Naczelny "uciekł"; Seremet "milczy". Smolar: Tu jest wiele pytań

O odpowiedzialności gazety za słowo i milczeniu prokuratora generalnego mówił w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Aleksander Smolar. Do tablicy wywołał Andrzeja Seremeta: - On odpowiada za poczucie bezpieczeństwa obywateli - mówił Smolar i pytał: - Dlaczego Seremet milczy do dzisiaj?

Staniszkis nie wyklucza, że "Wróblewski dał się użyć, a Kaczyński sprowokować"

- Ciekawa jestem, z kim Wróblewski rozmawiał, decydując się ostatecznie - po rozmowie z prokuratorem generalnym - na taki tytuł i tę publikację (artykułu o trotylu w Tu-154 na łamach "Rzeczpospolitej" - red.) - zastanawiała się w "Faktach po Faktach" prof. Jadwiga Staniszkis. Zdaniem socjolog, publikacja ta była "próbą sprowokowania emocjonalnej reakcji Kaczyńskiego i wywołania także reakcji wyborców".

Rzecznik praw dziecka: Będzie kontrola ws. podejrzanej o dzieciobójstwo

Rzecznik Praw Dziecka zapowiedział kontrolę w związku z tragedią w Hipolitowie (woj. podlaskie), którego mieszkanka podejrzana jest o wielkokrotne zabójstwo swoich dzieci. - Jeśli coś takiego miało miejsce, to większe jest prawdopodobieństwo, że ktoś wcześniej mógł coś zauważyć i zareagować - ocenił Marek Michalak.

Matka podejrzana o wielokrotne zabójstwo dzieci

Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zarzuty wielokrotnego zabójstwa swoich nowo narodzonych dzieci 41-letniej mieszkance Hipolitowa - poinformowała prokuratura podczas konferencji prasowej. Kobieta urodziła ośmioro dzieci - wiadomo, że dwoje z nich żyje, a pięć zmarło.

173 przestępstwa, 5 mln zł wyłudzonych. 39-latka przed sąd

39-letnia Maria S., która miała wyłudzić ponad 5,3 mln zł na organizację rzekomo bezpłatnych kursów języka angielskiego, stanie przed sądem. Łódzka prokuratura oskarżyła ją o popełnienie łącznie 173 przestępstw, w większości związanych z oszustwami.

Policja przechwyciła 7 tys. tabletek ekstazy za ponad 100 tys.

Prawie siedem tysięcy sztuk tabletek ekstazy i ponad kilogram innych narkotyków znaleźli wielkopolscy policjanci u jednego z dwóch mężczyzn podejrzanych o produkcję i rozprowadzanie narkotyków. Przejęli również sprzęt do prowadzenia plantacji konopi indyjskich.

Jest pozew zbiorowy ws. lotu kapitana Wrony

Ponad 90 pasażerów złożyło wczoraj w sądzie w Chicago pozew zbiorowy ws. lotu kapitana Wrony. Stroną pozwaną są amerykańska firma konserwacyjna MachII, która to dokonała inspekcji samolotu i zezwoliła na jego wylot z lotniska w New Jersey oraz Boeing Company, producent biorącego udział w wypadku samolotu.

Polacy przepracowani i coraz bardziej zmęczeni

Widmo bezrobocia i kredyty sprawiają, że pokolenie 30-, 40-latków nie wytrzymuje nałożonych na siebie obciążeń i ma coraz większe kłopoty ze zdrowiem - pisze "Rzeczpospolita". Masowo kończą u psychiatrów i kardiologów.

Katolicy modlą się za dusze zmarłych. Dziś Zaduszki

W piątek Kościół katolicki obchodzi Dzień Zaduszny (tzw. Zaduszki). Dzień Zaduszny - zgodnie z nauczaniem Kościoła - jest dniem modlitw za dusze zmarłych, które do pełnej świętości potrzebują wstawiennictwa wiernych i całego Kościoła.

W Zaduszki spokojniej. Korki tylko przy cmentarzach

Po ciężkim czwartku na drogach, w piątek jeździ się zdecydowanie lepiej. Rano korki tworzyły się tylko w okolicach cmentarzy, obecnie ruch jest już znacznie mniejszy. Mimo to nie obyło się bez wypadków. Policja przewiduje, że największe natężenie ruchu będzie w niedzielę.

