Szef "Solidarności": chcemy wolnej niedzieli dla Boga i rodziny

Najlepszą pamięcią o wydarzeniach sprzed 36 lat jest realizacja postulatów, postawionych wówczas przez robotników – mówił podczas rocznicowych uroczystości w Jastrzębiu Zdroju przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. Zadeklarował, że kierowany przez niego związek chce być partnerem rządu w realizacji tych postulatów.

"To były dni waszej chluby". Prezydent wręczył wyróżnienia za ŚDM i szczyt NATO

390 funkcjonariuszy m.in. policji, straży granicznej i straży pożarnej, w tym 150 policjantów przyjęło w sobotę w Legionowie wyróżnienia za pracę związaną ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. - Chylę czoła przed waszym profesjonalizmem i zaangażowaniem – mówił prezydent Andrzej Duda do funkcjonariuszy. - Państwo polskie przestało być państwem teoretycznym - ocenił z kolej szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

"Rozmowa nie zakończyła się konkretami. Poza jednym"

- Prezydent chce współpracować z Krajową Radą Sądownictwa. Chce, żeby ta współpraca układała się dobrze - powiedział sędzia Waldemar Żurek, z Krajowej Rady Sądownictwa w programie "Wstajesz i weekend". Na antenie TVN24 opowiedział o spotkaniu prezydenta z Krajową Radą Sądownictwa.

"PO powinna stanąć murem za Gronkiewicz-Waltz"

- Hanna Gronkiewicz-Waltz musi twardo bronić swojego dorobku - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, komentując kontrowersje związane z reprywatyzacją w Warszawie. Jego zdaniem prezydent stolicy powinna móc liczyć na oparcie w swojej partii. - Grzegorz Schetyna powinien powiedzieć: Haniu, masz moje pełne wsparcie - stwierdził były szef MSZ.

Upamiętniono polskich jeńców zamordowanych przez NKWD

Przedstawiciele polskiej policji, Straży Granicznej i dyplomaci wzięli udział w piątek w uroczystościach na Polskim Cmentarzu Wojennym w Miednoje, gdzie spoczywają szczątki polskich jeńców obozu w Ostaszkowie, rozstrzelanych przez NKWD wiosną 1940 roku.

Rzecznik MON: we wrześniu pierwsze wyniki prac komisji ws. Smoleńska

- Komisja we wrześniu przedstawi pierwsze wyniki prac dotyczących katastrofy TU-154M w Smoleńsku - poinformował rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Z kolei Antoni Macierewicz stwierdził, że "nie pozostawia żadnych wątpliwości", "iż działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu".

Pożegnali żołnierza sił specjalnych. Zginął podczas pokazu

Żołnierze polskich sil specjalnych, oficerowie NATO, dowódcy wojsk z kraju i zagranicy pożegnali żołnierza GROM, który w niedzielę zginął w tragicznym wypadku podczas pokazów na terenie Gdańska. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Wojskowy Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Pijany kierowca ciężarówki spowodował wypadek

Pijany kierowca ciężarówki zderzył się z dostawczym renault w pobliżu Radziszewa (woj. zachodniopomorskie). W wypadku ucierpiała jedna osoba. Badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Potrącił rowerzystę. Tłumaczy, że go nie widział

Wypadek w miejscowości Łuków (woj. lubelskie). Kierowca opla potrącił 65-letniego rowerzystę. Jak tłumaczył, nie widział go. Mężczyznę z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejscowy monitoring.

Prezydent do mianowanych generałów: osiągnęliście wielkie sukcesy

Akt mianowania na stopień generała brygady BOR otrzymał w piątek z rąk prezydenta Andrzeja Dudy szef Biura Ochrony Rządu Andrzej Pawlikowski. Na stopnie nadinsp. policji mianowani zostali też m.in. zastępcy komendanta głównego policji - Andrzej Szymczyk, Jan Lach i Helena Michalak - druga kobieta generał w polskiej policji.

Ofensywa dyplomatyczna Tuska. Następny przystanek: Warszawa

Premier Beata Szydło 13 września spotka się z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem - poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Spotkanie odbędzie się w ramach konsultacji, jakie przewodniczący RE prowadzi przed zbliżającym się szczytem w Bratysławie.

80-latka po wypadku wypisano ze szpitala. Zemdlał przed domem i zmarł

80-letni mężczyzna miał wypadek, uderzył samochodem w drzewo. Pogotowie zawiozło go do szpitala, ale tam go nie zostawiono. Po godzinie został wypisany do domu. Przed wejściem źle się poczuł i zemdlał. Przyjechała po niego ta sama karetka. Znowu trafił do szpitala, gdzie po dwóch godzinach zmarł. Sprawę bada prokuratura.

Miś Uszatek i ferajna mówią "pa pa". Bajkowa przeprowadzka

Znane w całej Polsce muzeum animacji Semafor przenosi się do nowej siedziby. W przeprowadzce biorą udział nie tylko pracownicy, ale także ludzie z zewnątrz, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc. Dotychczasowe miejsce było już za małe, by pokazać wszystkie eksponaty i prowadzić jednocześnie warsztaty dla najmłodszych. Bo muzeum Semafor to nie tylko ekspozycja lalek znanych nam z dzieciństwa, ale także sale, gdzie są prowadzone zajęcia z podstaw animacji. Semafor przenosi się do byłych hal fabrycznych zakładów WIMA, w których teraz swoje miejsce znajdują różne instytucje kulturalne.

Ścigany za szpiegostwo zniknął. Razem z matką

Służby specjalne i prokuratura przyznają, że nadal nie wiedzą gdzie przebywa, a nawet czy żyje. Oficer polskiego wojska, podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji, zniknął. Zniknęła także jego matka - dowiedzieli się dziennikarze śledczy tvn24.pl.

"Marek to wielki przykład". Wzruszony prezydent wspomina oficera BOR

Ppor. Marek Uleryk był skromny, sumienny, ambitny - mówił prezydent Andrzej Duda, wspominając funkcjonariusza BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Wskazał, że dla uczniów szkół, które od czwartku noszą jego imię, Uleryk może być przykładem oddania i poważnego traktowania służby.

Jaki: Trwa walka o uczciwą Polskę. Walka z Platformą i z elitami prawniczymi

- Tak się jakoś dziwnie składa, że przez dwadzieścia parę lat różne ekipy nie uchwaliły ustawy reprywatyzacyjnej - mówił w "Faktach po Faktach" były prezydent Warszawy Marcin Święcicki (PO). - PO jest zblatowana z elitami prawniczymi i od lat te instytucje sobie pomagają - odpowiadał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (PiS).