Nie żyje rowerzysta, który brał udział w maratonie Gwiazdy Północy w Gołdapi w województwie warmińsko-mazurskim. 37-letni mężczyzna zaginął w niedzielę. W poniedziałek policjanci znaleźli jego ciało kilkadziesiąt metrów od trasy wyścigu. Wstępne wyniki sekcji zwłok kolarza wykluczają udział osób trzecich.

56-letnia kobieta zmarła w Łodzi, gdy opalała się na balkonie. Mimo upału przez kilka godzin nie pozwolono stamtąd zabrać jej ciała. Powodem była źle wypełniona karta zgonu. Zrozpaczony mąż, czuwając przy żonie w 30-stopniowym upale, błagał kolejne służby o pomoc. W końcu w desperacji skłamał, że zamordował kobietę.

Po zaprzysiężeniu prezydent Andrzej Duda złoży w Sejmie tej kadencji projekty obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej do podatku do 8 tysięcy złotych - zapowiedziała we wtorek kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Prezydent elekt Andrzej Duda ma objąć urząd 6 sierpnia. Beata Szydło będzie dziś gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 o godz. 19.25.

To rzecz zadziwiająca, że Aleksander Kwaśniewski informuje, iż w jednej z warszawskich restauracji są zainstalowane podsłuchy, a prokuratura nie wysłała nawet dzielnicowego, aby to sprawdzić - powiedział w "Jeden na jeden" wiceszef PiS Mariusz Kamiński. O podsłuchach były prezydent miał mówić w rozmowie z Ryszardem Kaliszem, którą w poniedziałek upublicznił tygodnik "Do Rzeczy".

- To są błędy matematyczne, metodologiczne, które po coś zostały popełnione przez PiS - tak szef sztabu PO Marcin Kierwiński komentował w „Tak jest” w TVN24 koszty obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który stoi na czele sztabu PiS, przekonywał, że program wyborczy jego partii odpowiada na oczekiwania społeczeństwa.

1 lipca KRRiT wszczęła postępowanie o cofnięcie koncesji dla Radia Hobby, nadającego na mocy umowy z radiem Głos Rosji audycję "Radio Sputnik" - poinformowała w KRRiT w poniedziałek. Przed wojną na Ukrainie nie było z tym problemu - przekonuje prezes Radia Hobby.

- Do opinii publicznej dotarły treści, wobec których nie mogę zostać obojętny - powiedział Tomasz Siemoniak o nowej publikacji nt. nagranej rozmowy, jaką mieli prowadzić Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz, a której wicepremier był jednym z bohaterów. Siemoniak poinformował, ze złożył do warszawskiej prokuratury okręgowej wniosek o wyjaśnienie tej sprawy. Zażąda też przeprosin od Ryszarda Kalisza.

Koszty obietnic są dramatycznie niedoszacowane. Przychody pisane palcem na wodzie - powiedziała podczas konferencji prasowej rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha, która wraz z Marcinem Święcickim przedstawiła własne obliczenia kosztów propozycji kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło.