Obrażenia na ciele 5-latka zauważyły przedszkolanki. Zawiadomiły policję i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Okazało się, że tego samego dnia, przed przyjściem do przedszkola, chłopiec był pod opieką wujka. Prokuratura zatrzymała go i postawiła zarzut pobicia dziecka. Jednocześnie sąd podjął jednak decyzję o odebraniu chłopca matce. I umieszczeniu go w rodzinie zastępczej do wyjaśnienia sprawy.

- Kwestia, czy szef komisji weryfikacyjnej WSI był funkcjonariuszem publicznym, nie jest decydująca dla losu zażaleń na umorzenie śledztwa ws. działań Antoniego Macierewicza jako szefa tej komisji - uznał Sąd Najwyższy. Oznacza to, że sąd okręgowy ma to sam rozstrzygnąć, badając zażalenia na umorzenie śledztwa ws. nieprawidłowości przy tworzeniu przez polityka PiS raportu z weryfikacji WSI.

Zamiast na billboardy, plakaty czy inne ulotki pieniądze przeznaczają na obiady dla biednych uczniów, domy dziecka i operacje dla potrzebujących. Godne pochwały, ale - jak w rozmowie z tvn24.pl oceniają eksperci - czas i miejsce takich inicjatyw "to raczej nie gest serca, tylko wyrachowana gra wyborcza". Czy odejście od tradycyjnej kampanii może się opłacać?

Do 10 lat więzienia grozi Marcinowi B., który w zeszłym roku razem z dwoma kolegami zdewastował cmentarz na Manii w Łodzi. Mężczyźni zrobili to, bo chcieli więcej zarobić na pracach kamieniarskich. Akt oskarżenia w sprawie Marcina B. trafił już do sądu. Prokuratura oskarżyła 30-latka o zniszczenie 280 nagrobków wartych ponad 361 tys. złotych. Śledztwo w sprawie jego kompana jest zawieszone, trzecim wandalem zajmuje się sąd rodzinny.

Zarzut przekroczenia uprawnień w celu przywłaszczenia 16 tys. zł postawiła prokuratura Łukaszowi L., b. wiceszefowi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który z pomocą biznesmena miał wyprowadzić te pieniądze z IMGW. Śledczy chcą aresztu dla Łukasza L.

- Halloween to element pogaństwa. Ja tego nie czuję, ale zdaję sobie sprawę, że jest to zakorzenione w kulturze celtyckiej i że ludzie mają czasem poczucie kiepskiej wartości samych siebie. I w związku z tym chcą się bawić jak Amerykanie czy Irlandczycy - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dominikanin, ojciec Stanisław Tasiemski. Dyskutowała z nim antropolog kultury dr Zuzanna Grębecka.

Polska nie wyrzucałaby nikogo, gdyby nie było twardych dowodów. Pojawiły się zarzuty ABW i ten pan powinien wyjechać z Polski - tak wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski komentował w "Jeden na jeden" stanowisko Moskwy ws. rosyjskiego korespondenta. Rosyjskie MSZ jako "wyzywające posunięcie" określiło cofnięcie akredytacji Leonidowi Swiridowowi i rozpoczęcie procedury anulowania zgody na jego pobyt w Polsce.

W całym kraju policyjna akcja "Znicz 2014", związana z dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie uczuwać kilka tysięcy policjantów; na trasy wyjedzie znacznie więcej patroli niż zwykle. Na drogach, a przede wszystkim w pobliżu cmentarzy, będzie tłoczno - ostrzegają policjanci i apelują do kierowców o zdjęcie nogi z gazu.

Do Prokuratury Generalnej w Warszawie wpłynął wniosek rządu USA o zatrzymanie Romana Polańskiego - pisze "Gazeta Wyborcza". Wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski stwierdził w "Jeden na jeden" w TVN24, że amerykańska prokuratura jest bardzo zdeterminowana ws. Polańskiego. Reżyser, który przyjechał do stolicy na otwarcie Muzeum Historii Żydów Polskich, jest w USA od 36 lat ścigany za gwałt na nieletniej.

Dzięki kolorowym obrazom z przedwojennego Nasielska odżyły wspomnienia sprzed lat. Potomkowie bohaterów filmu, nakręconego przez żydowskiego emigranta, mogli się spotkać i poznać swoje niezwykłe historie. Materiał magazynu "Polska i świat".