Wielki atak na strony Biuletynu Informacji Publicznej. Na kilkuset stronach zamiast właściwych danych pojawił się szkolny autobus. "Nie szukajcie Nas bo i tak wam sie nie uda..." - podpisali się włamywacze.

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień przez byłych szefów ABW w rządzie PiS Bogdana Święczkowskiego i Grzegorza Ocieczka za domniemany nielegalny podsłuch wobec mec. Wojciecha Brochwicza w 2007 r.

Nieznana "siła sprawcza" unieruchomiła samochody części klientów poznańskiego centrum handlowego "Panorama". "Nie mogą uruchomić swoich samochodów, a do tego nawet nie da się ich otworzyć lub zamknąć" – zaalarmował redakcję Reporter 24 Grzegorz_Kowalczyk. Źródła problemu ustalić nie może ani ochrona, ani policjanci, którzy pojawili się na miejscu. Klienci musieli przepychać swoje auta kilkadziesiąt metrów dalej.

Sejm odrzucił w środę w pierwszym czytaniu projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie przygotowany przez SLD, który liberalizował przepisy dotyczące przerywania ciąży, wprowadzał refundację aborcji i środków antykoncepcyjnych oraz edukację seksualną do szkół. Posłowie odrzucili też obywatelski projekt ustawy, który całkowicie zakazywał przerywania ciąży.

Czy można było to inaczej załatwić. Pozwolić, żeby nie pozwolił mi z wami (dziennikarzami - red.) rozmawiać. Musiałem go przywołać do porządku - w taki sposób Lech Wałęsa skomentował w "Kropce nad i" to, że kazał przymknąć się mężczyźnie z tłumu, który zakłócał jego wypowiedź. Incydent miał miejsce po tym, jak były prezydent złożył kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców w Gdańsku.

Minister zdrowia Ewa Kopacz, minister pracy Jolanta Fedak, były minister zdrowia Marek Balicki z SLD i były prezes NFZ Andrzej Sośnierz z PJN - to uczestnicy jutrzejszej debaty przedwyborczej w TVN24. Udziału w niej nie weźmie Prawo i Sprawiedliwość. Taką informację przekazał stacji rzecznik PiS Adam Hofman.

- Bardzo dobrze, że złożenie wniosku nastąpi po wyborach, bo nie będzie to elementem kampanii wyborczej i gry. Nie będzie zarzutów, że PO używa w kampanii broni atomowej do walki z Jarosławem Kaczyńskim. On już ma wystarczająco dużo męczennika w sobie - powiedział w "Faktach po Faktach" minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak. W ten sposób skomentował informację o wniosku o Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry, który po wyborach zamierza złożyć PO.

Najpierw stracili ojca, w lutym tego roku ich matka przegrała walkę z rakiem. Nie dość, że zostali sierotami - to jeszcze stracili dach nad głową, bo właścicielką ich rodzinnego domu została ciotka, która nie zgodziła się, aby dalej tam mieszkali. Czwórce rodzeństwa pomagają przyrodnia siostra, sąsiedzi i organizacje pozarządowe. Jednak brakuje pomocy urzędników.

Zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków usłyszał 52-letni kompozytor Włodzimierz S., u którego w mieszkaniu i w aucie znaleziono w sumie ponad kilogram marihuany i haszyszu. 42-letni Paweł N. basista zespołu T.Love, który wszedł do mieszkania mężczyzny, gdy policja już tam była, po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony.

Po wyborach Platforma Obywatelska zamierza złożyć wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry - dowiedziała się TVN24. Ma on dotyczyć sprawy śmierci Barbary Blidy. Jednocześnie PO deklaruje, że w tej kadencji nie poprze wniosku SLD o trybunał dla polityków PiS. - To jest wyraz tchórzostwa PO - skomentował sprawą Zbigniew Ziobro.

Prokurator Generalny Andrzej Seremet do końca tego tygodnia wypowie porozumienie o pomocy prawnej z Białorusią – dowiedział się portal tvn24.pl. Decyzja ma związek z przekazaniem białoruskim prokuratorom numeru konta opozycjonisty Alesia Bialackiego. W mocy pozostaje natomiast zawarta w 1994 r. umowa między krajami nt. pomocy prawnej.

Przetarg na limuzynę dla prezydenta Torunia był rozpisany tak, by wygrać mogła jedynie skoda superb - wynika z raportu Urzędu Zamówień Publicznych. Urząd potwierdził w ten sposób nieprawidłowości, które reporterzy "Prosto z Polski" nagłośnili wspólnie z dziennikarzami TVN Turbo. Toruńscy urzędnicy nie zgadzają się z opinią UZP, postanowili się więc odwołać.

Komisja ds. służb specjalnych stała się bardziej "parasolem ochronnym dla służb", niż sejmowym organem kontroli - oświadczył w środę Jarosław Zieliński z PiS. Zdaniem przedstawicieli jego partii jest to tym groźniejsze, że PO może chcieć wykorzystać służby w kampanii. - Zarzuty PiS to popis skretynienia - odpowiada Konstanty Miodowicz z PO.

Chwile grozy przeżyli kierowcy jadący ulicą Widoczną w kierunku Wawra oraz pracownicy pobliskiego centrum ogrodniczego. Pędząca ciężarówka wbiła się w ogrodzenie centrum. Kierowca twierdzi, że zepsuły mu się hamulce.

Tylko ponad jedna czwarta (29 proc.) Polaków dobrze ocenia obecnie kierunek rozwoju sytuacji w kraju. Przeciwnego zdania jest ponad połowa (54 proc.) badanych, a 17 proc. nie potrafi wyrazić opinii w tej sprawie - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Prokuratura wznowi śledztwo w sprawie posiadania narkotyków przez Krzysztofa Piesiewicza z chwilą wygaśnięcia jego immunitetu senatorskiego. Zamierza postawić mu zarzuty, ale nie przesądza, czy skieruje akt oskarżenia.

Szef SLD Grzegorz Napieralski wybrał się wraz z córkami do sklepu, by kupić im szkolną wyprawkę. Po zakupach ubolewał nad wysokimi cenami przyborów szkolnych. - Nie kupiłem jeszcze wszystkiego, a już wydałem 500 zł. - skarżył się w rozmowie z dziennikarzami. I dodał: - To pokazuje jak ciężko, szczególnie we wrześniu, jest rodzicom. Dlatego powinniśmy zrobić wszystko, by ten dzień był dniem radosnym dla rodziców, a nie dniem bardzo trudnych wyborów.

Śledztwa dotyczące porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz nieprawidłowości podczas wcześniejszego badania tej sprawy zostały przedłużone do końca roku. Poinformowali o tym na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości przedstawiciele prokuratury.

Nieznany plan przebiegu linii warszawskiego metra, przedłożony przez Stefana Starzyńskiego w 1938 r. do opinii władzom wojskowym, udostępniło PAP Centralne Archiwum Wojskowe. Dokument jest przykładem fachowości i rozmachu inwestycji lat 30. - mówi dr Marek P. Deszczyński z UW.