Do 8 czerwca Trybunał Konstytucyjny odroczył badanie wniosku posłów SLD o uznanie niekonstytucyjności przepisów o byłej Komisji Majątkowej, która przez 22 lata zwracała Kościołowi katolickiemu mienie zagrabione w latach PRL. Powody odroczenia nie są znane.

- Do końca roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na samolot szkolno-bojowy - zapowiedział szef MON Bogdan Klich. Resort chce kupić 15 maszyn, na których będą się szkolić piloci F-16 oraz lekki samolot bojowy, który będzie służył do zadań czysto bojowych, gdyby było to konieczne.

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez lubińską drogówkę. Zatrzymany z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie pędził prawie 150 km/h na odcinku krajowej "trójki".

W Krakowie 50-letni mężczyzna wyrzucił swojego jamnika z mieszkania na 8. piętrze po tym, gdy pies zaczął wymiotować. Zwierzę nie przeżyło. Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem.

Dwie osoby zostało ciężko ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem w województwie zachodniopomorskim. Kobieta bez prawa jazdy przewoziła swoim starym fiatem uno troje małych dzieci i dwoje dorosłych. Wyjeżdżając z drogi polnej nie zauważyła samochodu, któremu powinna ustąpić pierwszeństwo.

MSWiA będzie zachęcać przedstawicieli kościołów różnych wyznań, by kwestie związane ze zwrotem majątku rozstrzygane były przed sądem, a nie poprzez komisje majątkowe - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Jeszcze w środę Prawo i Sprawiedliwość zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego przepisy wprowadzające opłaty za studiowanie na drugim kierunku studiów stacjonarnych.

Donald Tusk przyznaje, że nie wie czy istnieje możliwość stworzenia skutecznego prawa, eliminującego szkodliwe zjawiska z sieci bez ograniczania wolności i swobód obywatelskich. - Wy musicie nam pomóc - zwrócił się do przedstawicieli branży internetowej podczas spotkania z nimi.

Misja Somena Debnatha będzie trwać dalej. Firma Giant Polska chce przekazać mu nowy rower, by mężczyzna mógł dalej uczyć ludzi z całego świata o zagrożeniach związanych z AIDS i HIV. Podróżnik przejechał 90 tysięcy km. - dopiero w Warszawie ktoś mu ukradł rower.

Po metodzie "na wnuczka", czy "pracownika socjalnego" pojawiła się nowa: "na kuferek". Sygnały o takiej formie oszustwa przekazywane są policji w Zachodniopomorskiem od kilku tygodni. Policja przestrzega więc starsze osoby przed daniem się nabrać złodziejom.

Maturzyści warszawskiego LO im. Klementyny Hoffmanowej nie będą ponownie zdawać matury z matematyki. Taką decyzję podjęła Centralna Komisja Egzaminacyjna. - Uczniowie mogą się cieszyć i jechać na wakacje - oświadczyła na antenie TVN24 dyrektorka szkoły Zofia Pietrzak.

36 proc. badanych, czyli o 3 punkty proc. więcej niż w kwietniu - to zwolennicy rządu PO-PSL. 33 proc., czyli o 1 punkt proc. mniej niż w ubiegłym miesiącu - to przeciwnicy rządu. Z majowego sondażu CBOS wynika też, że poprawiły się notowania szefa rządu.

O zgwałcenie niespełna 15-letniej dziewczyny, szantażowanie jej i zmuszenie do nagrania filmu pornograficznego prokuratura w Dębicy podejrzewa jej ówczesnego nauczyciela, 31-letniego Sławomira C. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Od godziny 9 maturzyści piszą egzamin maturalny z historii. Po południu maturę pisać będą ci, którzy wybrali jako przedmiot dodatkowy chemię.

Samolot ATR linii EuroLOT awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Zaledwie pięć minut po starcie pilot zgłosił awarię jednego z silników. Maszyna lądowała w asyście straży pożarnej, nikomu nic się nie stało. Zdjęcia z pokładu maszyny za pośrednictwem mobilnej aplikacji Kontakt 24 przesłał internauta o nicku Zumi001.

Każda lista PO zostanie dokładnie obejrzana i oceniona przez zarząd krajowy. Nie można wykluczyć, że na niektórych listach pojawią się zmiany - zapowiedział rzecznik rządu Paweł Graś z PO. Nie chciał jednak ujawnić, które zostaną skorygowane.

41-letni górnik przodowy zginął w środę nad ranem w Zakładzie Górniczym "Sobieski" w Jaworznie, został uderzony w głowę kawałkiem skały. To drugi tragiczny wypadek w polskim górnictwie minionej doby, poprzedni wydarzył się we wtorek wieczorem.

Biznesmen Krzysztof Porowski domaga się 26 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa za bezzasadny areszt, utratę dobrego imienia i szykany. Przesiedział za kratkami prawie dwa i pół roku z powodu głośnej przed laty "śląskiej afery korupcyjnej". Sąd go uniewinnił - pisze "Gazeta Wyborcza".