Młodzieżówka Platformy Obywatelskiej kontra tablety szefa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Politycy Młodych Demokratów chcąc wyśmiać pomysł SLD darmowego komputera dla każdego ucznia przerwali konferencję Grzegorza Napieralskiego i wręczyli mu podręcznik podstaw ekonomii. Jak tłumaczyli, proponowana przez lewicę inwestycja jest zbyt droga.

Aleksander Bastrykin, szef Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej podtrzymał w rozmowie telefonicznej z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem zgodę na wyjazd polskich biegłych do Rosji, w celu zbadania wraku Tu-154M. - Kwestią otwartą jest termin. Wydaje się, że termin wrześniowy jest nierealny - ocenił rzecznik PG Mateusz Martyniuk.

O heroicznej obronie - nie tylko Polski, ale i "wartości zachodniej Europy" - mówił w kontekście walk na Westerplatte we wrześniu 1939 roku Jarosław Kaczyński. Składając kwiaty w 72. rocznicę obrony półwyspu przed hitlerowcami prezes PiS podkreślał, że tamto wydarzenie to nie tylko symbol, ale i zobowiązanie dla przyszłych pokoleń. - Każdy ma swoje Westerplatte - cytował słowa Jana Pawła II. I wspominał, jak ważne było to przesłanie dla jego brata.

14 września klub PO zdecyduje o ewentualnych konsekwencjach dla 15 posłów, którzy złamali dyscyplinę i zagłosowali inaczej niż reszta klubu w sprawie projektu ustawy całkowicie zakazującego przerywania ciąży - poinformowała rzeczniczka dyscypliny klubowej PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Prokurator Generalny wypowiedział Białorusi porozumienie o pomocy prawnej. Decyzja ma związek z przekazaniem białoruskim prokuratorom numeru konta opozycjonisty Alesia Bialackiego. Porozumienie z Białorusią o pomocy w sprawach sądowych utrzyma jednak resort sprawiedliwości.

Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik w Jedwabnem, który upamiętnia mord na ludności żydowskiej sprzed 70 lat. Zamazali napisy w języku polskim i hebrajskim, pojawiła się też swastyka. Te ostatecznie zostały już zlikwidowane. Sprawę badają Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja.

Listy wstydu - tak PO nazwała listy wyborcze PiS, na których są prokuratorzy w stanie spoczynku i byli funkcjonariusze CBA. - To absolutnie kuriozalna sytuacja, że na tych samych listach są osoby mające konflikt z prawem i osoby, które teoretycznie powinny je ścigać. Widać, że to towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie liczą się przepisy, tylko czysta polityka - stwierdził poseł PO Paweł Olszewski. W reakcji na zarzuty PO były prokurator Prokuratury Krajowej Bogdan Święczkowski, który kandyduje z list PiS oświadczył, że to oszczerstwa.

Nie wykorzystuję córek - stwierdził Grzegorz Napieralski w reakcji na zarzuty, iż posłużył się w kampanii wyborczej swoimi dziećmi. W środę, w jednej z warszawskich księgarni robił wraz z nimi zakupy podręczników i przyborów szkolnych, próbując w ten sposób udowodnić, iż koszt wyprawki szkolnej znaczenie wzrósł. - Dalej będę chodził na zakupy, pojawiał się w kinie, teatrze - zdeklarował szef SLD.

Platforma Obywatelska nie rozliczyła IV RP - stwierdził szef SLD Grzegorz Napieralski, wytykając, że nie zrealizowała tym samym jednego z haseł wyborczych z poprzedniej kampanii. Zadeklarował, że Sojusz "zamknie ten trudny rozdział w naszej historii" - "straszny system", który budowało PiS, a którego efektem stało się to, że "zginęła Barbara Blida".

- Niech pamięć o Wrześniu 1939 roku będzie źródłem siły i przestrogą, a także gwarancją, że Polska i Polacy już na zawsze będą żyć w pokoju i bezpieczeństwie - mówił premier Donald Tusk podczas obchodów 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej nad ranem na gdańskim półwyspie Westerplatte. - Bezpieczeństwo państwa i narodu zawsze zależy od istnienia woli narodu walki o własną wolność, o własną integralność państwową - mówił z kolei podczas uroczystości w Węgierskiej Górce prezydent Bronisław Komorowski.

Radość, podekscytowanie i trema - to emocje, jakie towarzyszą niemal każdemu pierwszoklasiście. Kto z nas nie pamięta swojego pierwszego dnia w szkole... Uroczysty apel, przemówienie dyrekcji, życzenia, powitania i odśpiewanie hymnu szkoły. Scenariusz prawie zawsze jest podobny. Różnią się jedynie wspomnienia. O te poprosiliśmy naszych internautów.

Pałac Kultury i Nauki niemal na wyciągnięcie ręki, czerwone dachy Starego Miasta, a na ulicach ludzie jak mrówki. Podziwialiśmy widok, jaki rozciąga się z 40 piętra apartamentowca Złota 44. Wieżowiec ma być gotowy do końca przyszłego roku.

Dwaj złodzieje drewna zostali złapani na gorącym uczynku w olsztyńskim lesie. W schwytaniu sprawców pomogła leśnikom ukryta kamera, zamontowana w drzewie. Podobne urządzenia pomagają monitorować m.in. wyrzucanie śmieci do lasu.

Kolejną kontrolę w jednostce specjalnej GROM rozpoczęło w czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ma ona związek z przetargiem na dwa specjalistyczne samochody.

- To coś dużo więcej niż szczyt chamstwa, to szczyt braku wrażliwości moralnej, to skandal - tak poseł PO Jarosław Gowin skomentował zniszczenie pomnika upamiętniającego mord dokonany 70 lat temu na Żydach przez ich polskich sąsiadów w Jedwabnem (Podlaskie).

Po ponad 130 latach naukowcom udało się zidentyfikować szczątki najsłynniejszego australijskiego bandyty, Neda Kelly'ego. Dla jednych był pozbawionym skrupułów przestępcą, dla innych - ludowym bohaterem.

W środę wieczorem na drodze krajowej nr 5 na obwodnicy Szubina (woj. kujawsko - pomorskie) w wyniku zderzenia samochodu dostawczego z dwoma osobówkami zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. O wypadku redakcję poinformował Reporter 24 selus1980, a zdjęcia w serwisie Kontaktu 24 zamieścił internauta ~itvszubin.pl.

Pojawiają się znienacka, bez uprzedzenia i zapowiedzi. Czasem chcą po prostu przeszkodzić i dokuczyć. "Fakty TVN" sprawdzały, jak politycy radzą sobie z przechodniami i obserwatorami ich poczynań.