Niemiecka policja nie zbierała materiałów na Piotra Tymochowicza ani żadną inną osobę. - Namierzyliśmy firmy providerskie sprzedające dostęp do internetu podejrzewanym o pedofilię. Te dane przekazaliśmy polskiej policji - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik prasowy Bundeskriminalamt w Wiesbaden.

Nie będzie przyspieszonego głosowania nad samorozwiązaniem Sejmu. Konwent Seniorów zdecydował się utrzymać piątkowy termin. - Samorozwiązanie w piątek albo wcale - postawił sprawę jasno SLD.

Na 25 lat więzienia za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem kochanka byłej żony został skazany autor książki "Amok" Krystian B. Sąd uznał argumenty prokuratury, że książka jest opisem popełnionej przez pisarza zbrodni. Oskarżony posiadał dwie twarze - stwierdziła sędzia.

- Dzień wyborów jest dniem prawdy i w demokracji nie ma innego mandatu. Wiele wskazuje na to, że zmierzę się z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie - powiedział szef PO w środę w TVP1.

- To nie była moja publiczna wypowiedź. Jeśli ktoś to podsłuchał, to jego problem - tak Ludwik Dorn odpowiedział na pytanie czy przeprosi fotoreporterów za nazwanie ich wczoraj "ścierwojadami".

Polski rząd zamierza zawetować ustanowienie Europejskiego Dnia Przeciwko Karze Śmierci - dowiedziała się TVN24. Negocjatorzy mają stawiać niemożliwe do zrealizowania ultimatum: albo Dzień Ochrony Życia, przeciwko aborcji i eutanazji, albo nic.

- Radio Maryja pozytywnie zmieniło Polskę. Zmiana ta stanowi element szansy na budowę czwartej Rzeczypospolitej - mówił Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu. Jego zdaniem, istnienie Radia Maryja bez ojca Tadeusza Rydzyka nie jest możliwe.

- Najsilniej działającym układem jest układ pragmatyczny PO i PIS - powiedział w TVN24 Marek Jurek z Prawicy RP. Były marszałek Sejmu zapowiedział, że jego partia wystartuje do Senatu.

Ostatnie ustawy - m.in. o ulgach prorodzinnych i podwyżkach dla służby zdrowia - i ostatnie przesłuchania przed speckomisją. Rozpoczyna się najprawdopodobniej ostatnie posiedzenie Sejmu piątej kadencji.

Dzięki protekcji o. Rydzyka ambasadorem Polski w Meksyku może zostać Jerzy Achmatowicz, bliski współpracownik znanego z antysemickich poglądów sponsora Radia Maryja Jana Kobylańskiego - pisze "Gazeta Wyborcza".

PKW znowu gani rządzących. Po niedawnym odrzuceniu sprawozdania finansowego PiS, teraz ostrzega Jarosława Kaczyńskiego przed partyjnym agitowaniem z fotela premiera - pisze "Gazeta Wyborcza".

Tygodnik "Polityka", że Jaromir Netzel wiedział zatem o czymś, czego wiedzieć nie powinien: jeszcze przed wyciekiem taśm Rydzyka u redemptorysty odbyło sie spotkanie, na którym O. Rydzyk miał na ujawnić, że zamierza poprzeć w następnych wyborach Zbigniewa Ziobro.

Jeden ze sztandarowych pomysłów Romana Giertycha nie zyskał dużego uznania jego następcy Ryszarda Legutki. Jego zdaniem, "trójki Giertycha" miały niewiele zdobyczy.

Janusz Kaczmarek fałszywie oskarżał osoby badające związki firm Ryszarda Krauzego z aferą Stella Maris - informuje "Rzeczpospolita".

Radio Maryja poróżniło dwóch najbardziej wpływowych hierarchów polskiego Kościoła - pisze "Dziennik". Kardynał Stanisław Dziwisz i arcybiskup Józef Michalik nie zgadzają się co do odwołania Tadeusza Rydzyka z funkcji dyrektora toruńskiej rozgłośni.

Oddział ginekologii i położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu wstrzymał przyjęcia pacjentek. Powodem jest brak agregatu prądotwórczego i trudna sytuacja finansowa placówki.

Na drodze krajowej numer 6, na odcinku Słupsk - Sławno, trzy samochody osobowe zderzyły się z ciężarówką. Kierowca samochodu ciężarowego zginął na miejscu.

Prowincjał polskich redemptorystów o. Zdzisław Klafka odmówił skomentowania wypowiedzi kardynała Stanisława Dziwisza. Ten ostatni 25 sierpnia powiedział, że Radio Maryja nie buduje jedności Kościoła, lecz ją burzy.