44-letnia kobieta zmarła na sepsę w szpitalu w Zakopanem. Pacjentka sama zgłosiła się do szpitala. Była w bardzo ciężkim stanie. Przebieg choroby był błyskawiczny - po dwóch godzinach kobieta już nie żyła.

- Jestem przekonany, że w Polsce recesji nie będzie. Będziemy poobijani, bo co do tego nie ma wątpliwości, zapłacimy swoją cenę, ale poradzimy sobie. Może nawet w przyszłości na tym będziemy budować - powiedział w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka Jan Krzysztof Bielecki, prezes Pekao SA. Jego zdaniem jednak, konieczne jest zrewidowanie przyszłorocznego budżetu.

Wybielacz, pasta do butów i stolarska bejca - pomysłowość przestępców, którzy przerabiają skażony spirytus na wódkę nie zna granic. W okolicy Konina celnicy odkryli kilkanaście tysięcy litrów lewego alkoholu.

Kiedy w Londynie rozpoczynano budowę pierwszej linii metra, nad Wisłą trwały przygotowania do Powstania Styczniowego. Dzisiaj londyńczycy mogą korzystać z 275 stacji, warszawiacy z 23. Ale finisz i tak mieliśmy - jak na nasze możliwości - oszałamiający. Trzy stacje wydrążone w 2,5 roku i w końcu przystanek końcowy. Po 25 latach warszawskie metro uroczyście dojeżdża do końca. Róbcie zdjęcia, filmujcie i piszcie nam o swoich wrażeniach z tego podniosłego momentu.

Zgłoszenie, jakich dziesiątki podczas jednego dyżuru - policjanci otrzymują informację, że ktoś zakłóca spokój sąsiadom. Jadą z interwencją... I tu "zwyczajność" sytuacji, do której doszło pod Szczecinem, się kończy. Awanturujący się mężczyzna, zamiast potulnie wysłuchać upomnienia funkcjonariuszy, postanowił bowiem ich zaatakować. Siekierą.

III RP to kraina mlekiem płynąca, a jeśli spory, to tylko konstruktywne - w IV RP rozpychanie się łokciami o stołki, ośmieszające kraj spory i lenistwo premiera - tak widzi Polskę SLD w swoim spocie ośmieszającym i krytykującym rządzących. Film pojawi się na stronach Sojuszu w poniedziałek - to prezent na pierwszy rok koalicji PO-PSL.

Jest mu przykro, ale załamywać rąk nie będzie i zapowiada, że PiS jeszcze się o niego upomni, kiedy w partii przestanie się traktować ludzi jak rzeczy. Ludwik Dorn chce wrócić, bo - jak podkreśla w wywiadzie dla "Polski" - w PiS-ie jego członkom łamie się kręgosłupy. Ale z Jarosławem Kaczyńskim na "ty" nie będzie już nigdy.

Opada kurz po sejmowej awanturze o to, którego ugrupowania projekt powinien być podstawą do przeprowadzenia dezubekizacji. A co uważają Polacy na temat odbierania emerytur funkcjonariuszom SB? Większość chce dezubekizacji - wynika z sondażu przeprowadzonego dla 'Rzeczpospolitej".

Pomimo zarzutów niegospodarności, jakie na nim ciążą, Zdzisław Kręcina nie zamierza rezygnować z ubiegania się o fotel prezesa, bo „czuje się niewinny”. Spokojny jest też o finanse PZPN. - Jestem prawie pewien, że konta już mamy zablokowane, ale to w praktyce nic nie znaczy. Kasy w Związku starczy jej jeszcze na kilka lat - tak, ze spokojem, na pytania o przyszłość związku piłkarskiego odpowiada jego sekretarz.

PZPN nie powinien mieć żadnych problemów z podatkami, bo płacił je w terminach - przekonywał w programie TVN24 "Piaskiem po oczach" Zbigniew Boniek. Odnosząc się do swojego kandydowania na szefa PZPN stwierdził: - Nie byłoby źle dla polskiej piłki gdybym został prezesem. Jestem apolityczny.

Prezydenci państw bałtyckich zjawią się na prezydenckiej imprezie z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kto jeszcze? Około 20 przywódców państw, ale dokładnych danych nie mamy. Nie wie tego nawet prezydent, który przyznaje, że nie miał jeszcze czasu na przejrzenie listy obecności. Wie natomiast, że na gali - a nie jak wcześniej zapowiadano balu - na pewno nie wystąpi we fraku.

Kilka tygodni temu w warszawskim metrze omal nie doszło do tragedii. Pod wjeżdżający na stację Centrum pociąg wpadł niewidomy mężczyzna. 23-latek przeżył, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Teraz walczy o pieniądze na operację zmiażdżonych nóg.

Prezydent Lech Kaczyński i następnym razem chce towarzyszyć polskiej delegacji rządowej na nadzwyczajny szczyt UE poświęcony kryzysowi finansowemu. - Myślę, że byłoby najlepiej, gdybym pojechał na listopadowy szczyt UE razem z premierem Donaldem Tuskiem - mówił dziennikarzom prezydent przebywający z wizytą w Ostrołęce.

