Grabarczyk usłyszał zarzuty. "Decyzja o charakterze politycznym"

Zarzuty dotyczące między innymi nielegalnego zdobycia pozwolenia na broń usłyszał w poniedziałek były minister infrastruktury i sprawiedliwości w rządach PO-PSL poseł PO Cezary Grabarczyk. - To decyzja o charakterze politycznym - komentował w TVN24 Grabarczyk. Jak dodał, nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Strzelał, bo włamywacz uciekał. "Użycie broni było niedopuszczalne"

Krzysztof Ł. strzelał, by zatrzymać włamywacza. Złodziej po postrzeleniu jest sparaliżowany. Ochroniarz chciał uniewinnienia, ale w poniedziałek sąd odwoławczy uznał, że jest winny. Wyrok roku więzienia w zawieszeniu i czteroletniego zakazu pracy w ochronie jest już prawomocny. Teraz włamywacz będzie domagał się od ochroniarza odszkodowania i renty.

"Premier zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy stanu majątkowego"

- Mateusz Morawiecki osiągnął sukces w biznesie, przeszedł do polityki, decydując się zarabiać o wiele, wiele mniej. Myślę, że może być przykładem dla wielu osób - oświadczył w "Jeden na jeden" w TVN24 szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Jak dodał, odnosząc się do publikacji "Newsweeka", jest "przekonany, że premier zgodnie z prawem wykazuje wszystkie elementy swojego stanu majątkowego".

"Polska i Izrael zainteresowane deeskalacją napięcia"

Ta wypowiedź, wydaje mi się, że nie powinna mieć miejsca - skomentował w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl słowa ambasador Izraela szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. - W moim przekonaniu powinniśmy bardzo zwracać uwagę na to, co mówimy, zarówno po stronie izraelskiej, jak i po stronie polskiej. Po to, żeby nie generować dodatkowych niepotrzebnych emocji - dodał.

"Musimy wreszcie zacząć budować opiekę zdrowotną, która jest nakierowana na wartość"

- Same pieniądze nie rozwiążą problemu, ale bez istotnego dorzucenia pieniędzy do systemu świadczeń publicznych nie ma mowy o jego naprawie - mówił w czasie debaty w ramach Areny Idei profesor Bohdan Maruszewski, kardiochirurg z Centrum Zdrowia Dziecka. - Podstawowym rozwiązaniem jest reorganizacja systemu - przekonywał z kolei ekonomista Robert Gwiazdowski. Uczestnicy dyskusji zastanawiali się, czy "pieniądze wyleczą polską służbę zdrowia".

"Marzec'68 był niewątpliwie atakiem na elity"

- Władysław Gomułka zapoczątkował walkę z inteligencją już w 1957 roku. Już wtedy wygłaszał przemówienie przeciwko rewizjonistom - mówił w TVN24 Jan Lityński, opozycjonista w czasach PRL. - Walka z inteligencją była stałym elementem polityki gomułkowskiej - dodał.

Dużo pisał do kobiety w więzieniu. W listach ukrywał narkotyki

W dobie internetu tradycyjne listy to już rzadkość. Do jednej z osadzonych w Zakładzie Karnym w Krzywańcu (woj. lubuskie), trafiało ich jednak bardzo wiele. Romantyk - można byłoby pomyśleć o nadawcy. Ale strażnikom wydało się to podejrzane. Okazało się, że w niektórych z listów ukryte były narkotyki.

Prezydencki minister: nie wypowiadamy się w sprawie spotkań, które się nie odbyły

Strategiczne stosunki polsko-amerykańskie nie są zagrożone - podkreślił w "Kawie na ławę" w TVN24 Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. Jednocześnie unikał odpowiedzi na pytanie, czy prezydent Andrzej Duda nie odebrał telefonu od sekretarza stanu USA Rexa Tillersona oraz o rzekome odwołanie spotkania z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem w Korei Południowej.

Zderzenie z pociągiem. Kierowca cudem uniknął śmierci

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Ociąż w Wielkopolsce. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem relacji Kalisz-Wrocław. Lekko ranny został kierowca auta, który w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

Kaczyński: cel naszych marszów zostanie wypełniony

Wiemy na pewno, że to, co zostało ustalone przez tak zwaną komisję Anodiny i komisję Jerzego Millera, to nie jest prawda - oświadczył Jarosław Kaczyński w sobotę podczas obchodów 95. tak zwanej miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

"Nasze możliwości w USA są zamrożone"

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".

"Sejm całkowicie zlekceważył ustalenia zawarte w Konstytucji"

Sejm nie jest uprawniony do stanowienia, kto z sędziów ma reprezentować środowisko sędziowskie - wskazywał w "Faktach po Faktach" konstytucjonalista profesor Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były Rzecznik Praw Obywatelskich. - To jest jakieś całkowite nieporozumienie - ocenił.

"Wiedzieliśmy, że trzeba być przeciw"

Minęło 50 lat od wydarzeń Marca '68. O swoich przeżyciach z tamtych dni mówiły w programie "Babilon" TVN24 BiS pisarka Krystyna Kofta, profesor Magdalena Środa i była minister kultury i sztuki Izabella Cywińska.

Odebrali mu obywatelstwo, emigrował do Danii. Marzec '68 w filmie "Statek"

W latach 60. XX wieku był twórcą popularnych programów telewizyjnych, po Marcu '68 na fali antysemickiej nagonki musiał wyjechać z kraju. Marian Marzyński emigrował do Kopenhagi w Danii. Wraz z innymi uchodźcami z Polski zamieszkał tymczasowo na statku. W TVN24 jego film dokumentalny "Skibet" (pol. "Statek") opowiadający o losach przymusowych emigrantów.