Zostawiła w toalecie martwego noworodka. Koniec śledztwa

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci noworodka, którego zwłoki znaleziono w zeszłym roku w przenośnej toalecie w Kłobucku. Jak ustalili biegli, dziecko zmarło z powodu choroby. Za prawdopodobne uznali nieświadome urodzenie martwego dziecka.

Ministerialny urzędnik zatrzymany. Podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali Marka W., pracownika jednego z ministerstw. Miał on przekazywać funkcjonariuszom rosyjskich służb specjalnych informacje dotyczące planowanych działań polskiego rządu wobec budowy gazociągu Nord Stream 2. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanego.

Działaczka ruchu antyaborcyjnego we władzach państwowej spółki

Kaja Godek, pełnomocniczka komitetu Zatrzymaj Aborcję, zasiada w radzie nadzorczej Warszawskich Zakładów Mechanicznych. W spółce, w której udziały posiada Skarb Państwa, taką funkcję pełni od 2015 roku. Godek, komentując tę sprawę, odpowiedziała, że przez swoje zaangażowanie w ruch pro-life "ryzykuje utratę pracy".

Zatrzymano drugiego więźnia, który zbiegł z aresztu

Drugi z więźniów, którzy uciekli z aresztu śledczego w Stawiszynie pod Grójcem (woj. mazowieckie), został schwytany w Warce. Obaj mężczyźni zbiegli w sobotę po zakończonym spacerze. Pierwszy wpadł w ręce policji w niedzielę. Po tej ucieczce wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki polecił przeprowadzenie kontroli.

"Mamy sygnały od państw członkowskich, że nie chciałyby głosowania"

"Dziś walka idzie o to, by Polska mogła samodzielnie decydować o swoim losie. Suwerenność trzeba praktykować" - mówił w opublikowanym przez dziennik "Polska The Times" wywiadzie szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jak dodawał, pytany o szanse na kompromis w sprawie unijnej procedury przestrzegania praworządności wobec Polski, dostaje "sygnały od państw członkowskich, że nie chciałyby głosowania" w tej sprawie.

Minister Emilewicz: krótsze życie albo ograniczenie wjazdu do centrów miast

Otworzyliśmy taką furtkę, ale dając w pełni suwerenną decyzję samorządom - tak Jadwiga Emilewicz (Porozumienie), minister przedsiębiorczości i technologii oceniła możliwość wprowadzenia stref czystego transportu w polskich miastach. W internetowej dogrywce "Jeden na jeden" dodała, że według ekspertów ograniczenie ruchu poprawi jakość powietrza.

"Czasami mówimy o jedno zdanie za dużo"

- Nas, ministrów, będzie zawsze za dużo i my zawsze będziemy zarabiać za dużo. Dlatego że zawsze znajdą się Polacy, którzy zarabiają mniej od nas. My wiemy, co robimy, decydując się na wejście do rządu - mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. Jak dodała, premier Mateusz Morawiecki kwestie premii i uposażenia członków rządu rozwiązał trzy tygodnie temu.

"Żaden kryzys na poziomie politycznym nie może nas zatrzymać"

Żeby oczyścić i wyprostować relacje polsko-ukraińskie, historycy muszą mieć pełną swobodę badań - podkreślił w wywiadzie zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego arcybiskup Światosław Szewczuk. W poniedziałek Instytut Pamięci Narodowej ma podpisać umowę z ukraińskimi archiwami w sprawie dostępu do historycznych dokumentów.

"Jeśli ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu, to należy to docenić"

Cały czas jest pytanie, dlaczego do tego doszło, bo do tego dojść nie powinno - komentował w "Faktach po Faktach" spór polskiego rządu z Komisją Europejską profesor Grzegorz Kołodko, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. - Jeśli jednak ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu czy niewłaściwego stanowiska, to należy to docenić i należy politykom w takim kroku pomóc - dodał. Ponadto gościem programu był senator Marek Borowski.

"Jeśli ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu, to należy to docenić"

Cały czas jest pytanie, dlaczego do tego doszło, bo do tego dojść nie powinno - komentował w "Faktach po Faktach" spór polskiego rządu z Komisją Europejską profesor Grzegorz Kołodko, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. - Jeśli jednak ktoś potrafi wycofać się w polityce z popełnionego błędu czy niewłaściwego stanowiska, to należy to docenić i należy politykom w takim kroku pomóc - dodał.

"Wojska Obrony Terytorialnej mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa"

"Wojska Obrony Terytorialnej choć są najmłodszym rodzajem sił zbrojnych, mają ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do zaprzysiężonych w niedzielę żołnierzy WOT. "Ta przysięga to zwieńczenie trudu szkolenia i potwierdzenie swojego zobowiązania wobec Polski" - dodał.