- Wypowiedź nowego ministra edukacji dotycząca oceń z religii budzi wielkie zdziwienie. Nie chcielibyśmy wrócić do czasów walki z religią w szkole - stwierdził w specjalnym oświadczeniu kardynał Dziwisz, komentując wypowiedzi ministra edukacji narodowej Ryszarda Legutki.

- Poprosiłem, by ze względu na to, że pani Barbara Blida jest kobietą, przeszukanie odbyło się możliwie kulturalnie. Nie chciałem, by wzorem gangsterów, była ona skuwana kajdankami czy rzucana na ziemię - mówi "Wprost" premier Jarosław Kaczyński.

Dwa delfiny pojawiły się w sobotę rano na wodach Zatoki Gdańskiej. Mogą to być te same zwierzęta, które widziano w Bałtyku już wcześnej.

Informacje, które przekazał mi Janusz Kaczmarek są przerażające - tak Roman Giertych podsumował w TVN24 swoją rozmowę z byłym szefem MSWiA. Zdymisjonowany komendant główny policji Konrad Kornatowski zapewnił z kolei w "Newsweeku", że Kaczmarek mówi prawdę.

Blisko stu pracowników parków narodowych z całej Polski pikietuje przy Zakopiance w miejscowości Skomielna Biała. Żądają podwyżki płac.

W Sejmie pojawiła się alternatywa dla wcześniejszych wyborów. Członkowie Koła Ludowo-Narodowego chcą zostać koalicjantem PiS i zakończyć kadencję w ustawowym terminie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wicedyrektor Agencji Informacyjnej TVP Patrycję Kotecką na forach internetowych wychwalają pracownicy resortu sprawiedliwości. To dobra znajoma ministra Ziobry - zwraca uwagę "Dziennik".

Do parlamentu trafiły trzy projekty ustaw, które mają uchronić Polaków przed roszczeniami majątkowymi Niemców, którzy przed laty wyjechali z Polski, a teraz ubiegają się o zwrot pozostawionych wówczas nieruchomości - pisze "Rzeczpospolita".

Trwa święto ceramiki w Bolesławcu. W ramach uroczystości zorganizowano dość nietypową paradę. Ulicami miasta przeszli wielbiciele glinianych wyrobów. Najpierw jednak wzięli kąpiel... w glinie.

Tysiące dzieci ze wsi mogą stracić przedszkole, bo PiS zapomniał uchwalić ustawę, którą sam napisał. Chodzi o małe, wiejskie przedszkola, dofinansowywane z pieniędzy samorządów oraz środków Unii Europejskiej na wyrównywanie szans edukacyjnych.

Już 19 września Sąd Najwyższy rozstrzygnie, czy ponownie wyda nakaz aresztowania wobec stalinowskiej prokurator Heleny Wolińskiej.

Aleksandra Wiktorow, niedawno zdymisjonowana szefowa ZUS, tuż przed odejściem wydała z kasy zakładu 56 mln złotych. Pieniądze trafiły w ręce pracowników - jako premia za "szczególne osiągnięcia w pracy" - pisze "Fakt".

Roman Giertych odwiedził w piątek Janusza Kaczmarka - donosi "Dziennik". Były szef MSWiA miał przekazać liderowi LPR materiały kompromitujące braci Kaczyńskich. Giertych mówi gazecie, że to, co usłyszał jest "wstrząsające".

Polacy odkryli w sobie żyłkę hazardzistów. Jednoręcy bandyci pojawiają się już nawet w sklepach spożywczych. Tylko w pierwszym kwartale tego roku Polacy przegrali w automatach do gry prawie miliard złotych - informuje "Rzeczpospolita".

Cztery osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w Bałtówce w woj. świętokrzyskim. Ford zderzył się czołowo z hondą.

- Jeżeli po tych wyborach dojdzie do koalicji PO-PiS, będzie to prawdziwy początek IV RP - uważa politolog, dr Marek Migalski. Wcześniejsze próby z LPR i Samoobroną były dla PiS męką - dodał.

Bezmyślny właściciel pozostawił swojego psa w zamkniętym samochodzie, a sam poszedł na zakupy. Gdy wrócił, pies już się nie ruszał. Straży miejskiej powiedział, że pies miał pełnić jedynie funkcję alarmu.

Kilkadziesiąt minut krzyczała z bólu leżąc przed bramą szpitala. Mimo, że kobietę mijali pracownicy placówki, nikt nie zareagował. Kałużę krwi zauważyli przechodnie i wezwali pogotowie.