Ministerstwo Sprawiedliwości bada rewelacje tygodnika „Wprost” na temat przeszłości Janusza Kaczmarka - donosi RMF FM. Gazeta napisała, że były szef MSWiA nadzorował w 1993 roku nielegalną operację UOP.

W sprawie "afery gruntowej" Centralne Biuro Antykorupcyjne działało z naruszeniem prawa - wynika z anonimowego raportu Platformy Obywatelskiej. Raport krytykuje PiS, chwalą politycy SLD i niedawni koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości.

Pasażerowie mogą zgłaszać uwagi i sugestie do nowego rozkładu jazdy dalekobieżnych pociągów pospiesznych. - Realne propozycje zostaną przez nas wprowadzone - zapowiada rzecznik PKP Przewozy Regionalne Łukasz Kurpiewski.

W trakcie całej znajomości byłego ministra z prezydentem, Lech Kaczyński był wprowadzany w błąd, co do przeszłości Janusza Kaczmarka - to reakcja Kancelarii Prezydenta na wypowiedź byłego szefa MSWiA w "Naszym Dzienniku".

Na wiele naszych pytań otrzymaliśmy odpowiedź - zapewnił starosta słupski, który rozmawiał dziś z ministrem obrony o tarczy antyrakietowej. Oprócz najważniejszego - czy tarcza stanie w Redzikowie k. Słupska.

Etatowy obrońca Andrzeja Leppera Róża Żarska wystąpiła z Samoobrony. Nie będzie już reprezentować przed sądami partyjnych działaczy.

Projekt ministerstwa sprawiedliwości, wprowadzający zasadę, że więźniowie częściowo płaciliby za pobyt w zakładach karnych, został wstrzymany. Pomysł może wrócić, gdy zwiększy się zatrudnienie wśród skazanych.

Szef klubu SLD Jerzy Szmajdzński uważa, że aby wyjść z obecnego kryzysu politycznego należy powołać dwie komisje śledcze: ds. akcji CBA w ministerstwie rolnictwa oraz do wyjaśnienia okoliczności śmieci Barbary Blidy.

Policja odnalazła ciało 4-latka, który zaginał podczas kąpieli w morzu w Górkach Zachodnich koło Gdańska. Chłopca odnaleźli płetwonurkowie niedaleko miejsca, gdzie zniknął w środę wieczorem.

37-letnia kobieta okradała kuracjuszy w Busku-Zdroju. Jako teren działania wybrała sobie... kaplicę. Gdy wpadła, pieniądze miała schowane we własnej bieliźnie.

11 osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy zatrzymali katowiccy policjanci. Grupa miała narazić Skarb Państwa na wielomilionowe straty.

- Defilada kosztowała około miliona złotych. Ale nie jest to nadmierny wydatek, jeśli ponosi się go raz na 30 lat - tłumaczy minister obrony Aleksander Szczygło w Polskim Radiu.

Trudne chwile dla przyszłych matek w Poznaniu. Okazuje się, że brakuje łóżek dla kobiet, które mają urodzić. Zdarza się, że gdy poród nie jest zaawansowany, szpital odsyła przyszłą matkę do innej placówki.

- Były sygnały, iż może być próba skompromitowania mnie bądź nawet wyeliminowania. Dlatego nagrywałem rozmowę z Andrzejem Lepperem i dostałem ochronę BOR - zdradził Zbigniew Ziobro.

Według danych MSWiA starymi dowodami posługuje się jeszcze 7 mln Polaków. Jak pisze "Rzeczpospolita" milion z nich nie zdąży starego dowodu wymienić przed końcem roku, a to może oznaczać kłopoty.

W Warszawie za łapówkę można było załatwić właściwie wszystko. Gotówkę z nielegalnych interesów przechowywano w Ratuszu, w znajdującym się na parterze pokoju numer 4. - szczegóły aktu oskarżenia układu warszawskiego opisuje "Życie Warszawy"