Pilot polskiego dreamlinera: Nie wiemy, co będzie dalej

Pierwszy transatlantycki rejs dreamlinera LOT-u przebiegł bezproblemowo - relacjonowali zgodnie pasażerowie i załoga samolotu. - Już na ziemi dotarła do nas informacja o tym, że cała flota jest uziemiona. Nie wiemy, co będzie dalej - powiedział Stanisław Radzio, kapitan maszyny. LOT musiał odwołać rejs powrotny dreamlinera do Polski ze względu na zalecenie Amerykanów związane z wykrytymi problemami z akumulatorami w tych maszynach.

Lekarz kontra NFZ. Czy zapłaci 50 tysięcy zł?

Gdański sąd rozstrzygnie dziś, czy lekarz Krzysztof Majdyło będzie musiał zwrócić Narodowemu Funduszowi Zdrowia 50 tys. zł. To kwota, jaką medyk wydał - według Funduszu - na nieuzasadnione leczenie.

Polskie drogi pełne absurdów

Premier mówi: "głupie znaki muszą zniknąć" i wzywa kierowców do zgłaszania miejsc bezsensownie oznakowanych. Reporter "Czarno na Białym" przy pomocy widzów TVN24 znalazł mnóstwo takich miejsc. Absurdów jest tyle, że aż dziw, że w ogóle da się jeździć. Jakość dróg na pewno nie jest naszym znakiem firmowym w Europie, ale pod względem ilości znaków na kilometr jesteśmy europejską potęgą.

"To zamach i brutalny gwałt na niezawisłość"

- Ja w tym widzę już nie tylko zamach, ale brutalny gwałt na niezależność sędziowską - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 doradca prezydenta Tomasz Nałęcz, komentując doniesienia medialne na temat matki sędziego Igora Tulei.

"Fotoradary są udręczeniem na zapas"

Projekt dotyczący fotoradarów "ma cel fiskalny" - łatanie dziury w budżecie - uznali zgodnie goście "Faktów po Faktach", Marek Borowski i Paweł Piskorski. - Fotoradary są pewnym udręczeniem na zapas, sprzecznym z wizerunkiem i obietnicami PO, dlatego tak szokującym - wyjaśnił przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego.

Prezydent: armia ma za dużo dowódców

Reformy systemu dowodzenia siłami zbrojnymi należało dokonać przed laty przy przebudowie armii, na przeszkodzie stanęło zaangażowanie w Iraku i Afganistanie - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Zabójstwo Papały: "Patyk" zostaje w areszcie

Igor M. "Patyk" i Mariusz M., podejrzani o zabójstwo gen. Marka Papały, zostaną w areszcie na kolejne trzy miesiące - dowiedział się portal tvn24.pl. O przedłużeniu aresztu zdecydował w środę warszawski Sąd Okręgowy. Śledztwo w sprawie zabójstwa generała przedłużono do końca kwietnia.

Sędzia Tuleya znów zawiadamia. Teraz ws. "dużego agenta Tomka"

Do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień i składania fałszywych zeznań przez agenta CBA, tzw. dużego Tomka, w sprawie dr. G. To kolejny wniosek skierowany do prokuratury przez sędziego Igora Tuleję.

Nowa metoda "na wnuczka". Proszą o pieniądze "na okup"

Po kilkanaście tysięcy złotych straciły w ostatnich dniach dwie starsze osoby z Krakowa okradzione metodą "na wnuczka". Policja ostrzega, że oszuści mają nowy sposób wyłudzania pieniędzy - tym razem mówią, że ktoś z rodziny został porwany i trzeba wpłacić okup.

Agusta miała też wypadek w Polsce. Dziś rozbiła się w Londynie

Agusta A109E Power - to ten helikopter rozbił się w środę w Londynie, powodując śmierć co najmniej dwóch osób i obrażenia u kolejnych trzynastu. W Polsce też był używany, do momentu wypadku z 2009 roku, gdy po błędzie pilota przy lądowaniu wpadł z rezonans. Maszyna wykorzystywana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe została wtedy wycofana z użytku. - Bardzo dobry śmigłowiec wysokiej klasy - potwierdził w TVN24 pilot LPR, Bartłomiej Florczak. - Ale gdy uszkodzeniu ulegnie wirnik nośny, szanse przeżycia są praktycznie zerowe.

Sikorski: Polska może wysłać żołnierzy do Mali

Nie może wykluczyć udziału Polski w planowanej misji szkoleniowej UE w Mali, uważa Radosław Sikorski. Minister zaznaczył w środę, że na razie żadne decyzje nie zapadły, a sprawę będzie konsultował z premierem i prezydentem.

