Pod koniec marca w rzeszowskim sądzie rozpocznie się precedensowy proces w sprawie podejrzenia doprowadzenia drugiej osoby do popełnienia samobójstwa. Prokuratura oskarża o to 34-letniego mężczyznę. Zarzuca mu, że poprzez psychiczne i fizyczne znęcanie się doprowadził swoją żonę do głębokiej depresji, a w konsekwencji do targnięcia się na własne życie. Materiał programu "Superwizjer" TVN.

Pięć rodzin musiało spędzić noc poza domem po tym, jak odkryto pęknięcie jednej ze ścian ich kamienicy. - Rozwarstwienie jest niepokojące, może dojść do osunięcia ściany - informuje nadzór budowlany. Inspektorzy od rana oceniają, czy i kiedy do kamienicy będą mogli wrócić ewakuowani mieszkańcy.

- Kluczowa jest świadomość. Jeśli ktoś się nie szczepi, to można powiedzieć, że jest głupi. Jeżeli ktoś namawia innych, to tak jakby chciał grupę dzieci przeprowadzić przez autostradę - powiedział Marek Posobkiewicz z Głównego Inspektoratu Sanitarnego odnosząc się do wzrostu liczy osób, które unikają szczepień i tzw. ruchów antyszczepionkowych.

Ministerstwo Zdrowia, na które spadła lawina skarg środowiska medycznego związanych z nową kartą zgonu, poszło na kompromis i uprościło procedurę jej wystawiania, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

- Mamy obecnie "drugą odsłonę afery taśmowej", w której głównymi bohaterami są Bartłomiej Sienkiewicz i służby specjalne - stwierdził w "Jeden na jeden" Marek Opioła z PiS, członek sejmowej speckomisji. Dodał, że "była trudna koabitacja między ówczesnym ministrem spraw wewnętrznych, a szefem jednej ze służb".

Większość rektorów uczelni publicznych jest zdania, że egzamin maturalny, który zastąpił egzamin wstępny na uczelnię, nie jest miarodajnym potwierdzeniem wiedzy kandydatów na studia, pisze "Rzeczpospolita", cytując raport NIK.

- To, że Stany Zjednoczone czy Unia Europejska nie zgadzają się z nami, nie oznacza, iż nie mamy racji. My jesteśmy głęboko przekonani, że mamy rację - stwierdził w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew, komentując konflikt na wschodzie Ukrainy. Dyplomata przekonywał również, że Rosja nie stanowi dla Polski żadnego zagrożenia, a obawy krajów bałtyckich są nieuzasadnione. - W jakim celu Rosja miałaby je atakować? - pytał.

- Do podsumowania kadencji dojdzie przy urnach wyborczych. Prezydent zapłaci za senną kampanię i senną kadencję - powiedział w "Faktach po Faktach" Adam Bielan z Polski Razem.

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego potwierdził podczas posiedzenia sejmowej speckomisji, że on i rzecznik CBA byli obserwowani. - Paweł Wojtunik nie powiedział, kogo podejrzewa, ale opisał samochody, które jeździły za nim i Jackiem Dobrzyńskim – mówią nieoficjalnie dziennikarzom portalu tvn24.pl posłowie z sejmowej komisji. Miało to mieć związek z aferą podsłuchową.

"Uwaga wścieklizna – obszar zagrożony" – takie tabliczki pojawiły się niemal w całym Szczecinie. Miasto chcąc zapobiec rozpowszechnianiu się choroby wprowadziło liczne obostrzenia dla mieszkańców i ich pupili. I tak: koty mają siedzieć w domach, a psy wychodzić na spacer tylko na smyczy, zaś dalszą podróż z czworonogiem należy już zgłosić Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w przyszłą niedzielę, 35 proc. badanych głosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość. Na nieznacznie skromniejsze, 34-procentowe poparcie mogłaby liczyć Platforma Obywatelska. Tak w każdym razie wynika z deklaracji składanych w sondażu Millward Brown dla TVN24. W połowie lutego główni konkurenci także "szli na remis", ale wtedy minimalnie górą była Platforma.

Słynny vloger Sylwester Wardęga został skazany na prace społeczne za jeden ze swoich filmów. Sąd wymierzył mu taką karę za "nieobyczajny wybryk" i zakłócenie spokoju i porządku publicznego na terenie warszawskiej galerii handlowej.