- Jest jakaś granica ponoszenia zbiorowej odpowiedzialności za zachowania nieobliczalne, szalone jednego z ludzi - tłumaczył w "Faktach po Faktach" przyczyny usunięcia Jacka Kurskiego z Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - My nawet zmieniliśmy hasło w czasie kampanii wyborczej, bo chcieliśmy iść z przesłaniem, że w Polsce trzeba zrobić porządek. Po kolejnych tego rodzaju artykułach na pierwszych stronach gazet z Jackiem Kurskim, który bynajmniej do porządku drogowego i bezpieczeństwa nas nie przyzwyczaił (...) powiedzieliśmy dość - dodał.

Prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, kto jest winny śmierci 60-latka. Personel nie wpuścił go do szpitala, mimo że ten dobijał się do ich drzwi. Mężczyzna zmarł na chodniku. Przedstawiciele szpitala twierdzą, że niedoszły pacjent był agresywny i nie mówił wprost, że się źle czuje. - Mężczyzna nie zmarł na moim terenie - ucina prezes tego centrum medycznego.

Donald Tusk zgłosił kandydaturę ministra Radosława Sikorskiego na stanowisko szefa unijnej dyplomacji i wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej - poinformowały PAP źródła w rządzie. "Sikorski wg PiS jest wobec Rosji zbyt miękki, a wg unijnych polityków zbyt twardy. Wg wszystkich - kompetentny. Czyli w sam raz" - podsumował kandydata na Twitterze premier.

W odpowiedzi na rosyjskie embargo na polskie owoce i warzywa internauci masowo zabrali się za jedzenie jabłek "na złość Putinowi". Do akcji #JedzJabłka dołączają też politycy - na Twitterze pojawiły się zdjęcia zajadających te owoce szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza i Janusza Palikota.

- Jest żal, bo naprawdę można się rozstawać ładnie - skomentował w rozmowie z TVN24 swoje usunięcie ze struktur Solidarnej Polski Jacek Kurski. - My powstaliśmy po wyrzuceniu nas z PiS, które było w porównaniu z tym, co mnie spotkało, kunsztownym, wielkim smakiem, savoir-vivrem, Wersalem i wielkim stylem. Wolę ten lepszy styl i przywództwo realnego lidera polskiej prawicy - dodał były europoseł.

Mieli dowieźć rannego na przyszpitalne lotnisko, by przekazać go do śmigłowca LPR, ale gdy podjechali pod bramę, zastali ją zamkniętą na kłódkę. W takiej sytuacji liczy się każda chwila, więc zrobiło się nerwowo, a kłódkę musieli przeciąć strażacy. Kutnowski szpital, który zarządzą lądowiskiem zapowiedział, że... obciąży ratwoników kosztami zakupu nowej. - Pogotowie za późno nam powiedziało, że lądowisko będzie potrzebne..

- Jak armia idzie na wojnę, to ważne żeby była jasna odpowiedź na pytanie: co się stanie z rannymi - powiedział Leszek Miller, komentując politykę rządu wobec rosyjskiego embarga na polskie warzywa i owoce. - Odnosimy wrażenie, że na to pytanie polski rząd nie potrafi odpowiedzieć - dodał.

- Był długi weekend, więc go dobrze nie przebadali i zmarł - płacze wdowa po pacjencie, który w maju trafił do łódzkiego szpitala im. Jonschera w Łodzi. Nagłośniona przez nas historia była powodem kontroli NFZ w szpitalu, która wykazała łamanie kontraktu. - Lekarza w weekendy nie było, chociaż tego żądaliśmy - mówi fundusz i nakłada na placówkę karę: 90 tys. złotych.

Nadużywanie przez Rosję wymogów fitosanitarnych ze względów politycznych jest nie do zaakceptowania - powiedział w Oslo minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, odnosząc się do rosyjskiego embarga na owoce i warzywa z Polski.

Rosyjskie embargo to efekt niewłaściwej postawy Polski ws. Ukrainy. Tracą na tym sadownicy - twierdzi Mirosław Maliszewski, poseł PSL i szef Związku Sadowników RP. Jego zdaniem unijne sankcje nałożone na Rosję zaogniły jedynie sytuację i nie są sposobem na rozwiązanie kryzysu. - Jeśli ktoś uważa, że nie należało ich wprowadzać, to może uprawiać jabłka, ale nie nadaje się do polityki - odpowiada mu Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO).

Prokurator wszczął dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej eurodeputowanego PO Michała Boniego poprzez uderzenie go otwartą dłonią w policzek - poinformował Przemysław Nowak, rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej. Boniego spoliczkował inny europoseł, Janusz Korwin-Mikke z KNP. - To jest oczywiste naciąganie prawa - skomentował szef Nowej Prawicy.

- Możliwe, że Niemcy zniszczyliby miasto nawet bez tego powstania - mówił w TVN24 prof. Norman Davies, historyk i autor książki „Powstanie ’44” apelując, by nie patrzeć na powstanie jedynie jak na porażkę. Zdaniem Daviesa, wiedza na temat wydarzeń z sierpnia 1944 r. jest coraz powszechniejsza w Polsce i na świecie m.in. dzięki książkom i filmom, które powstają na ten temat, a także dzięki Muzeum Powstania Warszawskiego.

Nie działa domofon ani oświetlenie na klatkach schodowych. W sześciu blokach należących do łódzkiej spółdzielni mieszkaniowej "Śródmieście" nie ma prądu w częściach wspólnych. Jeden z mieszkańców bloku, Stefan Niesiołowski mówi o skandalu, a dotychczasowy dostawca energii, że robił wszystko, żeby do wyłączeń nie musiało dojść. Milczy za to spółdzielnia: odniesiemy się do sprawy jutro.