- Takie zachowania nie pomagają nam w naszych działaniach - powiedział Marcin Flieger z Głównej Inspekcji Transportu Drogowego, komentując nagranie udostępnione przez Stowarzyszenie "Prawo na Drodze". Jak twierdzi autor filmu, kierowca jadący samochodem GITD złamał wiele przepisów, za co w ciągu 12 minut "zarobiłby" 35 punktów. Flieger stwierdził, że nawet jeśli te zarzuty się potwierdzą i kierowca straci prawo jazdy, nie oznacza to, że straci też pracę w GITD.

Gdyby nie afera taśmowa na Dolnym Śląsku, nie byłoby akurat dziś głośno o KGHM, a on dalej byłby posłem, którego nikt nie kojarzy. I choć na taśmach był tylko głos, to teraz znana jest już twarz Norberta Wojnarowskiego. Okoliczności zdobycia tej sławy raczej wątpliwe, ale wcześniej poseł nie dał się publicznie poznać. I trudno się dziwić - jak sprawdził reporter „Czarno na Białym” - w Sejmie nie zabiera głosu i jest jednym z najrzadziej głosujących. Co ciekawe, w jego regionie też mało o nim wiadomo. Kim jest człowiek, który proponował pracę za wyborczy głos?

Choć PO obiecywała, że skończy z wszechpartyjnym obyczajem rozdawania intratnych posad "swoim", to ostatnia afera taśmowa przypomniała, że to były tylko obietnice. Co najmniej kilkanaście osób powiązanych z rządzącą partią trafiło do zarządów i rad nadzorczych KGHM oraz pokrewnych spółek. Co ciekawe, tuż przed wyborami na Dolnym Śląsku doszło do niespodziewanej zmiany w zarządzie samego kombinatu, a jeden z nowych wiceprezesów stał się bohaterem ujawnionych przed tygodniem taśm. Materiał programu "Czarno na Białym".

Żołnierz GROM-u odznaczony przez amerykańskiego sekretarza stanu. John Kerry na koniec swej wizyty w Polsce wręczył podpułkownikowi Wojciechowi Baganowi, dowódcy Zespołu Zadaniowego z Jednostki Wojskowej GROM, niezwykle prestiżowe odznaczenie nadawane przez prezydenta USA. - Jest to jedno z najwyższych odznaczeń, jakie żołnierz z innego kraju może dostać od Stanów Zjednoczonych – powiedział w rozmowie z reporterem magazynu „Polska i Świat” płk Piotr Gąstał, dowódca GROM.

Gen. Wojciech Jaruzelski przeszedł w ubiegłym tygodniu zabieg urologiczny, jego stan jest stabilny, generał pozostanie jeszcze przez jakiś czas w szpitalu - poinformował we wtorek rzecznik prasowy Wojskowego Instytutu Medycznego płk Grzegorz Kade.

– Atak padł na tych, którzy nagrywali, a nie na tych którzy proponowali stanowiska. To jest straszne, to jest karygodne – stwierdził w "Kropce nad i" Kazimierz Marcinkiewicz, komentując aferę z wyborami w PO na Dolnym Śląsku. Dodał, że reakcja PO na tę sytuację jest porażką, przyznał, że jest kompromitacją. – Podziwiam Grzegorza Schetynę – powiedział były premier.

- Wizyta sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego w Polsce była kurtuazyjna, nic konkretnego nie zadeklarował, jedynie sondował - ocenił w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski z PiS. - Amerykanie wiedzą, iż ich atrakcyjność w Polsce zmalała - powiedział Janusz Reiter, były ambasador w USA.

Demoralizacja, wulgarny instuktaż - tak posłanka Solidarnej Polski Marzena Wróbel w programie "Tak jest" opisała eksponat "Strefy erogenne" w Centrum Nauki Kopernik. - Tu nie ma mowy o demoralizacji, a jedynie o pokazaniu pewnych kwestii, które są biologicznie przypisane kobiecie i mężczyźnie - przekonywał z kolei seksuolog prof. Zbigniew Izdebski.

Wciąż nie wiadomo jak PSL zagłosuje w sprawie referendum dotyczącego sześciolatków. Na dzisiejszym posiedzeniu klubu nie podjęto decyzji. Jak poinformował rzecznik PSL Krzysztof Kosiński, kolejne spotkanie odbędzie się w czwartek. Wówczas będzie jasne, czy posłów PSL będzie obowiązywać dyscyplina w głosowaniu.

Szef MSZ Radosław Sikorski i minister kultury Bogdan Zdrojewski - to najlepiej oceniani członkowie rządu wg. najnowszego rankingu CBOS. Najgorsze oceny zebrali ministrowie sportu Joanna Mucha i finansów Jacek Rostowski. Trzecie miejsce w obu rankingach zajmuje premier Donald Tusk.

"Nie podoba mi się to. Chociaż każdy lot jest bardzo kosztowny a przepisów dochowano" - napisał na Twitterze minister obrony Tomasz Siemoniak, komentując huczne pożegnanie skompromitowanego dowódcy bazy wojskowej w Malborku. Odwołany przez ministra pułkownik, na odchodne przeleciał się myśliwcem MiG-29. Oczywiście na koszt podatnika.