Nastolatka kierującego samochodem bez prawa jazdy zatrzymali po pościgu policjanci z Lubina. Funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu matkę chłopca, ta przyjechała po syna samochodem, ale pijana.

Bez objawów choroby, bardzo dobra wydolność organizmu - tak stan zdrowia premiera oceniają lekarze. Szumnie zapowiadany raport w tej sprawie liczy zaledwie kilka zdań. Jedynym zmartwieniem Donalda Tuska jest podwyższony cholesterol. Lekarz w TVN24 radzi, co zrobić, by go obniżyć.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski zawiódł zaufanie młodych ludzi, którzy głosowali na PO. Zadał cios ich marzeniom - stwierdził Zbigniew Ziobro, komentując to, że we wrześniu nie odbędą się egzaminy na aplikacje: sądowe i prokuratorskie.

Senatorowie pozazdrościli Januszowi Palikotowi podsumowania prac komisji "Przyjazne państwo" i dokonali własnego podsumowania. W przeciwieństwie do posła Palikota, senatorowie dobrze oceniają pracę marszałków i własną. W ramach podziękowań, wręczyli Bronisławowi Komorowskiemu i Bogdanowi Borusewiczowi białe róże.

Poznański sąd apelacyjny zdecydował, że Jakub T. - Polak skazany przez brytyjski sąd za gwałt na podwójne dożywocie - zostanie w areszcie. Tam poczeka na dostosowanie brytyjskiego wyroku do wymogów polskiego prawa.

Trzepak przewrócił się na 10-latkę, która bawiła się na nim, na jednym z podwórek dzielnicy bydgoskiego Szwederowa. Dziecko trafiło do szpitala z urazami głowy. Policja bada, czy zawiniły osoby trzecie.

W szpitalu zmarła trzecia dziewczyna jadąca cinquecento, który czołowo zderzył się z kombajnem. Do tragedii doszło w środę w nocy w miejscowości Wieniec w Małopolsce.

PO bierze stołki w spółkach - alarmują związkowcy z KGHM. Odkąd Platforma Obywatelska doszła do władzy, jej działacze zatrudnieni w koncernie coraz szybciej awansują - ustaliła "Gazeta Wyborcza".

Okazuje się, że nawet w XXI wieku można zostać właścicielem wsi. Prawie 100-hektarową, wyludnioną wieś na Dolnym Śląsku zamierza kupić najbogatsza Polka Grażyna Kulczyk - donosi dziennik "Polska".

Dwóch mężczyzn zginęło w wypadku na drodze 64 Łomża-Białystok. Trzeci z urazem kręgosłupa trafia do szpitala. W samochodzie, który uderzył w drzewo policjanci znaleźli porozrzucane puszki po piwie.

Na dzień przed otwarciem igrzysk olimpijskich w Pekinie, w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Tybetu. Przed chińską ambasadą ma powstać graffiti o łamaniu praw człowieka w Chinach.

Zwolniony przed miesiącem szef ochrony Aleksandra Gudzowatego twierdzi, że podczas pracy u biznesmena zdobył "dramatyczną wiedzę" - donosi "Rzeczpospolita". Marcin Kossek twierdzi, że zwolnił się, bo nie chciał "tego" firmować swoim nazwiskiem. Gudzowaty natomiast zarzuca mu wynoszenie dokumentów z Bartimpeksu.

Trzech członków organizacji Obóz Narodowo-Radykalny ponownie przed sądem. Są oskarżeni o propagowanie faszyzmu. Sprawą zajmuje się Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich.

Nowym polskim negocjatorem ws. tarczy antyrakietowej - i jednocześnie wiceministrem spraw zagranicznych zostanie były ambasador w USA Przemysław Grudziński - zapowiada "Gazeta Wyborcza". Dotychczas prowadzący negocjacje Witold Waszczykowski ma wyjechać na placówkę dyplomatyczną.

W czwartek rozpoczyna się proces w sprawie bliźniaczek, 25 lat temu rozdzielonych przez szpitalną pomyłkę. Dwie rodziny domagają się od Skarbu Państwa zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych.

Sergiej Ławrow, szef rosyjskiej dyplomacji przyjedzie we wrześniu do Polski - zapowiada "Gazeta Wyborcza". Jak ocenia, wizyta jest znakiem ocieplenia w stosunkach Warszawa - Moskwa.

