Świat powinien się skoncentrować na tym, aby wdrożyć porozumienie mińskie - stwierdził szef MON, wicepremier Tomasz Siemoniak po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęconym m.in. sytuacji na Ukrainie. Podkreśłił, że Polska nie planuje dostw broni dla naszego wschodniego sąsiada.

- Z premierem Węgier Viktorem Orbanem trzeba rozmawiać o dalszej współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej - uważa minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Ocenił, że jeśli nie dojdzie do rozejmu na Ukrainie, należy rozważyć kolejne sankcje wobec Rosji. Dodał też, bardzo ważne jest, w jaki sposób zakończone zostaną starcia w Debalcewem.

Mamy skutki nadgorliwości w podejmowaniu decyzji politycznych wiele lat temu - stwierdził marszałek Sejmu Radosław Sikorski, odnosząc się do wyroku Trybunału w Strasburgu ws. więzień CIA. Zdaniem Witolda Waszczykowskiego z PiS Polska nie powinna respektować tego rozstrzygnięcia.

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego rozpoczęło się po godz. 10. Głównymi tematami spotkania są: szczyt NATO, który odbędzie się w 2016 roku w Warszawie, i sytuacja na Ukrainie - także w kontekście porozumienia z Mińska.

- Rosja musi zaatakować Polskę, jeśli chce odbudować imperium, a mówi wyraźnie, że chce - powiedział we "Jeden na jeden" Romuald Szeremietiew, były szef MON. W jego opinii, porozumienia pokojowe z Mińska to hipokryzja.

Ten rok szkolny to teoretycznie 188 dni nauki i 177 dni wolnego. Ale jeśli odjąć długie weekendy, rekolekcje, egzaminy próbne i prawdziwe, to okaże się, że dzieci przez większość roku nie chodzą na lekcje – pisze "Gazeta Wyborcza".

Na podstawie fałszywych dokumentów i wyłudzonych wiz cudzoziemcy coraz częściej usiłują wjechać do Polski. W 2014 r. Straż Graniczna wykryła blisko 1,9 tys. takich przypadków - pisze "Rzeczpospolita".

- Polski rząd zawsze wykonuje wyroki Europejskiego Trybunału Praw Człowieka; jest wyrok i trzeba go zrealizować - powiedział rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, komentując odrzucenie przez ETPC odwołania polskiego rządu od wyroku ws. więzień CIA w naszym kraju. Według senatora PO Józefa Piniora to wyraźny sygnał dla prokuratury w Polsce, aby zakończyć śledztwo ws. tajnych więzień CIA w Polsce.

- Prezydent jest ojcem obywateli, powinien wszystkich bez względu na światopogląd i przekonania polityczne traktować jak swoje dzieci - powiedział w "Kropce nad i" kandydat na prezydenta, Paweł Kukiz. Dodał, że "podobają mu się niemal wszystkie programy kandydatów na prezydenta". - Jednak nie ma w nich słowa o tym, że nie da się ich zrealizować - podkreślił.

Tworzenie w procedurze in vitro więcej niż ośmiu zarodków będzie ograniczone do wskazań medycznych wynikających m.in. z wieku kobiety, a zarodek będzie mógł być wykorzystany także po śmierci dawców - zakłada nowa wersja projektu ustawy o leczeniu niepłodności. Do Sejmu trafi prawdopodobnie w marcu.

Do szpitala we Włocławku z ciężkimi obrażeniami trafił dwuletni nieprzytomny chłopiec. Lekarze natychmiast zaalarmowali policję - podejrzewali, że dziecko najprawdopodobniej zostało pobite przez konkubenta matki. - Mężczyzna tłumaczył, że wyśliznęło mu się podczas przebierania - mówi nadkom. Maciej Daszkiewicz z bydgoskiej policji. We wtorek po południu mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała dziecka.