Z okazji Wszystkich Świętych na drogi wyjadą tysiące samochodów, a wokół cmentarzy zmieni się dotychczasowa organizacja ruchu. Po raz kolejny przygotowaliśmy dla was akcję Drogowskaz 24. Będziemy na bieżąco informować o sytuacji na drogach. Czekamy też na informacje od was.

Piątek na drogach okazał się spokojny. Nie doszło do poważniejszych wypadków. Większy ruch na ulicach zapowiada się w sobotę, gdy będziemy odwiedzać groby bliskich. Policjanci apelują do kierowców o cierpliwość, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych.

Blisko 15-centymetrowy pręt utkwił w czaszce 46-letniego mężczyzny, który w czwartek został przyjęty do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Pacjent przeszedł operację. Jak twierdzą lekarze, nic już mu nie zagraża.

Jest zasada, że nie wydaje się swoich obywateli, chyba że sytuacja jest wyjątkowa. Pytanie, czy ta wyjątkowa sytuacja powstała - stwierdził Roman Rewald z kancelarii Weil. Mecenas tłumaczył w TVN24, że ewentualny wniosek o ekstradycję reżysera do USA najpierw rozpatrzy polski sąd, następnie minister sprawiedliwości. Podkreślał, że z punktu widzenia prawa amerykańskiego ta sprawa się nie przedawni.

- Polska zaczęła uprawiać mesjanizm i pouczać Europę Zachodnią ws. Ukrainy. Uznała też, że polityka ma pierwszeństwo przed gospodarką - to zdaniem Leszka Millera spowodowało, że nasz kraj przestał się liczyć w rozmowach o przyszłości Ukrainy. Szef SLD, który był gościem "Wstajesz i wiesz" w TVN24, mówił, że Polska znalazła się pod stołem negocjacyjnym.

Policjanci z miejscowej komendy mieli wykorzystywać seksualnie niepełnoletnie dziewczęta z tzw. trudnych rodzin. - Poznawali je podczas domowych interwencji, a potem nawiązywali z nimi kontakt i groźbami mieli zmuszać do seksu - mówi cytowana przez portal gazeta.pl osoba mająca znać kulisy sprawy. Bytomska prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

To nie było "chlapnięcie", Sikorski chciał uderzyć w Tuska - oceniła w "Jeden na jeden" w TVN24 prof. Jadwiga Staniszkis, socjolog. Odniosła się do słów byłego szefa MSZ dla portalu Politico, że w 2008 roku podczas wizyty Donalda Tuska w Moskwie Władimir Putin miał proponować szefowi polskiego rządu udział w podziale Ukrainy. Jej zdaniem rozmowa, którą przytoczył Sikorski, mogła mieć miejsce.

Niespodziewany pojedynek. O fotel burmistrza Wisły walczą dwaj bracia Poloczkowie. Jest brat urzędujący burmistrz i brat pretendent. Mieszkańcy 16 listopada będą musieli uważać, żeby na karcie do głosowania zaznaczyć "odpowiedniego" Poloczka. Materiał "Faktów" TVN.

Nie ma już znanej nazwy Cocomo, ale poszkodowani zostali. Blisko pół tysiąca mężczyzn zgłosiło się w ciągu roku do prokuratur w całym kraju. Niewiele pamiętają z wizyty w klubie. Wiedzą tylko, że jednej nocy stracili po kilkanaście tysięcy złotych, rekordzista nawet milion. Reporter "Czarno na białym" dotarł do byłych tancerek, które przyznają, że miały zadanie "wyczyścić gości do zera". Były nawet w tym celu szkolone.

Donald Tusk zjadł w czwartek roboczy obiad w towarzystwie Jose Manuela Barroso, Jean-Claude'a Junckera i Hermana Van Rompuya. Czy była to tylko czysta kurtuazja, czy może coś więcej? - Na pewno to była również kurtuazja, ale przy okazji rozmawiali o poważnych sprawach, jak przejąć te wszystkie sprawy w nowym zestawie osób, które przejmują odpowiedzialność za UE - stwierdził na antenie TVN24 Biznes i Świat Jerzy Buzek.

- Roman Polański powinien był zostać zatrzymany. Prawo powinno stosować się równo dla wszystkich - powiedział stanowczo Roman Giertych. Adwokat przypomniał w "Kropce nad i" o umowie ekstradycyjnej, jaką Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi. - Uważam dokładnie odwrotnie - odpowiedział Zbigniew Ćwiąkalski. - Roman Polański jest obywatelem Polski. A naczelna zasada w kodeksie karnym, mówi że obywateli polskich nie wydaje się obcemu państwu - wyjaśnił.

- Nie ma szans, żeby Amerykanie uzyskali zgodę na ekstradycję reżysera - skomentował sprawę Romana Polańskiego Ryszard Kalisz (niezrz.). Razem z Michałem Bonim (PO) przypominali, że Polska "chroni swoich obywateli". - Powinniśmy wydać Polańskiego, jest skazany za pedofilię, za wyjątkowo odrażające przestępstwo - zaoponował Zbigniew Girzyński (PiS). Politycy byli gośćmi "Faktów po Faktach" w TVN24.