Branson: Przed próbą bicia rekordu spisuję testament

Kocham przygody, uwielbiam tworzyć, a przede wszystkim zamieniać marzenia w rzeczywistość. Zawsze jest jakieś ryzyko, ale jeśli nie ryzykujesz, życie jest smutniejsze - mówił w "Faktach po Faktach" Richard Branson, słynny biznesmen, i jeden z najbogatszych Brytyjczyków. W przyszłym roku chce - jak poinformował - zejść batyskafem w najbłębsze miejsce Atlantyku.

Chodzą z puszkami, ratują cmentarze. "Ludzie wrzucają, ile mogą"

Ludzie nie odmawiają, wrzucają ile mogą, jedni mniej, inni więcej - mówili kwestujący, którzy w czwartek na cmentarzach w całej Polsce zbierali datki na ratowanie zabytkowych nagrobków. W Warszawie na Starych Powązkach pieniądze zbierali m.in. Maja Komorowska i Andrzej Kopiczyński. Zbiórki odbyły się też w Krakowie, Poznaniu, Toruniu i Olsztynie.

"Kult ciała, kariery i zysku zasłania prawdę o śmierci"

Człowiek współczesny bardzo często udaje, że nie ma czasu i odsuwa od siebie myśl o sensie życia. Kult ciała, kariery i zysku zasłania prawdę o śmierci - podkreślał metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas mszy św. w kościele św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim.

Drogowskaz 24: w okolicach cmentarzy coraz spokojniej

W Dzień Wszystkich Świętych miliony Polaków odwiedzają cmentarze. Tvn24.pl podpowiada, jak dojechać szybko i bezpiecznie na groby bliskich - komunikacją i samochodem. A uważać trzeba szczególnie - na drogach doszło już do kilku poważnych wypadków.

Przepis na sukces według Bransona: Frustracja

- Większość najlepszych pomysłów powstaje z frustracji. Z poczucia, że ja bym zrobił to lepiej - mówi w rozmowie z Anitą Werner Richard Branson, słynny biznesmen i zarazem jeden z najbogatszych Brytyjczyków. Cały wywiad już dziś w TVN24 w "Faktach po Faktach" o godz. 19.21.

Rok od miękkiego lądowania. Twardych wniosków, co do przyczyn wciąż brak

Najważniejszy fakt był znany już 1 listopada 2011 r.: żaden z 220 pasażerów nie odniósł obrażeń. Później doszły kolejne: początek problemów przyniósł załodze Boeinga 767 PLL LOT pęknięty przewód hydrauliczny, ich szczyt - niedziałający system awaryjnego wysuwania podwozia. Ostatni fakt, to stwierdzenie, że "najprawdopodobniej" przyczyną tej niesprawności był wyłączony podczas podchodzenia do lądowania bezpiecznik. Ale dokładnie rok po awaryjnym lądowaniu kpt. Tadeusza Wrony eksperci wciąż nie znają odpowiedzi na podstawowe pytanie: dlaczego doszło do obu awarii?

Szymborska, Łapicki, Villas... Ich już nie ma

Ostatni rok pozostawił głębokie straty przede wszystkim w świecie polskiego teatru, muzyki rozrywkowej i sportu. Odeszli giganci narodowej sceny - Adam Hanuszkiewicz i Andrzej Łapicki, niezapomniane gwiazdy muzyki rozrywkowej - Violetta Villas i Irena Jarocka, a także sportowi mistrzowie - Włodzimierz Smolarek i Jerzy Kulej. Nie ma już z nami noblistki Wisławy Szymborskiej ani zasłużonego polityka Wiesława Chrzanowskiego.

Osiem miesięcy więzienia dla lekarza pogotowia za pobicie

Na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata skazał szczeciński sąd lekarza pogotowia oraz dwóch policjantów, którzy interweniowali przy wypadku pobicia obywatela Danii. Policjanci byli oskarżeni o niedopełnienie obowiązków służbowych, lekarz - o naruszenie nietykalności cielesnej.

Engelking nie musi przepraszać żony Kaczmarka

Były wiceprokurator generalny Jerzy Engelking nie musi przepraszać żony b. ministra spraw wewnętrznych i administracji Janusza Kaczmarka - orzekł sąd. Chodzi o ujawnienie jej danych osobowych i prywatnego adresu podczas konferencji prasowej prokuratury w 2007 r.