Dwie godziny, dwa obszary

Trwało dwie godziny, dotyczyło "obecnej sytuacji politycznej" i "pomysłów gospodarczych" - tak wyglądało poniedziałkowe spotkanie Waldemara Pawlaka z Jarosławem Kaczyńskim - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. Jakimi wnioskami się zakończyło, ujawnić nie chciał - to tajemnica.

O zmianach w rządzie w expose raczej nie będzie

Nie należy się spodziewać, że premier Donald Tusk ogłosi w Sejmie zmiany kadrowe. Tak można wnioskować ze słów Hanny Gronkiewicz-Waltz. Wiceszefowa PO uważa, że nie powinno być teraz zmian w rządzie. - Po roku - absolutnie nie, takie jest moje zdanie - stwierdziła w poniedziałkowym wydaniu "Faktów po Faktach".

Wojskowy prokurator chce kary dla pełnomocnika smoleńskich rodzin

Gen. Krzysztof Parulski chce wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec mec. Rafała Rogalskiego, pełnomocnika m.in. Jarosława Kaczyńskiego. Były szef prokuratury wojskowej zarzuca adwokatowi, że ten wielokrotnie pomawiał go w mediach mówiąc o błędach w śledztwie smoleńskim, a niektóre jego wypowiedzi były nieetyczne i niegodne zawodu. Postępowanie w sprawie wszczęła Okręgowa Rada Adwokacka. – Argumenty są mocne, a konsekwencje mogą być surowe – mówi nam jeden z jej członków.

Miller: Nie dam się traktować jak Kaczyński

- Nie chcę powiedzieć, że SLD nie zamierza rozmawiać z Waldemarem Pawlakiem w ogóle. Ale jeśli chce coś omówić, to zapraszamy do Sejmu na spotkanie z klubem - tak w programie "Jeden na jeden" w TVN24 szef Sojuszu Leszek Miller wyjaśnił swoją odmowę spotkania się z wicepremierem. Dodał, że chce w ten sposób przekazać sygnał, iż nie da się instrumentalnie traktować jak Jarosław Kaczyński.

Rząd zajmie się pomysłami Pawlaka na VAT

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd zajmie się m.in. propozycją zmian w rozliczaniu podatku VAT przygotowaną przez resort gospodarki i promowaną przez wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Proces o prawa psa. Wilczyca została za drzwiami

Znany z walki o prawa swojego psa mieszkaniec Szczecina przyszedł z nim do sądu. Czworonoga pośrednio dotyczyła też rozprawa, a konkretnie - jazdy tramwajem z psem bez smyczy i kagańca. Sędzia nie zgodziła się jednak na wpuszczenie wilczycy na salę rozpraw. Właściciel zwierzęcia odpowiedział na to wnioskiem o wyznaczenie innego sędziego. Proces odroczono.

Pawlak rozmawiał dwie godziny z Kaczyńskim w restauracji

Dwie godziny trwało spotkanie wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka (PSL) z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Jak poinformował rzecznik prasowy PiS Adam Hofman spotkanie odbyło się w jednej z warszawskich restauracji w "atmosferze, która sprzyjała wymianie zdań".

"Żal mi ateisty. To ktoś straszliwie biedny"

- Ateista nie jest diabłem, którego mamy się bać. Jest to ktoś straszliwie biedny, komu trzeba współczuć. W pewnym sensie jest mi żal ateistów, gdyż nie spotkali nigdy kogoś, kto jest całkowitą, absolutną miłością - mówił w "Kropce nad i" Tomasz Terlikowski.

"Jako opozycja też byliśmy bardziej dynamiczni"

- My jako opozycja też byliśmy bardziej dynamiczni, był "Błękitny Marsz" i różne inne rzeczy - stwierdziła w "Faktach po Faktach" Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO). W ten sposób odniosła się do wzmożonej - w ostatnim czasie - aktywności opozycji, zwłaszcza PiS. - Opozycja odpowiada tylko za swój wizerunek, natomiast władza odpowiada za całe państwo - argumentowała prezydent Warszawy.

Palikot: Nie poprzemy wniosku PiS o wotum nieufności

Lider RP Janusz Palikot powiedział, że - jeśli PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu - Ruch Palikota nie poprze go. Argumentował, że przedstawiony przez PiS kandydat na premiera prof. Piotr Gliński nie jest kandydatem niezależnym.