Resort Sikorskiego z "niedostatecznym". NIK wytyka MSZ milionowe straty

Praktycznie w każdym z 10 urzędów centralnych, które wzięła pod lupę NIK są mniejsze lub większe problemy. Na niedostateczny oceniono zarządzanie Ministerstwem Spraw Zagranicznych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Chodzi o zalegający miesiącami w magazynach sprzęt komputerowy warty miliony złotych i składowiska mebli kupione na czas prezydecji Polski w UE. Minister Sikorski odniósł się do raportu, pisząc na Twitterze, że NIK "najpierw daje raport mediom", a dopiero potem resortowi.

Urlopy dla matek to kwestia budżetu. "Zawsze ktoś jest pokrzywdzony"

- Zawsze musi być jakaś graniczna data - mówił w "Jeden na jeden" minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując sprawę wydłużenia urlopów macierzyńskich. Roczny urlop dostaną te matki, które urodzą dzieci po 17 marca. Minister tłumaczył, że to kwestia budżetu. - Gdyby ustawa weszła od 1 stycznia, kosztowałoby to nawet pół miliarda więcej.

MSW czeka na raport po Sanoku. Kontrowersje nie gasną

Zastrzeżenia do policyjnej akcji w Sanoku ma ojciec jednej z ofiar. Pyta, dlaczego policja nie przyszła po pomoc choćby w próbie skontaktowania się z ich córką. Tego kontaktu nie udało się policjantom nawiązać do samego końca - ani z nią, ani z jej uzbrojonym partnerem. Dlatego między innymi zapadła decyzja o wejściu do mieszkania siłą. I tu też nowa informacja - zdaniem biegłych - Andrzej B. i Kamila M. najprawdopodobniej właśnie wtedy pozbawili siebie życia.

Grypa w Polsce: każdy kolejny tydzień rekordowy. Prawie 400 tys. zachorowań tej zimy

W Polsce tylko w grudniu na grypę zachorowało ponad 260 tys. osób, a w pierwszym tygodniu stycznia kolejne 134 tys. - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Oznacza to, że grypa w kraju atakuje coraz mocniej, a w porównaniu z końcem 2011 r. odnotowano aż o 140 tys. przypadków zachorowań więcej. Ponad 1/4 wszystkich stwierdzonych infekcji dotyczy woj. pomorskiego.

Komorowski o dalszej integracji wokół strefy euro

- To wokół uzdrawiającej się strefy euro postępować będzie dalsza integracja europejska - przekonywał we wtorek prezydent Bronisław Komorowski podczas noworocznego spotkania z korp[usem dyplomatycznym. Życzył Białorusinom uzyskania pełnej wolności i wyraził m.in. nadzieję na powrót dobrego klimatu w relacjach Polski z Litwą.

"Było widać, że antyterroryści chodzą po mieszkaniu"

TVN24 dotarła do filmu pokazującego akcję policyjną w Sanoku, gdzie 11 stycznia Andrzej B. zabarykadował się w mieszkaniu z 17-letnią Kamilą M. - W którymś momencie przysnęłam i obudził mnie głos z megafonu, którym ktoś zwracał się do człowieka zamkniętego w mieszkaniu - wspomina w rozmowie z reporterem TVN24 autorka filmu.

Palikot rozdaje maski. "To protest przeciwko fotoradarom"

- Będziemy proponowali polskim obywatelom, by jeździli w maskach Tuska, Rostowskiego lub Nowaka. Niech oni płacą za twój mandat - powiedział w "Kropce nad i" Janusz Palikot, prezentując wspomniane maski. Jak dodał, to forma protestu przeciwko fotoradarom i zaostrzeniu przepisów drogowych.

"Miał 30 kg wyposażenia i zaczepił o siatkę. Nic śmiesznego"

- Ja dowiadywałem się, dlaczego tak się stało. Po pierwsze ten człowiek ma na sobie prawie 30 kg wyposażenia, po drugie on zawisł na tym płocie, bo zaczepił ładownicą o siatkę i to uniemożliwiło mu wykonanie ruchu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były antyterrorysta, prof. Kuba Jałoszyński, wyjaśniając incydent, do którego doszło podczas akcji policji w Sanoku.

Sprawa Brunona K.: sprzeczne wersje uczelni i prokuratury

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, gdzie pracował podejrzany o przygotowywanie zamachu na Sejm i Senat Brunon K., zaprzecza, by mężczyzna przetrzymywał na terenie uczelni materiały wybuchowe. Informacja ta jest sprzeczna z tym, co ujawnił wcześniej w TVN24 prokurator prowadzący śledztwo w tej sprawie.