Pożar w Łodzi. Od garnka z olejem

W nocy w jednym z mieszkań w Łodzi wybuchł pożar. Jedna osoba trafiła do szpitala z poparzeniami II stopnia. Przyczyną pożaru było pozostawienie na ogniu garnka z olejem.

Co stało się w domu Olewników? Nocny eksperyment prokuratury

W Drobinie pod Płockiem, w domu porwanego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika odbył się eksperyment odtworzenia wydarzeń związanych z uprowadzeniem, do którego doszło dokładnie 11 lat temu. Czynności były prowadzone do około 3.00 w nocy. - Ten eksperyment na pewno otworzy oczy prokuratorom - mówił dziennikarzom ojciec Krzysztofa Włodzimierz Olewnik.

"Euro 2012 zabiło ten beton"

- Wygrać - to jest wielkie zadanie, natomiast pytanie zasadnicze to - z kim przyjdzie mu zmieniać ten krajobraz po bitwie - tak zwycięstwo Zbigniewa Bońka w wyścigu o fotel szefa PZPN skomentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 były minister sportu Mirosław Drzewiecki. Dodał, że "chyba nigdy w życiu nie widział Bońka tak zdeterminowanego".

"Cicho, kulturalnie i bez zastrzeżeń". Policja o zatrzymaniu samotnej matki

Przez ponad godzinę policjanci "próbowali załatwić sprawę w sposób jak najłagodniejszy dla dzieci i matki" - tak zatrzymanie mieszkanki Opola opisuje tamtejsza policja. Kobieta trafiła do aresztu, a jej dwoje dzieci do rodziny zastępczej. "Tego rodzaju działania są bardzo trudne dla samych policjantów, którzy muszą jednak respektować normy prawne" - tłumaczy rzecznik komendanta opolskiej policji Maciej Milewski.

Śledztwo ws. fałszowania dokumentów BOR umorzone

Śledztwo, w którym sprawdzano kwestię możliwego sfałszowania dokumentów Biura Ochrony Rządu niedługo po katastrofie smoleńskiej, zostało umorzone. Powód? To, jak wyjaśniła rzeczniczka prasowa praskiej prokuratury, brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa

Prokuratura zbada przeciek z tajnego śledztwa CBA

Prokuratura w Poznaniu zbada sprawę przecieku do "Gazety Polskiej" z umorzonego tajnego śledztwa w sprawie rzekomej korupcji w szeroko pojętym wymiarze sprawiedliwości - postanowiła Prokuratura Generalna.

Serwisują samoloty OLT, żeby nie rdzewiały

Samoloty należące wcześniej do OLT Express, a obecnie do syndyka masy upadłościowej - choć nie latają - co tydzień są serwisowane, by nie straciły swojej wartości. Warte w sumie 8 mln zł maszyny to najbardziej wartościowy składnik majątku upadłych linii lotniczych.

Prezydent pomoże rządowi w boju o kasę z UE

Zamierzam aktywnie wspierać rząd w batalii o jak najlepsze rozwiązania dla Polski w kwestii wieloletniego budżetu UE na lata 2014-20 - zapowiedział prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył też, że wzmocnienie strefy euro powinno wzmacniać także integrację w ramach "27".

Nieoficjalnie: Szef NCS straci stanowisko

Dni szefa Narodowego Centrum Sportu Roberta Wojtasia policzone? W poniedziałek decyzję w tej sprawie oficjalnie ogłosi minister sportu Joanna Mucha. Według RMF FM, minister przekazała już Wojtasiowi, że jego kontrakt zostaje rozwiązany.

"Takie jest państwo Tuska. Wyjątkowo brutalne, bezwzględne i okrutne"

- Sprawa jest niebywale wręcz bulwersująca, ale też charakterystyczna. Wyjątkowa bezwzględność wobec bezbronnej kobiety, ale co więcej, także wobec dzieci. Państwo potrafi tutaj być bezwzględne i brutalne, można powiedzieć okrutne - mówił Jarosław Kaczyński w związku z aresztowaniem matki dwójki dzieci za niespłacone zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego.

Spóźnili się, bo piloci odmówili lotu. Ujawniamy kulisy nieobecności polskich prokuratorów przy sekcjach

Prokuratorzy wojskowi, którzy otrzymali zgodę na obecność przy sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej, mogli dotrzeć na miejsce nawet kilkanaście godzin wcześniej i wziąć w nich udział. W Moskwie pojawili się za późno, bo załoga wojskowej CASY, którą początkowo mieli lecieć do Rosji, odmówiła wykonania operacji – ustalił portal tvn24.pl. Chciał tego wysoki rangą przedstawiciel MON i zarazem członek "komisji Millera".

Wspólna kontrola ministerstw ws. zabrania dzieci matce z Opola

Ministerstwo spraw wewnętrznych i resort sprawiedliwości przeprowadzą wspólną kontrolę sprawy aresztowanej matki, której policja późnym wieczorem zabrała dzieci. Wyjaśnień domaga się również rzecznik praw dziecka. - Nie zgodzę się na umieszczanie dzieci w pieczy zastępczej, gdy nie ma zagrożonego ich zdrowia lub życia - mówił w TVN24 RPO Marek Michalak.

"Cały czas żyłam ze świadomością, że kara została umorzona"

- Wiedziałam, że mam do zapłacenia karę 2 tysięcy 250 złotych, ale dostałam pismo od pani komornik, że sprawa została umorzona. Od roku żyłam z taką świadomością - powiedziała na antenie TVN24 pani Joanna. Kobieta we wtorek późnym wieczorem została zabrana przez policję do aresztu z powodu niezapłacenia grzywny z Urzędu Kontroli Skarbowej. Dwójka jej małych dzieci musiała trafić na ten czas do rodziny zastępczej.

Przecinaniem wstęgi "zdekonspirowali" tajną jednostkę? Reakcja MSW

Tajny ośrodek policji zdekonspirowany - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Jak tłumaczy gazeta, wszystko przez to, że szef MSW Jacek Cichocki i Komendant Główny Policji Marek Działoszyński chcieli uroczyście przeciąć wstęgę w nowym budynku Centrum Przetwarzania Danych Policji. Ministerstwo temu zaprzecza.

Rzecznik sądu: Jesteśmy zszokowani

- Byliśmy zszokowani, kiedy usłyszeliśmy w jakich okolicznościach policja dokonała zatrzymania. Gdyby funkcjonariusze się z nami skontaktowali, można było odroczyć doprowadzenie. Należało włączyć zdrowy rozsadek - mówiła Ewa Kosowska-Korniak rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu komentując sprawę doprowadzenia samotnej matki do aresztu za niespłacone zaległości wobec Urzędu Skarbowego.

Marta Kaczyńska: Publikacja zdjęć to gest upokarzający Polskę

- Uważam, że termin publikacji zdjęć ofiar katastrofy jest nieprzypadkowy - powiedziała w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Marta Kaczyńska. Jak dodała, publikacja zdjęć prezydenta Lecha Kaczyńskiego tuż po katastrofie "to gest upokarzający Polskę i Polaków".

Piątek bez sądów. Protestują

Na piątek zaplanowano akcję protestacyjną w sądach. Praca tych jednostek może być tego dnia sparaliżowana - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".