudne.

7 osób z zarzutami za walki psów

Siedem z dziewiętnastu osób, które zostały zatrzymane w sobotę w związku z organizowaniem psich walk usłyszało już zarzuty dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Jak podkreślają policjanci, rozbicie grupy organizującej nielegalne walki zwierząt w Wielkopolsce to pierwsza tak spektakularna akcja w Polsce.