Operator dźwigu, który w poniedziałek przewrócił się na budowie dworca w Poznaniu, został aresztowany. Prokuratura dopiero dziś postawiła mężczyźnie zarzut spowodowania katastrofy budowlanej ze skutkiem śmiertelnym, wcześniej nie było to możliwe, gdyż mężczyzna był pijany. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

- Jest zawsze coś do zrobienia w naszym własnym domu, otoczeniu, w naszej ojczyźnie - mówił harcerzom Bronisław Komorowski podczas uroczystości przekazania prezydentowi Betlejemskiego Światła Pokoju. Również dziś prezydent podzielił się opłatkiem z kawalerzystami Szwadronu Reprezentacyjnego WP. Opłatki zjadły też towarzyszące wojskowym konie.

Pociąg Kolei Mazowieckich wjechał w samochód na przejeździe pomiędzy Otwockiem a Celestynowem. Nikomu nic się nie stało, ale ruch pociągów jest wstrzymany.

100 tys. zł zadośćuczynienia i do 150 tys. zł odszkodowania dla żony, każdego dziecka i rodzica żołnierza poległego na misji zagranicznej - to propozycja ugodowa, jaką MON przedstawił w środę prawnikom bliskich poległych. Ugody mają zamykać drogę do dalszych roszczeń.

Andrzej Poczobut, korespondent "Gazety Wyborczej", i działacz Związku Polaków na Białorusi został Dziennikarzem Roku 2011. W kategorii dziennikarstwo śledcze nagrodę otrzymali Alicja Krystyniak i Jakub Stachowiak ("Superwizjer" TVN). Doceniono ich za materiał "Po co nam ta casa?" - "odsłaniający dziwne powiązania szefa polskich sił powietrznych i przedstawicielki hiszpańskiej firmy Casa, która wygrała przetarg na zakup samolotów dla polskiej armii, mimo że jej oferta nie była najlepsza".

Jaki będzie ostateczny kształt umowy ws. paktu fiskalnego? Wciąż nie wiadomo, mimo to prezydent Bronisław Komorowski uważa, że Sejm mógłby wyrazić zgodę na jej ratyfikację zwykłą większością głosów - wynika z nieoficjalnych informacji PAP z Pałacu Prezydenckiego.

Byłych szefów gangu pruszkowskiego - Ryszarda Sz. pseud. Kajtek i Zygmunta R. pseud. Bolo - zatrzymało Centralne Biuro Śledcze. Warszawska prokuratura apelacyjna postawiła im zarzuty dotyczące obrotu narkotykami dużej wartości. Grozi im do 10 lat więzienia.

Po fali krytyki, która przetoczyła się po zapowiedzi depenalizacji małych ilości tzw. twardych narkotyków, Ruch Palikota rezygnuje z wprowadzenia tego pomysłu. W projekcie ustawy pozostanie jednak zapis pozwalający na posiadanie marihuany na własny użytek.

Przed krakowskim sądem ruszył ponowny proces aktora Bogusława Sobczuka, oskarżonego o przestępstwa seksualne wobec własnego dziecka. To trzeci proces w tej sprawie. W pierwszym oskarżony został skazany na dwa lata więzienia, w drugim uniewinniony od jednego zarzutu - molestowania dziecka. Sąd uznał jednak, że drugi zarzut - kazirodztwa - powinien być zbadany w ponownym procesie.

Około godz. 12.30 w Lęborku został potrącony przez samochód ośmioletni chłopiec. Zamiast jednak poczekać na pogotowie dziecko kulejąc uciekło z miejsca wypadku. - Wciąż szukamy chłopca. Apelujemy do jego rodziców żeby stawili się z dzieckiem na komisariacie policji - powiedział na antenie TVN24 Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji.

Przed południem około 100 osób zostało ewakuowanych z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Podczas prac remontowych na dachu budynku znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Pracownicy wrócili już do pracy.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapowiedział na dzisiejszym posiedzeniu komisji zdrowia, że pacjenci nie powinni czuć się zagrożeni w związku z wprowadzaniem nowej ustawy refundacyjnej. Z kolei Naczelna Rada Aptekarska nie będzie apelowała o niepodpisywanie przez aptekarzy umów z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2012 rok.

Podczas zorganizowanego polowania w woj. zachodniopomorskim myśliwi z Belgii odstrzelili dwa dorosłe wilki. Wilk w Polsce jest objęty ochroną. Szacuje się, że na Pomorzu Zachodnim są jedynie trzy watahy wilków liczące po 5-6 sztuk. Sprawę przejęły policja i prokuratura.

Dwie 6-letnie dziewczynki zostały ranne w czołowym zderzeniu samochodów osobowych na drodze krajowej numer 40 w Starych Kotkowicach (woj. opolskie). Do wypadku doszło w środę rano. Obrażenia odniosły także dwie kobiety kierujące pojazdami - łącznie do szpitala trafiły cztery osoby

Pijany 24-letni mieszkaniec Myślenic postanowił wziąć odwet na automacie do gier, na którym przegrał pieniądze. Najpierw ukradł bratu ciężarówkę, wyrwał przy jej pomocy maszynę ze ściany i z dużą prędkością wlekł po "zakopiance". Mężczyznę zatrzymała policja.

"Odejście od wspólnoty na rzecz dyktatów wielkich mocarstw", "prezydencja mało ambitna, wycofana", "wystąpienie (Donalda Tuska - red.) jakby zaczynające, a nie kończące prezydencję" - takie negatywne głosy ze strony polityków polskiej opozycji dało się słyszeć w Strasburgu. Eurodeputowani komentowali wystąpienie Donalda Tuska, który podsumowywał polską prezydencję w UE.

Reformy byłej minister zdrowia Ewy Kopacz dotyczące komercjalizacji szpitali nie przyniosły zamierzonych efektów - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Kolejki pacjentów nie zmniejszają się, całkowite zadłużenie służby zdrowia nie maleje, a część z poddanych przekształceniom szpitali wpada w kolejne długi.