31 milionów złotych wydał ratusz na umowy o dzieło i zlecenie. Z kim? Na co? Tego nie chce ujawnić mimo, że przed miesiącem zobowiązał go do tego sąd apelacyjny. Urzędników wyrok nie przekonał. Zapowiedzieli, że będą wnioskować o kasację przed sądem najwyższym.

Zaprószenie ognia było prawdopodobną przyczyną pożaru kamienicy przy ul Włókienniczej w Łodzi. Ogień pojawił się w sobotę około godziny 22. Dwie osoby z objawami podtrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala, strażacy ewakuowali wszystkich mieszkańców. Jak się okazuje, to już kolejny pożar na tej samej ulicy w ciągu roku. Nagranie z akcji gaśniczej zamieścił w serwisie Kontaktu 24 @tomekk316.

Tradycyjne święto górników, czyli Barbórkę, obchodzi w niedzielę w Polsce ponad 200 tysięcy pracowników zakładów górniczych. Po raz ostatni swoje święto uczci kopalnia "Anna" w Pszowie na Śląsku, gdzie po ponad 170 latach eksploatacji skończył się węgiel. Osiedlem Nikiszowiec w Katowicach przeszła już orkiestra dęta, budząc mieszkańców i zachęcając do wspólnego świętowania.

Polskie łupki dzielą, jeszcze zanim zaczęto wydobywać z nich gaz. Na Kaszubach pojawiają się pytania o nieodwracalne zniszczenia w pięknym krajobrazie i szkody dla środowiska naturalnego. - Ten kawałek Polski to trzeba będzie wyciąć i wysłać na Marsa - dosadnie określa to jedna z mieszkanek tego regionu. Na Warmii z kolei czekają na poszukiwaczy gazu, którzy mają przywieźć ze sobą pracę i pieniądze.

- To jest chyba najważniejsza nagroda w moim życiu, że przyszli dziennikarze tak mnie docenili. Będę sobie zadawała pytanie jak żyć - mówiła Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i Radia Zet, podczas gali rozdania nagród MediaTory w Krakowie. Studenci dziennikarstwa z całej Polski wyróżnili ją za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy zawodowe wręczając jej statuetkę AuTORytet 2011 - główną nagrodę plebiscytu.

- To współczesna Targowica, która nie tylko zdecydowanie ograniczy czy wręcz zlikwiduje suwerenność państwa polskiego - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 senator Bogdan Pęk z PiS o wystąpieniu szefa MSZ Radosława Sikorskiego. - Przykre to panie pośle, marnują się głosy - komentował były poseł PiS i PJN Paweł Poncyljusz.

Punktualnie o godz. 18 Święty Mikołaj uruchomił iluminację na ogromnej choince. Na imprezie zorganizowanej na placu Zamkowym bawiły się tysiące warszawiaków.

Zarzut nakłaniania świadka do składania fałszywych zeznań przedstawiła krakowska Prokuratura Apelacyjna ponownie zatrzymanym prezydentowi Starachowic Wojciechowi B. oraz Justynie Z. Prokuratura wystąpiła do sądu o aresztowanie podejrzanych. Wojciech B. jest podejrzany o przyjęcie 96 tys. zł łapówek. CBA ponownie zatrzymało go i podejrzaną w tym śledztwie Justynę Z. w piątek rano.

Poważny wypadek w miejscowości Narama koło Krakowa. Rannych zostało troje dzieci. Jedno z nich, chłopiec jest w ciężkim stanie.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Kamiński nie jest już Mariuszem Kamińskim. Dodał sobie drugie imię i jest już Mariuszem Antonim Kamińskim. Powód? Nie chce być mylony ze swoim partyjnym kolegą Mariuszem Kamińskim, byłym szefem CBA. Sprawę załatwił oficjalnie - w Urzędzie Stanu Cywilnego. Poinformował o niej już trochę mniej oficjalnie - na Twitterze.

66-letni myśliwy zmarł na skutek postrzelenia podczas polowania na bażanty. Do tragedii doszło w sobotę w Cykarzewie (śląskie). Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

PiS złoży wniosek o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej z udziałem szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Posiedzenie ma dotyczyć stanowiska polskiego rządu na przyszłotygodniowy szczyt UE - poinformował w sobotę klub PiS.

Przepadek majątku należącego do przestępcy, jeśli nie udowodni on jego legalnego pochodzenia - takie rozwiązanie przewiduje projekt nowelizacji prawa karnego, zaprezentowany przez klub Solidarnej Polski. - W niemal całej Europie obowiązują już podobne przepisy, do przyjmowania takich rozwiązań zobowiązuje dyrektywa Rady Europy, jest to standard większości krajów UE - powiedział lider SP europoseł Zbigniew Ziobro.

Wiele rzek w Polsce ma ekstremalnie niski stan wód. Wisła w najniższym punkcie w Warszawie ma tylko 20 cm głębokości. Specjaliści mówią już o suszy hydrologicznej. Na południu Polski wysychają studnie.

Krakowscy policjanci zatrzymali 52-latka, który na aukcji internetowej chciał sprzedać skórę z mrówkojada wielkiego. To gatunek zagrożony wyginięciem i handel nim jest zabroniony. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

Grupę zajmującą się kradzieżami sejfów z centrów handlowo-usługowych w Warszawie i okolicznych powiatach rozbili stołeczni policjanci. Przestępcy zrabowaną gotówką szybko się dzielili, a sejfy porzucali. Zatrzymano ich na gorącym uczynku, gdy próbowali wynieść kolejny sejf, tym razem ze sklepu na Woli.

Stołeczna policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie wozu transmisyjnego TVN24 podczas zamieszek w Święto Niepodległości. Obydwaj są mieszkańcami Warszawy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku i zniszczenia mienia znacznej wartości. Grozi im do 10 lat więzienia.

Ponad 6 promili alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu osobowego, którego zatrzymali dolnośląscy policjanci. Mężczyzna jechał bez prawa jazdy, które zabrano mu trzy tygodnie wcześniej, także za jazdę w stanie nietrzeźwości.

SLD powinno stworzyć wspólne ugrupowanie z Ruchem Palikota - mówi w wywiadzie dla "Newsweeka" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Niektórzy politycy SLD również głośno snują taki scenariusz. A do partii byłego posła PO ma dołączyć Włodzimierz Czarzasty, do niedawna główny strateg medialny SLD.

Polski plan ratowania strefy euro został już przekazany ambasadorom unijnych państw. TVN24 dotarła do dokumentu zawierającego propozycje polskiej prezydencji zmierzające przede wszystkim do wzmocnienia zarządzania polityką fiskalną. Polska proponuje utworzenie unii finansowej, która zagwarantuje "dyscyplinę fiskalną w strefie euro, a przez to zapewni gospodarczą i polityczną ochronę stabilności Unii Europejskiej".