Pojawiły się nowe materiały, które mogą okazać się kluczowe w sprawie księdza Wojciecha G. oskarżonego o pedofilię na Dominikanie i w Polsce. Śledczym brakowało wśród dowodów próbki głosu księdza, który mówi po hiszpańsku. Duchowny nie zgodził się na takie nagranie, jednak "Fakty" TVN zdobyły archiwalny film, w którym Wojciecha G. mówi właśnie w tym języku.

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła w środę stopy procentowe bez zmian - poinformował Narodowy Bank Polski w komunikacie. Takie też były oczekiwania ekonomistów. Ich zdaniem szansa na obniżkę stóp - po ostatnio dobrych danych z gospodarki - była niewielka.

- Wybory samorządowe w Polsce nie spełniały międzynarodowych, powszechnie uznanych za podstawowe standardów - uważa Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS idzie dalej niż jej partyjni koledzy, podnoszący kwestię rzekomego sfałszowania wyborów. Twierdzi ona, że "w sensie ścisłym" wybory w ogóle się nie odbyły, a ich zwycięzcy nie mają legitymacji do sprawowania władzy.

Agenci CBA zatrzymali aktualnego szefa rady informatyzacji w ministerstwie finansów, do niedawna wiceprezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - dowiedział się portal tvn24.pl. Wraz z nim zatrzymano jeszcze 13 innych osób: urzędników oraz menedżerów z firm informatycznych.

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie prawomocnie uniewinnił w środę kontrolera lotów por. Adama B., oskarżonego w związku z katastrofą samolotu CASA w 2008 r. w Mirosławcu. Prokuratura, która zarzucała B. niedopełnienie obowiązków, chciała ponownego procesu.

W śledztwie Michał powtarzał konsekwentnie: to nie moje narkotyki, nigdy nie paliłem maruihuany. Prokuratorzy tylko kiwali głowami, ale okazało się, że mężczyzna mówi prawdę. Wtedy śledczy sprawdzili, skąd narkotyki wzięły się w jego samochodzie i uznali, że Michałowi podrzucili je policjanci, którzy kontrolowali auto. Proces dwóch funkcjonariuszy ruszył właśnie w Baiałymstoku.

- Czasami poczucie "dlaczego mnie nie wzięli" jest nieznośne - tak profesor Jadwiga Staniszkis skomentowała we wtorek w "Kropce nad i" słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że w stanie wojennym "miał gorzej niż internowani". Prezes Prawa i Sprawiedliwości użył takiego sformułowania w jednym z wywiadów dwa lata temu.

Dziś Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Ekonomiści spodziewają się, że RPP pozostawi poziom stóp bez zmian. To ważna decyzja dla Polek i Polaków, bo ich wysokość wpływa m.in. na oprocentowanie lokat bankowych, kart kredytowych, wysokości rat kredytów, czy ceny towarów.

Sąd odroczył rozprawę w procesie Czesława Małkowskiego, byłego prezydenta Olsztyna, do 5 stycznia. Równocześnie prokuratura potwierdziła, że przedawniła się część stawianych Małkowskiemu zarzutów. Chodzi o zarzut molestowania i naruszenia praw pracowniczych podległych mu urzędniczek. Na Czesławie Małkowskim cały czas ciąży zarzut zgwałcenia jednej z urzędniczek.