- Za każdym wetem prezydenta stoi jego "chorobliwa nieufność" do kogokolwiek poza własną partią i własnym bratem - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Przekrój" Donald Tusk. Premier uważa, że prezydent Lech Kaczyński dogadał się z szefem SLD Grzegorzem Napieralskim co do tego "żeby co najmniej dwa lata Polska straciła".

- Jeśli tempo sejmowej pracy nad projektami komisji "Przyjazne Państwo" nadal będzie tak ślamazarne, to złożę dymisję z funkcji przewodniczącego - zapowiedział w "Magazynie 24 Godziny" poseł Janusz Palikot. Parlamentarzysta PO - dotąd często słowem chłoszczący opozycję - tym razem wymierza słowne baty marszałkowi Komorowskiemu.

Złego słowa o poprzedniku nie powiedział nowy szef Narodowego Centrum Sportu Rafał Kapler. Gość "Magazynu 24 Godziny" opowiadał za to chętnie o tym, jak idą przygotowania do Euro 2012. Jego zdaniem zamieszanie wokół obsady funkcji szefa NCS nie wpłynie na stan przygotowań, a UEFA będzie z Polski zadowolona.

- Nikt w PO nie mówi o samorozwiązaniu Sejmu – tak Zbigniew Ćwiąkalski skwitował zapowiedź koalicyjnego kolegi, Eugeniusza Kłopotka. Minister sprawiedliwości zdradził też, że podobnym milczeniem pomijana jest także – przynajmniej ostatnia – inicjatywa Janusza Palikota.

Pijany kierowca bez prawa jazdy wjechał samochodem w nadjeżdżający pociąg, po czym uciekł z miejsca wypadku. Był zdziwiony, że lokomotywa nie zatrzymała się przed przejazdem. Został już zatrzymany przez policję.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zbiera pieniądze dla Wojciecha Sumlińskiego. Jest on podejrzany o oferowanie sprzedaży pozytywnej weryfikacji żołnierzom WSI. Na wieść o nakazie aresztowania próbował popełnić samobójstwo.

- Filmowcy parodiują pielgrzymów i ośmieszają zdrową pobożność ludu polskiego - oburzają się paulini z Jasnej Góry. Gwałtowną reakcję klasztoru wywołały sceny do filmu "Idealny facet dla mojej dziewczyny" kręcone w pobliżu sanktuarium. Twórcy filmu zarzekają się, że nie chcieli nikogo obrazić.

Pięciomiesięczne dziecko trafiło do szpitala z obrażeniami twarzy. Niemowlęciem "opiekował się" pijany ojciec. Teraz nim zajmą się policjanci - zatrzymanemu mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Miał odlecieć do Irlandii, ale trafił na komisariat. 45-letni mieszkaniec Lublina zamiast pójść za potrzebą do toalety, oddał mocz na płycie lotniska Kraków-Balice. Wszystko zapewne z powodu tego, co wcześniej wypił.

Na co choruje - jeśli w ogóle - Donald Tusk? Już za kilka godzin każdy będzie mógł to sprawdzić w internecie, gdzie zostanie umieszczony raport o zdrowiu szefa rządu - zapowiada szef gabinetu politycznego premiera. A prezydenta do ujawnienia stanu zdrowia chce zmusić Janusz Palikot.

W śledztwie dotyczącym korupcji w TVP w Suwałkach pojawił się nowy podejrzany. Zarzuty postawiono dyrektorowi białostockiego oddziału telewizji.

- Wiem, że zrobiłem źle, że ta zażyłość przekroczyła pewne granice, ale to już nigdy się nie powtórzy - tak bronił się bielski sędzia oskarżony o związek z oskarżoną i korupcję. Sądu Najwyższego nie przekonał i został nieodwołalnie usunięty z zawodu.

Śledztwo w sprawie rzekomego nakłaniania lekarki przez księdza do zabójstwa nowo narodzonego dziecka, może zostać umorzone. Prokuratura nie zgromadziła bowiem wystarczających dowodów przeciwko mężczyźnie. Ma jednak sprawdzić, czy jest on ojcem dziecka.

Były dyrektor chłopięcego chóru Polskie Słowiki znów będzie na wolności. Dyrygent skazany za wykorzystywanie seksualne nieletnich wyjdzie z więzienia na pół roku ze względu na zły stan zdrowia.