Liderzy PO idą na całość. Z zimną krwią prowadzą cyniczną grę na prezydenckie weto - uważa Tadeusz Cymański. Poseł PiS odniósł się tym samym do przyjętych przez senacką komisję poprawek PO do pakietu ustaw zdrowotnych. - PO z nikim się nie liczy i ze wszystkimi ma na pieńku. Nie wolno eksperymentować ze służbą zdrowia - grzmiał znany z impulsywnych wystąpień parlamentarzysta.

- To nieprawda, że budynek nie jest dostępny, bo on na ogół stoi pusty - powiedział o willi pod Klarysewem, w której Jarosław Kaczyński pracuje nad nową deklaracją programową PiS, prezydent Lech Kaczyński. Wyjaśnił, że za wynajem partia zapłaciła ponad 35 tys. złotych.

Korea Południowa zaangażuje się w budowę elektrowni atomowych w Polsce? Premier Donald Tusk poprosił właśnie koreańskiego prezydenta Lee Myung-baka o pomoc w zmniejszeniu uzależnienia naszego kraju od węgla.

Objawy kryzysu dotykają Polskę - przyznał premier Donald Tusk po spotkaniu przywódców państw i rządów na szczycie w Pekinie. - Robimy wszystko, by oszczędności naszych obywateli były bezpieczne. Jednak bez globalnych rozwiązań, krajowe działania nie będą skuteczne - dodał szef polskiego rządu.

Byli politycy Ligi Polskich Rodzin budują nową partię. Naprzód Polsko, ma mieć wyraźny program centro-prawicowy. Pierwszy kongres nowego ugrupowania już w listopadzie.

Do zagadkowej śmierci doszło w małopolskich Gorlicach. Popełnił tam samobójstwo 27-letni policjant - mężczyzna zastrzelił się z broni służbowej podczas rozmowy z innymi funkcjonariuszami, wyjaśniającymi sprawę porzucenia przez niego samochodu.

Dwaj młodzieńcy z Żagania (lubuskie) najpierw przy piwku naprawiali rower, później ruszyli „w miasto”. Zabawę mieli przednią, kiedy z czterech ulic "sprzątnęli" wszystkie znaki drogowe. Teraz starszemu grozi do 5 lat więzienia, młodszego ukarze sąd dla nieletnich.

- Udostępnię prezydentowi swój prywatny samolot i chętnie go zawiozę na szczyt UE, jeżeli będzie zdeterminowany, żeby tam lecieć - zadeklarował Janusz Palikot (PO). - Pewnie w barku też się coś znajdzie - dodał.

Marszałek Senatu poprosił prezydenta o sprecyzowanie, co w pytaniu referendalnym oznaczają takie pojęcia jak "komercjalizacja" czy "szpital". Prezydent w odpowiedzi, do której dotarł TVN24, nie bez sarkazmu, odsyła go do "popularnej, zwłaszcza wśród młodzieży" Wikipedii i słownika języka polskiego.

Przedsiębiorcza małżonka, chcąc nakłonić męża do podziału majątku, zleciła trzem mężczyznom jego pobicie. Sama zwabiła go w ustronne miejsce, a po pobiciu pozbawiła męża telefonu, pieniędzy i volkswagena golfa.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, enfant terrible polskiego Kościoła, podobno znów zalazł za skórę swoim przełożonym. Kontrowersyjny kapłan, którego książka "Księża wobec bezpieki" wstrząsnęła duchowieństwem i wiernymi, twierdzi, że może być pozbawiony prawa do pełnienia funkcji kapłańskich. Tym razem poszło o ludobójstwo na Kresach Wschodnich - pisze na swoim blogu ksiądz Zaleski.

Poseł Janusz Palikot znany m.in. z występów z wibratorem, świńskim ryjem i pistoletem wraz z Julią Piterą chcą walczyć o odzyskanie wiarygodności posłów. Proponują zaostrzenie przepisów w Regulaminie Sejmu po to, by "ukrócić praktykę lipnych usprawiedliwień".

Głosowanie nad zmianą szefa klubu parlamentarnego Lewicy już we wtorek - poinformował na antenie TVN24 Grzegorz Napieralski, szef SLD i kandydat na przewodniczącego Lewicy. W czwartek zarząd Sojuszu udzielił Napieralskiemu rekomendacji. Miałby on zastąpić na tym stanowisku Wojciecha Olejniczaka.

Zmniejszać liczbę wojska? Nawet jeśli, to z umiarem. Takie jest zdanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w piątek uczestniczył w uroczystościach z okazji 90-lecia odrodzenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Zgodnie z wolą Platformy, Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu projekt ustawy o "dezubekizacji" autorstwa PiS. Tym samym do dalszych prac w komisjach trafił projekt autorstwa PO dotyczący zmniejszenia emerytur dla służb specjalnych PRL i Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Wcześniej PiS wnioskowało o pracę nad obydwoma projektami.

Wiemy już jakie będą poprawki do ustaw zdrowotnych autorstwa PO - informuje TVN24. Poprawki dotyczą pakietu socjalnego. Zmiany te spełniają żądania związków zawodowych.