Jest to kłamstwo, które skończy się w sądzie - w ten sposób minister sprawiedliwości Jarosław Gowin odpierał w programie "Jeden na jeden" zarzuty, jakoby ze względów osobistych prosił o akta ws. afery sopockiej. Miał się o to zwrócić do sędziego Ryszarda Milewskiego, którego chce zdymisjonować. - W ogóle z nim o tym nie rozmawiałem - zapewnia Gowin.

Już dwa miesiące po znalezieniu zwłok chłopca w cieszyńskim stawie, policjanci dysponowali listą 60. tysięcy dzieci, wśród których było nazwisko Szymona R. Jego nazwisko było też na pierwszym miejscu wśród 900 nieszczepionych na Śląsku dzieci. Szymon otwierał również listę 88, a potem 66 chłopców, którą stworzyli policjanci z Katowic i Cieszyna. Jednak jego rodzinę zatrzymano dopiero po dwóch latach.

Jestem szczęśliwym człowiekiem. Jedyna córka wydana za mąż za przemiłego, zdolnego, bardzo utalentowanego, wrażliwego człowieka - mówił o ślubie swojej córki Aleksandry z Kubą Badachem, Aleksander Kwaśniewski w "Kropce nad i". Były prezydent przyznał, że "nie raz" zakręciła mu się w oku łza, ale tuż przed wejściem do kościoła "miał dramat w oczach", gdy zobaczył tłum paparazzi.

- Sam fakt, że Jarosław Kaczyński mówi o gospodarce raczej niż o Smoleńsku i IV RP, trzeba uznać za krok w dobrym kierunku, ale mały krok - tak minister finansów Jacek Rostowski skomentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 zorganizowaną przez PiS debatę z udziałem ekonomistów. Zapowiedział też, że w przyszłości chętnie wziąłby udział w tego typu dyskusji o gospodarce.

Warszawska kancelaria przygotowuje - w imieniu klientów Amber Gold - kolejny pozew zbiorowy przeciwko członkom zarządu spółki. Poprzedni taki dokument, który miał umożliwić zaspokojenie roszczeń klientów AG z prywatnego majątku właścicieli, stracił rację bytu po ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki.

Pracę rządu źle ocenia już niemal trzy czwarte Polaków (73 proc.), pozytywnie gabinet Donalda Tuska postrzega zaledwie co piąty badany (21 proc.) - wynika z sondażu TNS Polska. Negatywne opinie przeważają też w ocenie pracy samego premiera, a także prezydenta.

Wiceszef ABW płk Jacek Mąka żegna się ze służbą. Podobną decyzję podjęło w tym roku niemal pół tysiąca oficerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tak masowego exodusu Agencja nie odnotowała od lat - wynika z ustaleń dziennikarzy "Superwizjera TVN".

- Widziałem parę "day after" i mogę powiedzieć, że byli bardzo szczęśliwi i ja się z tego cieszę - mówił w TVN24 Ryszard Kalisz, który w weekend bawił się na weselu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. Poseł odniósł się też do "twitterowej" relacji ze ślubu, którą prowadził Marek Siwiec. - Ja bym tego nie robił - stwierdził.

Przyszliśmy tutaj, aby z pełną pokorą wysłuchać państwa opinii i uwzględnić je w wymiarze, w którym będzie to możliwe - powiedział Jarosław Kaczyński, otwierając debatę na temat programu gospodarczego PiS, w której uczestniczą zaproszeni ekonomiści.

- Można rozmawiać o życiu publicznym, społecznym w ten sposób, w jaki tutaj rozmawialiśmy, mimo że różnią nas poglądy. Największy spór dotyczył podatków, ale to było do przewidzenia - skomentował debatę z udziałem ekonomistów jej organizator, prezes PiS Jarosław Kaczyński. 25 ekspertów przez prawie cztery godziny dyskutowało o finansach państwa, podatkach, rynku pracy i polityce prorodzinnej.

- Skoro nie zostałem zaproszony, to myślę, że byłoby w bardzo złym guście wdzierać się tam, gdzie nie jest się chcianym - powiedział w Radiu RMF FM Jacek Rostowki pytany, czy przyjdzie mimo braku zaproszenia na debatę ekonomiczną zorganizowaną przez PiS. Przyznał, że nie dziwi go brak zaproszenia do uczestnictwa w debacie. - To przez nasze obliczenia - stwierdził Rostowski.

Propozycje zawarte w programie gospodaczym PiS są nierealistyczne - ocenił w TVN24 prof. Stanisław Gomułka, ekonomista, który weźmie udział w debacie nt. gospodarczych pomysłów partii Jarosława Kaczyńskiego. Odbędzie się ona dziś w siedzibie Polskiej Akademii Nauk.

- Ta debata rozpoczyna nową jakość dyskursu politycznego w Polsce. Chcemy słuchać i rozmawiać. Cieszymy się, że z 39 wybitnych przedstawicieli polskiej ekonomii 30 potwierdziło swoją obecność - powiedział w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS. Dziś w siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbędzie się debata ekspertów na temat programu gospodarczego PiS.

Resort transportu chce, by zakopianka od Nowego Targu do Zakopanego przestała być drogą krajową. Jeśli tak się stanie, pewnie nigdy nie dojdzie do modernizacji tego odcinka. Nie będzie na to pieniędzy - donosi "Dziennik Polski".