Autobusowy pirat na przymusowym urlopie

Kierowca autobusu, który zszokował warszawiaków rajdem przez "czerwone" skrzyżowanie, o swoim zachowaniu rozmawiać nie chce. Kamery unika również jego pracodawca, a zapowiedzi zwolnienia pirata drogowego, nie brzmią już tak kategorycznie jak w poniedziałek. Na razie jest na przymusowym urlopie.

Jacek T. nie trafi do aresztu. Tylko dozór

Podejrzany o podpalenie kilku samochodów w centrum Warszawy Jacek T. nie trafi do aresztu - dowiedział się portal tvn24.pl. Sąd zdecydował, że wobec mężczyzny zostanie zastosowany dozór policyjny. Jacek T. nie przyznaje się do winy.

Od czerwca na A4 zapłacą już wszyscy

Od 1 czerwca 2012 roku kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za przejazd odcinkiem autostrady A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica - poinformowała GDDKiA, która zarządza tym odcinkiem. Od lipca 2010 roku płacą już za przejazd nim samochody ciężarowe. Wedle obowiązujących stawek, które jednak rząd od jakiegoś czasu obiecuje obniżyć, kierowcy osobówek zapłacą 20 gr za km, a motocykli - 10 gr.

Schetyna zniknął z sondażu

Po raz pierwszy od ponad czterech lat Grzegorz Schetyna nie został uwzględniony w sondażu CBOS dotyczącym zaufania do polityków. I to po dużym styczniowym wzroście, który przesunął go na piąte miejsce w rankingu. Dlaczego tym razem lista okazała się za krótka dla byłego marszałka Sejmu? – Bo jego aktywność nie była w ostatnim czasie zbyt duża. A i funkcja nie tak istotna, jak jeszcze niedawno – odpowiadają autorzy badania.

Pijani policjanci zdemolowali dom dziecka?

Zgłoszenie o "zakłócaniu porządku" przez policjantów dostała od dyrekcji domu dziecka w Lęborku tamtejsza policja. Lokalne media podają, że doszło do zdemolowania jednego z pomieszczeń. Wiadomo, że od części policjantów czuć było alkohol.

"Ulubiony, wymarzony strzał wynagradza wszystko"

- Warunki są dosyć ciężkie, ale gdy po wielu nieprzespanych nocach w końcu zrobi się ten ulubiony, wymarzony strzał, to wynagradza wszystko - mówi Mateusz Piesiak. 15-latek z Wrocławia zdobył pierwsze miejsce w konkursie Young Wildlife Photographer organizowanym przez BBC za zdjęcie ostrygojadów, wykonane na nowojorskiej plaży.

Kardynał Glemp w szpitalu

Kardynał Józef Glemp trafił do szpitala. Dzisiaj rano przeszedł operację w jednym z warszawskich szpitali - przekazał Radiu Plus rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, ks. Rafał Markowski.

Pod szpitalem łowią ofiary błędów lekarskich

Odszkodowania medyczne m.in. za zakażenia w placówkach medycznych czy błędy przy zabiegach i diagnozach lekarskich - taką usługę reklamuje banner umieszczony na przyczepce, która stanęła przed największym szpitalem w Łodzi. Jego pracownicy są oburzeni, bo jak twierdzą, podważa się ich kompetencje. Właściciel przyczepki i pracownik firmy oferującej usługę nie widzi w tym nic złego i zapowiada kolejne reklamy pod kolejnymi szpitalami.

Prokuratura: Ppłk Kaczyński obiektywnym biegłym

Nie można mówić o braku obiektywizmu biegłego ppłk. Jarosława Kaczyńskiego, a jego opinia w śledztwie smoleńskim ma charakter wspomagający, a nie przesądzający o winie gen. Pawła Bielawnego - uznała Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Przygotowała ona opinię na zlecenie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta po publikacjach kwestionujących obiektywizm jednego z dwóch biegłych.

Aktor w śpiączce. Pobity?

Prokuratura rejonowa dla Mokotowa sprawdza, czy Alan Andersz został pobity w jednym ze stołecznych klubów. Aktor przebywa w szpitalu, jest w śpiączce farmakologicznej.

Premier o wyroku sądu: Sami spróbujcie czy dopalacze szkodzą

Dzięki walce z dopalaczami udało się wyeliminować problem dzieci, które trafiały do szpitali po ich zażyciu - uważa premier Donald Tusk. Szef rządu zadeklarował, że zawsze będzie stał po stronie urzędników, którzy są zdeterminowani, żeby walczyć o życie i zdrowie ludzi.

Pojawiły się wątpliwości, Katarzyna W. odmówiła śledczym

Katarzyna W. odmówiła udziału w eksperymencie procesowym, który miał uwiarygodnić jej wersję wydarzeń - podaje RMF FM. W sprawie śmierci półrocznej Magdy, która jest prowadzona pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka, pojawiły się wątpliwości.

"Można przyjechać? Moi rodzice się biją"

- Można przyjechać? Bo moi rodzice się biją, są pod wpływem alkoholu - takie zgłoszenie od 11-letniego chłopca usłyszał w niedzielę, pół godziny przed północą, dyżurny komendy policji w Gorzowie Wielkopolskim. Po przyjeździe patrolu dziecko błagało, żeby je zabrać do jakiejś normalnej rodziny.

