Miało być efektowne otwarcie regionalnego sztabu prezydenta Bronisława Komorowskiego - wyszła wizerunkowa wtopa. Kierowca "bronkobusa" zablokował pas jednej z ulic w centrum Łodzi. Ktoś wezwał drogówkę, a funkcjonariusze nakazali kierowcy odblokowanie ulicy. Skończyło się na upomnieniu.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie analizuje otrzymaną w piątek kompleksową opinię biegłych różnych specjalności w sprawie katastrofy smoleńskiej - poinformował ppłk Janusz Wójcik z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Jej wnioski mogą być znane za 2-3 tygodnie.

Donald Tusk zaliczył kolejną wpadkę, bo nie wierzy w zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich - uważa prof. Tomasz Nałęcz. Jego zdaniem Bóg już raz ukarał byłego szefa rządu za "niezręczną" wypowiedź i uczynił go "strażnikiem żyrandola w Brukseli". - Jestem ciekaw jak za tę wpadkę pan Bóg ukarze po latach Donalda Tuska - powiedział prof. Nałęcz.

Byli żołnierze podziemia niepodległościowego i ich rodziny skierują do prokuratury zawiadomienie w sprawie wypowiedzi byłej posłanki SLD Joanny Senyszyn - informuje "Rzeczpospolita". W programie "Tak jest" na antenie TVN24 powiedziała, że Żołnierze Wyklęci dopuszczali się zbrodni na ludności cywilnej.

Niedopuszczalne, odbije się na psychice dzieci - tak o zachowaniu nauczycielki z podstawówki w Szczodrem mówią rodzice dzieci, które miały być kneblowane, zastraszane i gnębione przez pedagog. Głos w sprawie zabrał też urząd gminy, któremu podlega szkoła. Urzędnicy nie mają wątpliwości i sprawę nazywają "skandalem". W ubiegłym roku ta sama pedagog został wybrana najsympatyczniejszym nauczycielem w tej samej szkole.

Łódzka policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy mieli wyłudzić prawie 500 tys. zł. Funkcjonariusze informują, że w całą sprawę zaangażowany był pracownik ubezpieczalni, który celowo zawyżał szkody wypadkowych samochodów oraz jego kolega, który na swoim koncie bankowym gromadził uzyskane w ten sposób pieniądze. Obaj mężczyźni w więzieniu mogą spędzić do 10 lat.

- Na tle awantury urządzanej przez ekstremistów, ludzi o skrajnych poglądach i skrajnych skłonnościach, jeszcze bardziej widać, że zgoda i bezpieczeństwo to hasła, które Polsce służą - stwierdził na nowo powstałym vlogu Bronisław Komorowski. Odpowiedział w ten sposób na incydenty, do jakich doszło podczas wieców wyborczych. Ze strony jego przeciwników słychać było gwizdy i okrzyki.

- Nie wierzę w to, że hasło czy dobre zdjęcie może wygrać wybory - powiedział we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Kot Przybora z agencji reklamowej PZL, komentując tegoroczną kampanię prezydencką. - Hasło może zaszkodzić, kiedy go w ogóle nie ma, ale ono samo nie sprawi, że ludzie będą chcieli kupić zawartość - dodał prof. Andrzej Rychard z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.

- W tej chwili szczepionki są naprawdę bezpieczne, gdyby takie nie były, lekarze pediatrzy by nie szczepili swoich dzieci, a to robią - mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 Marek Posobkiewicz, dyrektor Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Odniósł się w ten sposób do propozycji jednego z krakowskich radnych, który chciałby, aby niezaszczepione dzieci nie były przyjmowane do przedszkoli. Pomysł wywołał sprzeciw środowisk „antyszczepionkowych”.

Po stronie Platformy Obywatelskiej widać negatywne emocje. To próba poniżenia drugiej strony i straszenie rządami PiS - powiedział w "Jeden na jeden" Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Odniósł się w ten sposób do słów premier Ewy Kopacz, która stwierdziła w sobotę podczas konwencji Bronisława Komorowskiego, że polityk PiS jest kolejnym technicznym kandydatem, za którym chowa się Jarosław Kaczyński.

Bezwzględnego zakazu korzystania z solariów przez nieletnich chce Rzecznik Praw Dziecka - z takim apelem zwrócił się do Ministra Zdrowia. Marek Michalak jest przekonany, że projekt przygotowany przez posłów i onkologów nie powstrzyma bezmyślnych rodziców, którzy chcą zafundować opaleniznę swoim dzieciom przed I komunią. Założenia do nowej ustawy dotyczącej korzystania z solariów przewidują kary (nawet do 100 tys. zł) dla umożliwiających nieletnim opalanie się bez zgody rodziców.