Tamir ma ledwie trzy dni. A już sam chodzi

Poznańskie zoo ma nowego mieszkańca. To wielbłąd Tamir. Maluch ma dopiero trzy dni, ale już chodzi. "Spędziliśmy 4 godziny klęcząc w błocie, czekając na ten moment, by udało się go sfilmować" - piszą pracownicy poznańskiego zoo.

Komentarze po słowach premiera. "Istotą była obrona Polski"

Czasem wypada mieć więcej empatii, wrażliwości i nie brnąć w tłumaczenia, które powodują dalszy kryzys i zaostrzenie relacji - wskazywał w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł PO Andrzej Halicki. Odniósł się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego i użycie słowa "sprawcy" w kontekście Żydów w czasie II wojny światowej. Prezydencki minister Andrzej Dera przyznał, że "być może słowo 'sprawcy'" było niefortunne, ale "istotą odpowiedzi była obrona Polski i polskiego honoru".

Policja: kradł paliwo z ciężarówki. Złapany na gorącym uczynku

Na parkingu przy jednym z marketów w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie), policjanci przyłapali mężczyznę, który spuszczał olej napędowy z zaparkowanej ciężarówki. Napełnione baniaki woził do swojego samochodu wózkiem sklepowym - informuje Agnieszka Goguł, rzecznik zgorzeleckiej policji. 30-latek usłyszał już zarzut włamania i kradzieży 250 litrów paliwa.

"Sytuacja jest napięta, chodzi o emocje"

Wydawało się, że spór dotyczący ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej zmierza ku jakiemuś rozwiązaniu - ocenił Jacek Stawiski, szef redakcji Świat w TVN24 BiS, reakcję Izraela na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, jakie padły w Monachium. Jak dodał, w tej chwili panuje "poruszenie większe niż po przyjęciu ustawy o IPN", między innymi dlatego, że "chodzi o emocje".

Nowa ambasador USA w Polsce mianowana

Prezydent Donald Trump nominował Georgette Mosbacher, businesswoman, działaczkę społeczną i polityczną związaną z Republikanami na stanowisko ambasadora USA w Polsce. Jeśli Senat zatwierdzi jej nominację, Mosbacher będzie w Warszawie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Premier Izraela: wypowiedź Morawieckiego oburzająca

Premier Izraela Benjamin Netanjahu za "oburzającą" uznał sobotnią wypowiedź Mateusza Morawieckiego. Polski premier, zapytany o zbrodnie popełnione podczas II wojny, stwierdził, że wśród "sprawców" byli także Żydzi. Na słowa szefa izraelskiego rządu odpowiedziała w specjalnym oświadczeniu Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

"Bumar z nim pracował pomimo jego przeszłości". Polska firma zbrojeniowa i "francuski oszust"

Pierre Konrad D. to polsko-francuski biznesmen, który zrobił błyskawiczną karierę w największej państwowej firmie zbrojeniowej w Polsce. Nie przeszkodziły mu w tym podejrzenia o powiązania z francuską i rosyjską mafią. Jego wspólnik to były polski wiceminister obrony, który go przedstawiał innym wpływowym postaciom. Dziś D. jest podejrzewany o pranie brudnych pieniędzy, oszustwa podatkowe i - przede wszystkim - nielegalny handel bronią. Reportaż dziennikarzy: "Superwizjera" - Endy'ego Gęsiny-Torresa i "Newsweeka" - Wojciecha Cieśli.

Poroszenko: powinniśmy zjednoczyć się wokół ważnych spraw

Powinniśmy odsunąć kwestie delikatne, które nas dzielą, i zjednoczyć się wokół ważnych dla Ukrainy spraw - powiedział w sobotę dziennikarzom prezydent Ukrainy Petro Poroszenko po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Służby prasowe Poroszenki w komunikacie podkreśliły, że zaapelował do Polski o powstrzymanie się od działań, które mogą zagrozić polsko-ukraińskiemu dialogowi historycznemu.

"Władek musiał się spodziewać, że po niego przyjdą"

Obowiązkiem Władysława Frasyniuka jako ojca było uchronienie dziecka przed widokiem swojego zatrzymania i zgłoszenie się do prokuratury - oceniła w "Faktach po Faktach" Aleksandra Jakubowska, rzeczniczka rządów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. Nie zgodziła się z nią Małgorzata Niezabitowska, rzeczniczka gabinetu Tadeusza Mazowieckiego.

Ministrowie dostali premie. "Wszyscy w Polsce zarabiają za mało"

W "Babilonie" w TVN24 BiS dyskusja o wysokich nagrodach przyznanych ministrom i wiceministrom. Lena Kolarska-Bobińska (Platforma Obywatelska) przekonywała, że rząd koalicji PO-PSL nie przyznawał premii swoim ministrom. - Ależ przyznawał - zaoponowała Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS. Z kolei Ewa Kierzkowska (PSL) potwierdziła, że pracowała w Kancelarii Premiera i ani "ani złotóweczki nigdy nie dostała". A Anna Błaszczyk (Kukiz'15) stwierdziła, że "wszyscy wiedzą, że 10, 20 tysięcy (złotych) to nie są duże pieniądze, patrząc na Europę". Dodała, że w Wielkiej Brytanii taką pensję ma osoba pracująca na zmywaku.

Górale w Pjongczangu: kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto

Specjalny wysłannik TVN24 Paweł Łukasik w Pjongczangu spotkał grupę górali z Mszany Dolnej, którzy przyjechali do Korei Południowej kibicować polskim skoczkom. - Górale są twardzi, nie zmieniają poglądów i kibicują "orłom białym" - powiedział jeden z polskich kibiców. - Kibicowaliśmy dobrze, bo jest złoto - powiedział inny.

Złoty Stoch, kibice oszaleli

Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona. Kamera TVN24 przyglądała się radości kibiców w trzech miastach: w Zębie, gdzie wychował się Stoch, w Proszowicach, gdzie mieszka, oraz w Wiśle - rodzinnym mieście innej legendy skoków, Adama Małysza.

"Duma, radość, satysfakcja i wzruszenie". Wójt już szykuje powitanie dla Stocha

W rodzinnej miejscowości Kamila Stocha, Zębie, kibice razem oglądali finał skoków narciarskich w czasie igrzysk olimpijskich. Zdobywcy złotego medalu kibicował między innymi wójt gminy Poronin, Bronisław Stoch. - Duma, radość, satysfakcja i wzruszenie. Kamil potwierdził swoją mistrzowską, olimpijską formę - podkreślił. Zapowiedział, że gmina szykuje się na powrót mistrza olimpijskiego i szykuje mu uroczyste powitanie.

Jego pasją są tramwaje, kupił sobie własny. "Uratowałem mu życie"

Od dziecka pasjonuje się tramwajami. W tym roku mija 20 lat, odkąd zaczął pracę w komunikacji miejskiej. Założył własne wydawnictwo i wydał książkę o gdańskich tramwajach. - Taką kropką nad „i” było posiadanie własnego pojazdu - mówi Sebastian Zomkowski. I kupił. 46-letni tramwaj przegubowy typu 102Na.

Poznańscy naukowcy obserwują samochód wystrzelony w kosmos

Czerwony kabriolet tesli krążący wokół Słońca obserwują naukowcy z Obserwatorium Astronomicznego w Poznaniu. - Możemy powiedzieć z jaką szybkością się obraca, a co więcej, "mruganie" wskazuje, że najprawdopodobniej nie doszło do rozdzielenia samochodu od silnika napędowego, tego ostatniego członu rakiety, który miał zapewnić końcowy etap napędu - zwraca uwagę dr Krzysztof Kamiński.