Biegli analizujący autentyczność podpisów na deklaracjach członkowskich gorzowskich struktur PO stwierdzili, że część z nich jest podrobiona. Prokuratura zajmująca się sprawą tzw. "martwych dusz" przesłuchała już ok. 200 osób. Jak poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Dariusz Domarecki, z dotychczas przesłuchanych osób kilkadziesiąt zakwestionowało autentyczność swoich podpisów na partyjnych dokumentach.

Przybywa dzieci z nadwagą i otyłością. Już co piąte ma ten problem. Tymczasem samorządy i szkoły rzadko promują zdrowe żywienie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli.

Ochłodzenie i przymrozki, prognozowane na najbliższe dni, mogą spowodować, że na warszawskich ulicach, pierwszy raz w tym sezonie zobaczymy solarki. Na pierwsze opady śniegu czekają z kolei pługi. Razem to 490 maszyn.

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Kierowca pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniósł pasażer, który wypadł z auta na drogę.

Portos - takie imię internauci, którzy brali udział w sondzie Kontaktu 24, wybraliby dla nowo narodzonego żubra. Wczoraj na Kontakt 24 spłynęły setki propozycji na imię dla zwierzaka, który narodził się 11 listopada w Ostoi Żubra i Tradycji Szlacheckiej w Kiermusach na Podlasiu. Właściciel stada zaznacza, że zgodnie z tradycją imię powinno zaczynać się od liter: "Po..." (od słowa "Polska").

Po prawie siedmiogodzinnej akcji służby drogowe wyciągnęły z rowu rumuńską cysternę, która w piątek wpadła do rowu we wsi Stobierna (podkarpackie). Od tamtej pory samochód leżał w rowie. Nie było osoby, ani instytucji, która pomogłaby kierowcom - obcokrajowcom. Akcja podnoszenia trwała całą noc - pomógł ostatecznie polski przedsiębiorca.

- Potrącenie pieszego przez tramwaj na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Podolskiej - informuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Do wypadku doszło o 8.57. Kobietę potrącił tramwaj linii 9 - potwierdza Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Wielu właścicieli firm przewozowych, nie bacząc na bezpieczeństwo swoich klientów robi wszystko, aby zarobić. Według policji plagą na polskich drogach są busy, których wagę znacząco zaniżono, tak aby można było nimi przewieźć jak najwięcej ludzi.

Pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o składzie przyszłego rządu, który w środę zostanie przedstawiony prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, jako nowy gabinet. Są w nim postaci znane i mniej znane. Ma być też - według mediów - pięć kobiet. Spotkanie prezydenta z premierem odbędzie się w czwartek, jak ustaliła TVN24, a nie w środę jak podawały inne media.

Około 210 uczestników zadym w Dniu Niepodległości zostało zatrzymanych na gorącym uczynku. Jak zapowiadał minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, mieli być sądzeni od ręki przez sądy 24-godzinne. Jednak niemal wszystkim sprawy odroczono. Policja i prawnicy mówią, że sądy 24-godzinne do takich spraw się nie nadają. Minister utrzymuje, że jak najbardziej, tylko policja musi się bardziej starać.

Matka 3-letniej dziewczynki, której ciało strażacy wyłowili we wtorek przy molo w Sopocie została zatrzymana - dowiedział się portal tvn24.pl. Jak powiedziała w rozmowie z nami rzeczniczka policji w Sopocie st. sierż. Karina Kamińska, policjanci całą noc analizowali zeznania świadków i zabezpieczone jeszcze we wtorek zapisy monitoringu m.in. z rejonu molo i przystani jachtowej.

NSZZ "Solidarność" protestuje przeciw oszczędnościom budżetowym, w tym planom zamrożenia płac w budżetówce, zwiększeniu podatków od paliw i cięciom w wydatkach PFRON. Szef związku przestrzega przed "scenariuszem greckim".

- Ogromny pożar pod Warszawą - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Z ogniem walczyły 23 zastępy straży pożarnej. Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze o godzinie 4.24.

W środę, po ustąpieniu mgieł, pogoda się poprawi. Będzie pochmurno z lekkimi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Mieszkańcy Lubelszczyzny i Podkarpacia powinni spodziewać się słabych opadów deszczu i śniegu.

Poturbowani dziennikarze, zniszczony sprzęt wart miliony złotych. Podczas zamieszek w Dniu Niepodległości agresja tłumu wielokrotnie kierowała się na przedstawicieli mediów. Czy to oznaka rosnącej agresji wobec dziennikarzy? Co jest przyczyną takiej sytuacji?

W czołowym zderzeniu forda focusa i volkswagena transportera zginął 30-letni mężczyzna. Kierowany przez niego ford zjechał na przeciwległy pas ruchu. W wypadku ranne zostały cztery inne osoby.

Wykolejony tramwaj zablokował przejazd ul. Zgierską w Łodzi. Pojazd wypadł z szyn po zderzeniu z samochodem osobowym, którego kierowca wymusił pierwszeństwo.

Do konfliktu ZSRR z Czechosłowacją w '68 roku porównał Stefan Niesiołowski konflikt pomiędzy PiS-em a "ziobrystami". Według niego Ziobro, jest Alexandrem Dubczekiem, ówczesnym I sekretarzem KC KPCz. Kto jest Leonidem Breżniewem? – Już nie chcę mówić, żeby nikogo nie dotknąć - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego". Natomiast Arkadiusz Mularczyk, który był drugim gościem programu, apelował do władz PiS-u, "by się opamiętały".

W środę o godz. 16 Donald Tusk przedstawi prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu skład rządu - podało Polskie Radio. Mają się w nim znaleźć Jacek Cichocki, Krystyna Szumilas, Sławomir Nowak, Michał Boni, Jacek Rostowski, Radosław Sikorski, Barbara Kudrycka, Elżbieta Bieńkowska, Władysław Kosiniak-Kamysz i Marek Sawicki. Jeżeli tak będzie wyglądał nowy rząd Donalda Tuska, to wśród ministrów nie zobaczymy Grzegorza Schetyny.