Palikot: Możliwe porozumienie z Pawlakiem w sprawie VAT

- Tam, gdzie interes jest wspólny i intencje są takie same: żeby w obliczu kryzysu trochę podkręcić gospodarkę, wydaje się, że jesteśmy się w stanie porozumieć - powiedział Janusz Palikot po spotkaniu z Waldemarem Pawlakiem. Według Palikota jego partia z PSL ma też "wspólny interes, jeśli chodzi o Gowina i sprawy deregulacji w gospodarce".

Jak władze Gdańska pomogły twórcy Amber Gold

Przez ponad trzy lata założyciel Amber Gold zajmował należący do miasta lokal, w którym lokował kolejne swoje firmy, a za który nie płacił. W międzyczasie prezydent Gdańska udzielił mu pomocy publicznej, rozkładając na raty jego narastający dług i odraczając termin spłaty. Marcin P., używający w tamtym czasie jeszcze nazwiska Stefański, był już wtedy skazany prawomocnie m.in. za oszustwa na szkodę banków.

Zamiast ścigać piratów, woziły szefów urzędu. Inspekcja drogowa: To nieprawda

Prawie 600 tys. zł Główna Inspekcja Transportu Drogowego zapłaciła za 6 nowych, superszybkich aut do ścigania piratów drogowych. Tymczasem, jak informowało RMF FM, co najmniej trzy z nich, zamiast służyć na drogach, woziły kadrę kierowniczą GITD. - To nieprawda - mówi tvn24.pl rzecznik GITD. Alvin Gajadhur wyjaśnił, że auta te były czasowo wykorzystywane służbowo, bo nie miały jeszcze zamontowanych wideorejestratorów.

Tofik "nie wybudził się po operacji"

Wyniki sekcji Tofika, jedynego samca żyrafy z łódzkiego zoo wykazały, że nie było ciał obcych w jego przewodzie pokarmowym. Zwierzę padło z powodu niewydolności oddechowo-krążeniowej podczas operacji, związanej z długotrwałymi problemami pokarmowymi.

Kradł dane z kart. Kolejny zatrzymany w Krakowie

Co najmniej pięć lat więzienia grozi 37-letniemu Bułgarowi, który wykradał dane z kart bankomatowych. Krakowscy policjanci złapali mężczyznę na gorącym uczynku. Zatrzymali go, kiedy ściągał kamerę i czytnik z obserwowanego przez policję bankomatu.

Umówieni na dzisiaj

Wicepremier Waldemar Pawlak jeszcze dziś spotka się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim – dowiedziała się TVN24. Politycy PiS i PSL nie chcą mówić o szczegółach spotkania.

RPO: Przepis o fotoradarach niezgodny z konstytucją

- Przepis mówiący o gromadzeniu danych i obrazów z fotoradarów przez Inspekcję Transportu Drogowego jest niezgodny z konstytucją - twierdzi Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz. RPO zwróciła się w tej sprawie do ministra transportu Sławomira Nowaka.

Tusk w drugim expose o emeryturach, rodzinie, UE i kryzysie

Zmiany dotyczące emerytur górniczych, podatek dochodowy dla rolników od 2014 r., polityka prorodzinna, deregulacja i walka o korzystny dla Polski budżet UE na lata 2014-2020 - to według polityków PO niektóre tezy z tzw. drugiego expose premiera Donalda Tuska.

"Nie będzie wyborów, rząd techniczny nie jest możliwy"

Nie będzie wcześniejszych wyborów. Nie jest możliwe też, żeby przepchnąć jakikolwiek rząd techniczny, nie czarujmy się - powiedziała w programie "Jeden na jeden" Beata Kempa, posłanka Solidarnej Polski. Mimo, że - jak oceniła - w koalicji trwa spektakularna wojna o sądy. Chodzi o rozporządzenie ministra Jarosława Gowina znoszące kilkadziesiąt sądów zamiejscowych, czemu sprzeciwia się PSL.

Dziś debata PiS nt. zdrowia. Arłukowicza nie zaproszono

Dziś o godz. 11.30 druga z cyklu debat organizowanych przez PiS. Tym razem politycy Prawa i Sprawiedliwości i eksperci będą dyskutować o służbie zdrowia. Wśród zaproszonych gości jest między innymi były minister zdrowia Marek Balicki, jednak zabrakło miejsca dla Bartosza Arłukowicza. PO liczy, że debata będzie miała dla PiS "walor edukacyjny".