"ACTA niekorzystne dla praw obywatelskich Polaków"

- Umowa ACTA może mieć niekorzystny wpływ na prawa obywatelskie w Polsce - uznała rzecznik praw obywatelskich, prof. Irena Lipowicz. Jak dodała, "może ona spowodować również brak równowagi między egzekwowaniem prawa własności intelektualnej a interesem społeczeństwa". Jej zdaniem, ACTA mogą zahamować rozwój społeczeństwa informacyjnego, a także spowodować zmianę polskiego prawa.

PiS rusza w teren, chce dotrzeć do wyborców

Seria wyjazdowych posiedzeń klubu PiS, a następnie objazd kraju - to pomysł Prawa i Sprawiedliwości na dotarcie do wyborców. Parlamentarzyści PiS mają odwiedzić każdą gminę. W najbliższy weekend cykl spotkań zaczyna prezes partii Jarosław Kaczyński.

Jesteśmy w coraz gorszym nastroju

Blisko dwie trzecie, bo 63 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku. Na wzrost pesymistycznych oceń miało wpływ niezadowolenie młodych ludzi w związku z podpisaniem umowy ACTA - ocenia CBOS.

Kiszczak "nie wie, co się dzieje na sali"

We wtorek nie ruszył piąty już proces byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka oskarżonego o przyczynienie się do śmierci 9 górników z kopalni "Wujek". Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że poczeka na opinię lekarzy, czy 86-letni Kiszczak może być sądzony i odroczył sprawę do 15 marca.

Uwaga na sople!

Najpierw odwilż, teraz przymrozek - z wielu budynków zwisają sople. Tak jest na przykład na Ochocie, przy Barskiej. Część chodnika została odgrodzona taśmą.

"Jestem zdziwiony. Tusk powtarza 67, 67, 67". Premier: a wyglądał dobrze

- Spotkanie z częścią klubu PiS było merytoryczne. Nie powiem, żeby moja argumentacja była tam przyjęta z entuzjazmem, ale wymieniliśmy poglądy i intencje - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z PiS ws. reformy emerytalnej. W reakcji na słowa rzecznika PiS, który po spotkaniu oznajmił, że jest "zdziwiony" stanowiskiem premiera Tusk stwierdził: - Jak wychodziłem z pomieszczenia PiS to pan Hofman nie wyglądał na wstrząśniętego. Dobrze wyglądał, raczej na zadowolonego z siebie i spotkania - podkreślił Tusk.

Sejm jak maszynka do głosowania. Do odchudzenia?

Parlament to zakład pracy 560 posłów i senatorów. Każdy z nich pobiera pensję - w polskich realiach niemałą, ale w porównaniu z zarobkami w wielkim biznesie także niewygórowaną. Pojawiają się głosy, że najwyższy czas tę służbę sprofesjonalizować - znacznie zmniejszyć liczebność parlamentu, a pieniądze w ten sposób zaoszczędzone przeznaczyć na ekspertów, prawników i podwyżki dla najlepszych posłów i senatorów, tak by nie byli tylko "maszynką do głosowania". Sprawą zajął się reporter programu "Czarno na Białym".

Policja zatrzymała porywacza. Padły strzały

27-latek podejrzewany o porwanie 19-latka został postrzelony w rękę podczas policyjnej akcji na stołecznej Białołęce. Wszystko rozegrało się w jednym z bloków przy ulicy Skarbka z Gór.

NIK: Fatalny stan wałów na Odrze

Fatalny jest stan 1/3 wałów na Odrze - ustaliła Najwyższa Izba Kontroli. Opóźnia się też realizacja "Programu dla Odry 2006". To, co już zbudowano w jego ramach, nie chroni przed powodziami - ocenia Izba i konkluduje: poważne zalania w dorzeczu Odry mogą się więc powtórzyć.

Bezdomni na bruk. "U nas ludzie nie zamarzają"

W środku srogiej zimy władze Kamiennej Góry zamknęły schronisko dla bezdomnych. Na bruku znalazło się ponad 20 bezdomnych, w tym niepełnosprawni. Przytułek zorganizował jeden z miejscowych księży, w budynkach wynajętych od starostwa. Problem w tym, że wynajął je na magazyn żywności i w momencie, gdy do budynku sprowadzili się bezdomni, władze starostwa nakazały im się wyprowadzić. Obecnie, w zamian za remont, znaleźli schronienie w pensjonacie w Wojcieszowie. Jednak panujące tam warunki również pozostawiają wiele do życzenia.

Zmarła jedna z narciarek porwanych przez lawinę

Narciarka, jedna z dwóch kobiet porwanych w niedzielę przez lawinę śnieżną w Tatrach, zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformował wicedyrektor zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego Marian Papież. Stan drugiej poszkodowanej jest dobry.

Tir zmiażdżył auta. Trzy ofiary

Trzy osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło w Boguchwale pod Rzeszowem. Kierowca tira prawdopodobnie nie zdołał wyhamować na oblodzonej nawierzchni najeżdżając na tył samochodów osobowych. Siła uderzenia zmiażdżyła auta wgniatając je w tył ciężarówki. Na miejscu pracują służby ratownicze i policja. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta Kuba.

Pijemy mniej czystej, ale więcej smakowej

W 2011 roku Polacy wydali na mocny alkohol o niemal 450 mln zł mniej niż rok wcześniej. Ten rok nie przyniesie na rynku ożywienia - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

"Chcę wierzyć, że to był lapsus słowny"

- Chcę wierzyć, że słowa wicepremiera to był jakiś lapsus słowny. Brak zaufania do ZUS w tym sensie, że mógłby nie wypłacać emerytur jest de facto stwierdzeniem, że państwo ogłosiłoby niewypłacalność - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, komentując wypowiedź Waldemara Pawlaka o ZUS.