- Kwota bazowa wynosi 1760 zł. W moim przypadku mnożę to razy 3,5. Po potrąceniu podatku to jest na rękę około 5,2 tys. zł - zdradził tajniki swego wynagrodzenia przewodniczący PKW Stefan Jaworski. Podkreślił, że "członkowie PKW nigdy nie otrzymywali i nie otrzymują żadnych nagród, premii i odpraw, jak też żadnych innych gratyfikacji z tytułu pracy w PKW".

"Szanuję wyrok Sądu, choć się z nim nie zgadzam" - napisał na Twitterze Sławomir Nowak. Kilka godzin wcześniej został skazany na 20 tys. zł grzywny za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. Polityk zapowiedział, że odwoła się od wyroku. Poinformował jednocześnie, że zrzeka się mandatu posła.

Sędzia, która wydała wyrok skazujący Sławomira Nowaka za nieprawdziwe oświadczenia majątkowe, tak to uzasadniła: - Oskarżony był nie tylko posłem. Był też osobą wybraną przez premiera do pełnienia funkcji ministra. Od takiej osoby trzeba wymagać umiejętności pisania i czytania. Polityk PO przed sądem bronił się, że nie wiedział, iż zegarek powinien był wpisać do oświadczenia.

- W wypadku prezesa Kaczyńskiego nie domniemywam, że jeśli coś mówi, to ma na to dowody, bo insynuacja jest jego metodą polityczną - mówił Radosław Sikorski, komentując oskarżenia prezesa PiS o fałszowanie wyborów przez PO. Marszałek Sejmu, który spotkał się w czwartek z Ewą Kopacz poinformował, że w przyszłym tygodniu przedstawi Prezydium Sejmu propozycję powołania sejmowej komisji nadzwyczajnej ds. samorządu.

Dwie godziny ma trwać wkrótce przejazd z Łodzi do stolicy Dolnego Śląska. Wszystko dzięki drodze ekspresowej S8. Urzędnicy zapowiadają, że na dniach oddadzą odcinek z Sieradza do Łasku. - To kwestia dni, niewykluczone, że uda się już w sobotę - mówią tvn24.pl urzędnicy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zapowiadają realizację kolejnych inwestycji.

Tuż przed drugą turą wyborów samorządowych prokuratura postawiła w stan oskarżenia czterech ważnych polityków ze Skierniewic - m.in. wójta gminy, który w niedzielę będzie ubiegał się o reelekcję. Śledczy zapewniają, że takiego terminu nie wybrali celowo: - Działamy niezależnie od świata polityki - przekonują.

Klub PO skierował w czwartek wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za jego wypowiedź, że Platforma sfałszowała wybory samorządowe. Traktujemy to jako żart - odpowiada PiS i przedstawia raport, w którym ocenia, że wybory samorządowe 2014 zasługują "na ocenę niedostateczną".

Posłowie PiS dostali instrukcję w sprawie tego, co mają mówić na temat "fałszowania" wyborów samorządowych. Ściśle stosuje się do niej sam rzecznik tej partii Marcin Mastalerek. Świadczy o tym m.in. jego czwartkowy wywiad dla RMF FM.

Mieszkańcy wsi Komorniki (woj. dolnośląskie) nie mogą otrząsnąć się z szoku po brutalnym morderstwie Dominiki Golinowskiej, której ciało odnaleziono w rowie przy drodze krajowej nr 94. Nie wiadomo, jak i dlaczego zginęła dziewczyna. - Błagam ludzi, którzy coś wiedzą, żeby mi pomogli. Żeby się zgłosili. Dlatego nagłaśniam tę sprawę - apeluje zrozpaczona matka 19-latki. Materiał "Blisko Ludzi" TTV.