Aby wydostać się z tej kamienicy, trzeba cztery razy pokonać strome schody. Rzecz uciążliwa dla starszych, schorowanych ludzi, korzystających z wózków i chodzików. Mieszkańcy są przekonani, że chce się ich przepędzić z budynku. - Posiadacze prywatnych posesji grodzą je, no i co w tym złego - mówi pełnomocnik właścicielki w rozmowie z reporterką "Blisko ludzi" TTV. - W każdym budynku mieszkają osoby starsze, cóż ja na to poradzę - dodaje. Władze warszawskiego Śródmieścia przyznają, że nic nie mogą poradzić, bo teren jest prywatną własnością.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który przyjechał w środę do Żagania na ćwiczenia Noble Jump, powiedział dziennikarzom, że jest pod wrażeniem sprawności i stopnia przygotowania żołnierzy ćwiczących w Polsce. - Siły NATO są zdolne wykazać się takim stopniem gotowości i przygotowania, który jest konieczny w trudnych czasach - stwierdził. W czwartek Stoltenberg spotka się z Bronisławem Komorowskim i Andrzejem Dudą.

W pobliżu miejscowości Karwica w powiecie Piskim, odnaleziono w środę 79-letnią mieszkankę Warszawy, która 3 dni temu zaginęła podczas przejażdżki rowerem traktem leśnym w pobliżu miejscowości Marksewo w gminie Szczytno. Kobieta przemieściła się o około 40 km. Trafiła pod opiekę lekarzy i rodziny.

Dorota Gudaniec, której syn choruje na epilepsję lekooporną, zapewnia, że dzięki marihuanie stan zdrowia jej dziecka znacznie się poprawił. Dla Macieja Hamankiewicza z Naczelnej Izby Lekarskiej nie jest to jednak decydujący argument za legalizacją marihuany leczniczej. Jego zdaniem dotychczasowe badania w tym zakresie nie są wystarczające. Oboje byli gośćmi programu "Tak jest" w TVN24.

- Ostrzegam, że ci, którzy liczą, że Kukiz jest wybawieniem dla Polski, przeliczą się. Za Kukizem nie stoi idea rozwoju naszego kraju, on idzie do polityki z jakąś zemstą - powiedział w "Kropce nad i" prezydent Słupska. Robert Biedroń uważa, że pierwszą ofiarą wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych będzie właśnie Kukiz.

- Wszyscy zauważyli niezwykłą aktywność i zaangażowanie religijne Andrzeja Dudy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Dodał że taka postawa nie będzie się podobała tym, którzy chcą, by państwo było neutralne światopoglądowo.

"Poważne zastrzeżenia" budzi wykorzystanie publikacji w sieci akt afery podsłuchowej jako pretekstu do odwołania Andrzeja Seremeta - stwierdzili prokuratorzy w przyjętej w środę uchwale. Podkreślili, że to nie oni są winni przecieku. - W tym przypadku nie było żadnego przecieku z prokuratury - zgadza się profesor Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości, współtwórca reformy prokuratury.

Bohaterowie afery Art-B Andrzej Gąsiorowski i Bogusław Bagsik organizują w Warszawie konferencję poświęconą tajnej operacji polskiego i izraelskiego wywiadu z początku lat 90. - dowiedział się portal tvn24.pl. Ma im pomagać m.in. prezydencki doradca prof. Roman Kuźniar. Problem w tym, że nic nie wie o swoim udziale. Nowy koordynator ds. służb specjalnych Marek Biernacki mówi krótko: poleciłem służbom, aby to dokładnie sprawdzić.

Policjanci w środku nocy pukali do banku, w którym najprawdopodobniej przestępcy plądrowali skarbiec. Nikt nie otwierał, więc odjechali. Policjanci nie mieli kluczy, aby wejść na posesję wokół banku, dlatego nie mogli wiedzieć, że w ścianie banku złodzieje wybili dziurę. - Wprowadzamy procedury, które nie pozwolą już na takie sytuacje w przyszłości - zapowiada policja.

W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja PiS. Jak twierdzą w nieoficjalnych rozmowach politycy tej partii, wiceprezes Beata Szydło ma być zaprezentowana jako kandydat na premiera. Oficjalnego potwierdzenia nie ma, są natomiast zapewnienia, że "obok Jarosława Kaczyńskiego, Beata Szydło jest główną twarzą i wartością PiS".

Dwaj chłopcy w wieku 9 i 10 lat zostali we wtorek zaatakowani przez agresywnego psa w gminie Rozogi koło Szczytna w województwie warmińsko-mazurskim. Obrażenia nóg okazały się na tyle poważne, że konieczne było przewiezienie ich do Specjalistycznego Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

- Patrząc na podstawową opiekę zdrowotną, która dostarcza gigantyczną liczbę pacjentów dla ratownictwa, czy przeciążone oddziały ratunkowe przez osoby pod wpływem alkoholu, można się zastanowić, dlaczego to akurat kierowcy mieliby się składać? - pytał w TVN24 Adam Pietrzak, specjalista medycyny ratunkowej. Skomentował w ten sposób pomysł ministra zdrowia, by część OC była przeznaczana na ratownictwo.