Zarzuty propagowania treści faszystowskich i niszczenia mienia usłyszało pięciu nastolatków. Są podejrzani o to, że kilka tygodni temu w Krynkach (Podlaskie) i pobliskich Ozieranach namalowali napisy o treściach faszystowskich na kilku budynkach, m.in. garbarni, dawnej piekarni i nieużytkowanym już budynku urzędu miasta.

Polityka zagraniczna - taki był temat drugiej debaty wyborczej w TVN24, podczas której spierali się ze sobą przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych: minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (PO) oraz europosłowie Marek Siwiec z SLD, Jarosław Kalinowski z PSL i Paweł Kowal z PJN. Kto według Ciebie wygrał tę debatę? Zagłosuj w naszej sondzie! Masz na to czas do soboty, do godz. 19.30 (uwaga: zwycięzcę mogą typować wyłącznie zarejestrowani użytkownicy serwisu Kontakt 24)

- Żyjemy na bombie i nie mamy czym oddychać – tak wiosną tego roku skarżyli się mieszkańcy osiedla Buchwałowo w Sokółce. Wszystko przez kłopotliwe sąsiedztwo z terminalem, gdzie codziennie przeładowuje się gaz i węgiel. Skutków ubocznych tej działalności nie trzeba długo szukać. Po ostatnim materiale TVN24 sprzed kilku miesięcy, urzędnicy obiecali zająć się problemem.

24 uczniów jednej ze szkół w Brzegu (woj. opolskie) trafiło do szpitali z powodu dolegliwości wywołanych działaniem nieznanej substancji. Szkołę ewakuowano - powiedział asp. Bogusław Dąbkowski z brzeskiej policji.

O przesłuchanie kilkudziesięciu świadków - w tym Lecha Wałęsy - wnioskuje prokuratura w ponownym procesie w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. W piątek przed sądem wyjaśnienia zakończyli składać oskarżeni.

Lech Wałęsa spotkał się w Gdańsku z grupą rewolucjonistów z Egiptu i Tunezji. Obiecał im wsparcie. Radził, by w trakcie protestu i walki o zmianę władzy tworzyli odpowiednie partie i struktury. Przestrzegał też: "za szybko chcecie się rozliczać z przeciwnikami".

Abp Sławoj Leszek Głódź protestuje przeciwko udziałowi Adama Darskiego "Nergala" w programie "The Voice of Poland" w TVP2. W piątek napisał w tej sprawie list do prezesa TVP Juliusza Brauna. "W sytuacji, w której istnieje duży wybór profesjonalnych krytyków muzycznych Program Drugi TVP zatrudnia słynnego skandalistę Adama „Nergala” Darskiego" - napisał Głódź. Jego zdaniem to "głęboko zaburza stosunek TVP do misji społecznej obowiązującej telewizję publiczną".

Jeśli jeszcze nie widzieliście, jak wygląda oświetlony Stadion Narodowy, to we wszystkie wrześniowe weekendy możecie zaplanować wieczorny spacer nad Wisłą i nadrobić tę zaległość. Tym razem jednak nie będzie to wielka impreza - stadion będzie testować swoje oświetlenie.

Najprawdopodobniej niewybuch z czasów II Wojny Światowej był źródłem eksplozji, do jakiej doszło około godziny 14 w miejscowości Studnie w gminie Głowaczów koło Radomia (woj. mazowieckie). W wyniku wybuchu zginął 43-letni mężczyzna, który nieświadomie naruszył ładunek. O zdarzeniu poinformował redakcję Kontaktu 24 pragnący zachować anonimowość internauta.

Dyrektor oddziału banku w Katowicach miał współpracować z grupą oszustów, która próbowała wyłudzić w nim kredyty. Do ujęcia szajki przyczyniła się pracownica tej placówki - poinformowała katowicka policja.

- To dla nas szczęśliwe losowanie, można powiedzieć, że liczy się tylko "jedynka", reszta jest drugorzędna - w taki sposób poseł PiS Mariusz Kamiński skomentował numer listy, jaki w drodze losowania przypadł jego partii. Inne partie także zachwalały numery, które otrzymały.

Chcesz wziąć udział w programie CNN International? Nic prostszego! Teraz - za sprawą Kontaktu 24 oraz CNN iReport - będziesz mógł wystąpić przed wielomilionową publicznością i opowiedzieć o Polsce.

- Mamy w sferze podatków, szczególnie PIT, CIT i VAT gigantyczne zamieszanie - stwierdził prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zapewnił, że PiS chce znieść obecny "represyjny, arbitralny i antyrozwojowy" system podatkowy.

Herszt kibiców warszawskiej Legii - "Staruch" - zostaje w areszcie, gdzie przebywa pod zarzutem rozboju. Sąd w Warszawie oddalił zażalenie obrony. Nie zgodził się też, by za Piotra S. poręczyli posłanka PiS Anna Sikora i redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie", Tomasz Sakiewicz.

Warszawska prokuratura zdecyduje czy podjąć na nowo umorzone śledztwo w sprawie przecieku z afery gruntowej. Prokurator Grzegorz Jaremko zapozna się z oczyszczonymi nagraniami rozmowy Andrzeja Leppera z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej". Lepper miał wtedy wyjawić kto w lipcu 2007 ostrzegł go o operacji specjalnej CBA.

Janusz Korwin-Mikke nie wystartuje w wyborach. Nowa Prawica została zarejestrowana tylko w 21 okręgach. PKW odmówiła rejestracji w okręgu warszawskim, z którego startować miał Korwin-Mikke.