Ustka wzbogaciła się o nowy ambulans. Nie jest to jednak zwykła karetka na czterech kołach, ale... pływająca. Wodna "R" ma latem pędzić na ratunek plażowiczom, do których zwykła karetka z odległej o 20 kilometrów stacji pogotowia szybko nie dotrze.

"Łza nie ugasi pożaru" - przypominają Lasy Państwowe w szokującej kampanii składającej się z trzech spotów. Mała dziewczynka, nastolatek i para zakochanych - wszyscy mieli swój wkład w podpalenie.

Taki widok na polskich lotniskach zdarza się rzadko. Reporter 24 na płycie lotniska Pyrzowice "ustrzelił" jednocześnie dwa samoloty Boeing 747-400BCF. Jak pisze, to pierwsza w historii taka podwójna wizyta w historii tego portu lotniczego.

Wypadek w rudzkiej części kopalni "Wujek". W sobotę nad ranem zginął tam 39-letni górnik. Został przygniecony przez skały stropowe podczas demontażu obudowy - poinformował Wojciech Jaros z Katowickiego Holdingu Węglowego, do którego należy kopalnia.

Polska jest w ogonie Europy, jeśli chodzi o liczbę miejsc w przedszkolach - alarmuje NIK. Choć przybywa miejsc, to jeszcze gwałtowniej rośnie liczba dzieci, którym przyjęcia do przedszkola odmówiono. W dodatku samorządy - według ustaleń NIK - coraz częściej pobierają zawyżone opłaty.

Nie zapłaciłeś za deser w restauracji i wyjechałeś ma Wyspy? Uważaj, polski wymiar sprawiedliwości ściga nawet za tak błahe sprawy. Budzi to niesmak Brytyjczyków, marnujących czas i miliony funtów na ściganie drobnych drobnych przestępców, bo Polacy biją rekordy w wystawianiu Europejskich Nakazów Aresztowania. Wnioski z naszego kraju to 40 procent wszystkich, jakie otrzymuje Wielka Brytania.

Warszawscy kierowcy ze skłonnością do częstego naciskania na gaz mają powód do zadowolenia: ze stołecznych ulic zniknęły fotoradary. Policja oddała bowiem urządzenia Inspekcji Transportu Drogowego, a Straż Miejska trzyma je w magazynie - donosi "Życie Warszawy".

Alvin Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, pozywa Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego. W piątek zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przestępstwa i zniesławieniu go przez prowadzących 25 maja audycję "Poranny WF" w radiu Eska Rock.

Prawie 60 tysięcy złotych - tyle, zdaniem właścicielki lokalu, zalega za wynajem Ruch Poparcia Palikota. - To całkowita nieprawda i czarny PR - odpowiada Janusz Palikot. W Gdańsku płacą w terminie, ale z własnej kieszeni działacze, a w Szczecinie siedziby zwiedzić nie można, bo mało reprezentacyjna.

Zakaz gry w "jednorękiego bandytę" i karty w internecie. Będzie natomiast można zakładać się u bukmacherów - takie zmiany wprowadza nowelizacja ustawy o grach hazardowych, którą podpisał w piątek prezydent Bronisław Komorowski. Nowe prawo wprowadza też ułatwienia dla instytucji dobroczynnych, które organizują zbiórki pieniędzy w formie loterii - nie trzeba będzie na nie pozwolenia Służby Celnej.

- Nie chciałbym, aby ten raport i ta sprawa wpisywała się w kampanię wyborczą - tak Grzegorz Schetyna odniósł się do raportu komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy autorstwa Ryszarda Kalisza (SLD). Zaznaczył jednak, że go nie przeczytał.

Ile może kosztować przejazd kilku kilometrów taryfą w Warszawie? Taką specjalną, pseudotaksówką - nawet 200 złotych. Przekonał się o tym reporter TVN24, ale także wielu innych warszawiaków. Kierowcy-oszuści nie podają wprost ceny i umieszczają ją w niewidocznym miejscu. Kiedy ta oszukańcza praktyka zostanie definitywnie ucięta? Dopiero w przyszłym roku.

Fryderyk Chopin został sprzedany. Po ponad pół roku przymusowego postoju w kornwalijskim porcie żaglowiec trafił do nowego właściciela, firmy 3Oceans. - Liczymy na to, że 30 czerwca statek będzie mógł wejść do Szczecina - mówi portalowi tvn24.pl prezes firmy, Piotr Kulczycki.

Sąd okręgowy w Toruniu podtrzymał wyrok skazujący o. Tadeusza Rydzyka. W lutym tego roku został skazany na 3,5 tys. zł za prowadzenie na antenie Radia Maryja nielegalnej zbiórki pieniędzy na sfinansowanie odwiertów geotermalnych, swojej uczelni i Telewizji Trwam. Wyrok jest prawomocny.

Zarzuty są bzdurne - stwierdził prezes PiS w wywiadzie dla portalu MyPiS.pl, komentując wniosek szefa komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy Ryszarda Kalisza o postawienie go przed Trybunałem Stanu. Jego zdaniem, raport komisji potwierdza to, z czym walczyło PiS, czyli istnienie układu. - Kalisz być może nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, bo nie sądzę, żeby był dużo mądrzejszy, niż po twarzy można zobaczyć. To człowiek, który w istocie przyznaje, że jest tak jak my mówimy - powiedział Kaczyński.

Bungee na budowie w Krakowie. To nie pomysł robotników pragnących wrażeń, a tamtejszego Inspektoratu Pracy. Urzędnicy w piątek zaprezentowali nowy system zabezpieczeń podczas pracy na wysokości. Przed upadkiem mają chronić specjalne liny.

Wierni z parafii św. Jakuba w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie) żądają odwołania proboszcza. Pod listem do kurii ws. usunięcia księdza podpisało się prawie 800 parafian. Zarzucają mu m.in. niejasne gospodarowanie pieniędzmi parafii, brak remontów kościoła, pazerność i wysokie ceny posług kapłańskich. Zwierzchnik parafii i jednocześnie prymas polski abp Józef Kowalczyk żadnego problemu jednak nie widzi.