- To pomysł, który się pojawił w Warszawie i na razie nie jest zweryfikowany na poziomie krajowym - tak Grzegorz Schetyna z PO komentuje informację, że Donald Tusk w najbliższych wyborach będzie kandydował z listy warszawskiej.

Zerwane dachy, połamane drzewa i linie energetyczne. Tak wyglądają okolice powiatu Łaskiego w łódzkiem. Mieszkańcy jednej z wsi mówią, że to co wczoraj przeszło nad ich domami przypominało trąbę powietrzną.

Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wyniku wybuchu gazu w domu w Tryszczynie w powiecie bydgoskim. Trwa badanie przyczyn eksplozji.

Jeśli Sejm się nie rozwiąże, w ciągu góra trzech tygodni - po dymisji rządu Jarosława Kaczyńskiego - ma dojść do fiaska przy powoływaniu nowego gabinetu - planuje PiS. Wybory odbyły się wtedy 28 października lub 4 listopada - ustalił portal tvn24.pl

Konfiskata majątku skazanych członków gangu, ich małżonków i powiązanych z nimi osób trzecich - takie są założenia nowego projektu resortu sprawiedliwości mającego pomóc w walce z przestępczością zorganizowaną.

Polacy ufają ministrom zdrowia Zbigniewowi Relidze i sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. W czołówce tych, którym nie ufają, tuż za Romanem Giertychem i Andrzejem Lepperem są bracia Kaczyńscy - prezydent i premier.

Policjanci mówią o rekordzie punktowym i rekordzie głupoty zarazem. Niedaleko Lublina zatrzymali motocyklistę, który szalał na jezdni, pędząc ponad 150 kilometrów na godzinę. Po każdym przejechanym kilometrze "zarabiał" kolejne punkty karne.

Już 40 lekarzy głoduje w szpitalu w Rybniku. W Łodzi - Centrum Zdrowia Matki Polki wstrzymało przyjęcia. W strajku, który rozpoczął się 21 maja, uczestniczy kilkadziesiąt placówek, w ok. 80 lekarze złożyli wymówienia z pracy.

"Prawo i Sprawiedliwość nie planuje w najbliższym czasie zorganizowania wiecu wyborczego w Stoczni Gdańskiej" - dementuje biuro prasowe partii doniesienia "Rzeczpospolitej".

Zakład Transportu Miejskiego w Kielcach zerwał umowę o świadczeniu usług przewozowych ze strajkującym od wtorku Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji. Kierowcy MPK protestują jednak nadal, okupując zajezdnię.

Już za tydzień jeden z najważniejszych posłów Samoobrony może trafić do aresztu. PiS, PO i SLD są zgodne: jego sprawa jest jednoznaczna, więc partie poprą wniosek o aresztowanie go w sprawie seksafery - donosi dziennik.pl. Łyżwińskiemu może zostać postawionych siedem zarzutów, w tym jeden o gwałt - za który grozi kara do 10 lat więzienia.