Kobiety znacznie rzadziej niż mężczyźni prowadzą po alkoholu, powodują mniej kolizji i wypadków, popełniają mniej wykroczeń - wynika ze statystyk opublikowanych przez warmińsko-mazurską policję. Jedna z funkcjonariuszek sporządziła raport o kobietach-kierownicach z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

- Otyłych pacjentów przewozimy w strażackich "żukach", na podłodze. W karetce się nie mieszczą - opowiadają redakcji tvn24.pl ratownicy medyczni. W Polsce przybywa osób z olbrzymią nadwagą, które są za ciężkie na szpitalne łóżka i nie mieszczą się na przykład w tubie rezonansu magnetycznego. NFZ nie widzi na razie problemu, więc pogotowie na własną rękę szuka rozwiązań.

- Czego jak czego, ale zgody prezydent Komorowski ze sobą niósł nie będzie. Stoi za nim obóz polityczny, którego jedyny pomysł polega na straszeniu, że przyjdzie Kaczyński - stwierdził w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin, komentując wystąpienie Ewy Kopacz, która na konwencji wyborczej Bronisława Komorowskiego atakowała PiS. - Z tego co wiem, to żaden z występujących nie uzgadniał z prezydentem treści swojego wystąpienia - stwierdził z kolei prof. Tomasz Nałęcz.

Sobota upływa pod znakiem konwencji wyborczych. Obecny prezydent ruszył "bronkobusem" w podróż po Polsce. Andrzej Duda odwiedził Londyn. Magdalena Ogórek plan swojej prezydentury przedstawiła na Sejmiku Kobiet Lewicy, a Janusz Palikot odwiedził Legionowo, o czym poinformował na Twitterze publikując selfie... ze znakiem drogowym. Zdjęcie chętnie komentują internauci.

Prezydent Bronisław Komorowski ruszył w sobotę w swój dwutygodniowy objazd "bronkobusem" po kraju. Pierwszym przystankiem na jego trasie było Piaseczno, gdzie przez przypadek nazwano go "burmistrzem" i gdzie otrzymał słoik miodu. - Cieszę się, że mogę tu w Piasecznie powtórzyć: zgoda i bezpieczeństwo. To nie tylko hasło wyborcze kampanii, ale także marzenia Polaków - mówił Komorowski.

Gruzini pod osłoną nocy chcieli przekroczyć nielegalnie polską granicę. Z Białorusi do Polski próbowali dostać się wpław. Przemoczonych i zziębniętych pięciu mężczyzn odnalazła straż graniczna, która prawdopodobnie uratowała im życie.

- Polska potrzebuje zgody i bezpieczeństwa, które zależą od wyborczych wyników - powiedział na sobotniej konwencji Bronisław Komorowski i zaprezentował hasło swojej kampanii wyborczej - "wybierz zgodę i bezpieczeństwo". - Nie stać nas na chaos i eksperymenty polityczne - przekonywał prezydent i dodał, że skoro mamy wojnę na wschód od naszych granic, to "tym bardziej trzeba przeciwdziałać pokusom wojny polsko-polskiej".

- Wierzę w Polskę, gdzie kobieta otrzymuje takie samo wynagrodzenie, co mężczyzna - mówiła Magdalena Ogórek na sobotnim Sejmiku Kobiet Lewicy. Kandydatka SLD na prezydenta stwierdziła, że Polki mają utrudniony powrót do pracy po macierzyństwie. Nawiązała również do konwencji antyprzemocowej.

- Mówię w trakcie kampanii, że nasze państwo powinno się zmieniać, że wymaga napraw - powiedział po spotkani z młodymi Polakami w Londynie Andrzej Duda. - Jeżeli nie będzie naprawy w Polsce w wielu dziedzinach, wyjedzie młode pokolenie, a kolejne urodzi się już za granicą - przekonywał kandydat PiS na prezydenta. Podkreślił, że jedną z ważnych zmian do przeprowadzenia jest reforma ZUS.

Adam Jarubas uważa, że trzeba dokończyć reformę samorządów i wprowadzić nowy system dochodów, bo środki przekazywane z budżetu centralnego nie są adekwatne do zadań. Kandydat PSL mówił, że jako prezydent chciałby objąć kwestie samorządu "mecenatem ustawodawczym". Polityk na spotkaniu z samorządowcami poruszył też kwestię migracji za pracą.

MON prowadzi postępowanie na kolejne rozpoznawcze powietrzne bezzałogowce. Maszyny mają służyć do rozpoznania i kierowania ogniem, ale nie tylko. Jeszcze tej wiosny wojsko chce wybrać systemy zdolne przenosić uzbrojenie. Wraz z dostawami sprzętu, w Mirosławcu (Zachodniopomorskie), gdzie stacjonują drony, zacznie działać nowa jednostka.

W 2014 r. policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili 152 gangi, najwięcej z nich - 56 specjalizowało się w przestępczości ekonomicznej. 39 grup zajmowało się obrotem narkotykami, a jedynie 21 miało charakter multiprzestępczy; 10 to gangi międzynarodowe.

Grzegorz Napieralski, Andrzej Rozenek, Barbara Nowacka, Robert Biedroń - to m.in. te nazwiska pojawiają się na liście osób, które miałyby założyć nową lewicową partię. Choć oficjalnych deklaracji jeszcze nie ma, to politycy przyznają, że rozmowy trwają. Ostateczne decyzje zapadną po majowych wyborach prezydenckich. Im gorszy wynik Magdaleny Ogórek czy Janusza Palikota, tym więcej osób będzie chciało dołączyć do nowej siły politycznej. Materiał magazynu "Polska i świat".

Do ośmiu lat więzienia grozi 52-latkowi, zatrzymanemu przez stołeczną policję, który rozsyłał mailem do różnych instytucji w całym kraju informacje o podłożeniu ładunku wybuchowego.