- Brak wspólnego kandydata lewicy, pozaeseldowskiego, w wyborach prezydenckich, może oznaczać, że SLD nie będzie w przyszłym parlamencie - ocenił w "Piaskiem po oczach" Ryszard Kalisz, obecnie poseł niezrzeszony. Jak dodał, nie zamierza wycofać się z kandydowania na rzecz Janusza Palikota.

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisje dwóch wiceministrów zdrowia: Cezarego Rzemka i Aleksandra Soplińskiego oraz wiceminister sportu i turystyki Katarzyny Sobierajskiej - poinformowało w piątek CIR. To kolejne dymisje związane z dokonywanym przez premier przeglądem resortów.

Polska uruchomi projekt, w ramach którego od 2016 r. do naszego kraju ma zostać przesiedlonych 100 uchodźców syryjskich - poinformował w piątek wiceszef MSW Piotr Stachańczyk. Na początku grudnia UNHCR podał, że 28 państw przyjmie w sumie 100 tys. uchodźców. Szacuje się, że od początku konfliktu z Syrii z kraju uciekły ponad 3 mln osób.

Z powodu braku pomocy prawnej z Watykanu Prokuratura Okręgowa w Warszawie zawiesiła śledztwo ws. abp. Józefa Wesołowskiego, byłego nuncjusza apostolskiego na Dominikanie, oskarżanego tam o czyny seksualne wobec dzieci.

Od listopada poparcie dla rządu premier Ewy Kopacz spadło o 3 pkt. i wyniosło 38 proc. - wynika z sondażu CBOS. Przybyło też niezadowolonych z obecnej szefowej rządu, nie akceptuje jej blisko co trzeci badany (29 proc.).

Ruszył proces 25-letniego Mariusza R., który odpowiada za jazdę po alkoholu, spowodowanie wypadku, podczas którego z samochodu wypadła jego koleżanka, oraz za zostawienie rannej dziewczyny bez żadnej pomocy. 18-latka skonała w przydrożnym rowie. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Dyrektor liceum, do którego chodził Kamil M., mówi wprost: chłopak opuścił się w nauce, przestał chodzić do szkoły, był krnąbrny. - Rozmawialiśmy o tym z jego rodzicami. Ale szczególnie kontakt z matką był niezadowalający. Ona go obdarzała wielką miłością, nie wierzyła, że jej syn może sprawiać problemy, broniła go - mówi Przemysław Olesiejuk, dyrektor szkoły, do której chodził Kamil M., a wcześniej uczęszczała też Zuzanna M.

Wysłany w środę z Warszawy konwój z pomocą humanitarną dla ukraińskich uchodźców dotarł do Charkowa na wschodzie Ukrainy. Za odbiór największej części darów odpowiedzialni są obecni na miejscu pracownicy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM). - W pierwszej kolejności dary otrzymają osoby nieposiadające żadnego lub mające bardzo niskie źródło dochodu - zaznacza prezes PCPM.

Brudne naczynia zdominowały głosowania w Sejmie w nocy ze środy na czwartek. Redakcja tvn24.pl przejrzała zapis z wieczornych obrad, na którym widać, jak rozwijała się kłótnia polityków. Sejmowe stenogramy nie wychwyciły jednak tego, kto zawołał do Jarosława Kaczyńskiego: "siadaj, kurduplu!". Co więcej zapis z posiedzenia jest najwyraźniej niekompletny - znajduje się w nim tylko słowo "siadaj" i trzy kropki.