Najnowsze

Najnowsze

Argentyna szuka selekcjonera. Dwóch faworytów na liście

Diego Simeone z Atletico Madryt i Jose Pekerman prowadzący w mundialu w Rosji Kolumbię to trenerzy, których Argentyńczycy najchętniej widzieliby w roli selekcjonera Albicelestes. Z kadrą po piłkarskich mistrzostwach świata pożegnał się Jorge Sampaoli.

Amerykańskie media: nawet doradcy Trumpa "byli zszokowani"

Amerykańskie media nie szczędzą słów krytyki prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi po szczycie w Helsinkach. Zwracają uwagę przede wszystkim na to, że w sprawie ingerowania w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku przywódcy mówili jednym głosem. "New York Times" twierdzi, że nawet doradcy Trumpa byli zdziwieni słowami, które padły w czasie konferencji prasowej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Sędzia Iwulski o wyrokach w procesach politycznych

Sędzia Iwulski mówi, że pamięta jeden. Tymczasem było więcej wyroków karnych ze stanu wojennego, w których orzekał. Tak wynika z archiwów Instytutu Pamięci Narodowej. Obecny prezes Sądu Najwyższego zastępujący pierwszą prezes Małgorzatę Gersdorf o pozostałych wyrokach mówi, że nie pamięta - o czym informuje Magdalena Gwóźdź.

Problemy Rosji znowu słyszalne

Mundial to już historia. Wewnętrzne problemy Rosji, które na chwile zostały zagłuszone przez okrzyki na stadionach, znowu zaczynają być słyszalne. Przypominają między innymi o politycznej cenzurze oraz Ołehu Sencowie, ukraińskim reżyserze, który od połowy maja prowadzi głodówkę w rosyjskim łagrze - zauważa Dawid Rydzek.

Przegląd prasy: 17 osób z kancelarii premiera zgarnęło całą pulę na nagrody

Prawie milion złotych. Taką kwotę rozdzielono między 17 osób w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - podała "Rzeczpospolita" powołując się na ustalenia Najwyższej Izby Kontroli, która zbadała wykorzystanie budżetu z 2017 roku zaplanowanego na nagrody w KPRM. Rok wcześniej tylko jedna trzecia podobnej kwoty została przeznaczona na nagrody. - Brakuje odpowiedzi, jakim prawem wypłacono te pseudonagrody - komentował we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł PO Krzysztof Brejza.

Stan relacji USA i Rosji

Zimna wojna zakończyła się dawno temu. Okoliczności na świecie zmieniły się - przekonywał w poniedziałek Władimir Putin po spotkaniu z Donaldem Trumpem, jednocześnie podkreślając, że stosunki Stanów Zjednoczonych i Rosji są w trudnym okresie. Jak jest teraz i jak było wcześniej, sprawdził Maciej Warsiński.

Chorwaci wicemistrzami świata. Zdobyli serca kibiców

W finale mundialu w Rosji wygrali Francuzi, ale to Chorwacji zdobyli serca większości kibiców na świecie. Ten mały kraj ze swoją wielką drużyną wpisał się doskonale w legendę o słabszym, który dzięki zaangażowaniu i woli walki może rywalizować z największymi. A takie historie, jaką przedstawia Maria Mikołajewska, po prostu kochamy.

Cichy protest. Ponad 350 pielęgniarek na zwolnieniach

Kilkaset pielęgniarek na zwolnieniach lekarskich. To cichy protest służby zdrowia w Rzeszowie, Tarnobrzegu czy Mielcu. Pielęgniarki żądają podwyżek. Protesty były także w Lublinie. Ale jak zauważa Witold Tabaka, tam już udało się wynegocjować porozumienie.

Parasol tylko nad Putinem

Parasol w służbie politykom i sytuacje, które przejdą do historii. A ta nie raz pokazała, że lepiej mieć ten przedmiot pod ręką - co przedstawia Łukasz Wieczorek.

Co wynika ze spotkania Trumpa z Putinem?

Stosunki między naszymi państwami są w trudnym okresie - mówił na wspólnej konferencji z Donaldem Trumpem Władimir Putin. A prezydent Stanów Zjednoczonych podsumował, że "dzisiaj to się zmieniło". O to, co tak naprawdę wynika ze spotkania Trumpa z Putinem, pytał Jacek Tacik.

Putin: Moskwa nigdy nie mieszała się w wewnętrzne sprawy USA

Rosja jako państwo nigdy nie mieszała się w wewnętrzne sprawy Stanów Zjednoczone - oświadczył rosyjski prezydent Władimir Putin w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji Fox News. Rozmowa została nagrana w poniedziałek po zakończeniu szczytu Trump - Putin w Helsinkach.

Obama odwiedził wioskę ojca. "Każdy tutaj jest moim kuzynem"

Przebywający w Kenii były prezydent USA Barack Obama wziął udział w poniedziałek w otwarciu centrum młodzieżowego, będącego projektem jego przyrodniej siostry. Odwiedził też rodzinną wioskę swojego ojca Kogelo. - Właściwie każdy tutaj jest moim kuzynem - żartował Obama.

Pełczyńska-Nałęcz: wydźwięk spotkania idealny dla Rosji, a fatalny dla nas

Wydźwięk spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem jest idealny dla Rosji, a fatalny dla nas - oceniła amerykańsko-rosyjski szczyt w Helsinkach w "Faktach po Faktach" w TVN24 Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, była ambasador Polski w Moskwie. Zdaniem byłego ambasadora Polski w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa tę rozgrywkę "zdecydowanie wygrał Putin". Gośćmi drugiej części byli Henryk i Ludwika Wujcowie. W trzeciej części - profesor Marcin Matczak.

"Putin ma go w kieszeni". Amerykańscy politycy krytykują Trumpa

Wypowiedzi Donalda Trumpa po spotkaniu z Władimirem Putinem w Helsinkach wywołały falę krytycznych komentarzy za oceanem. Amerykańskiego prezydenta skrytykowali demokraci i republikanie. "Tragiczny błąd" - ocenił szczyt obu przywódców republikański senator John McCain. Z kolei były szef CIA John Brennan napisał, że słowa Trumpa są "niczym innym, jak zdradą" oraz że "Putin ma go w kieszeni".

Pierwszy taki spadek Lewandowskiego. Przez dekadę jego wartość tylko rosła

Mundial miał być dla Roberta Lewandowskiego oknem wystawowym, okazją do udowodnienia klasy i ugruntowania pozycji w gronie najlepszych napastników świata. Tymczasem kapitan reprezentacji Polski wrócił z Rosji już po fazie grupowej, sfrustrowany bez choćby jednego gola. Z tego powodu jego wartość rynkowa po raz pierwszy spadła.

"Prezydent dokonał pewnego rodzaju samowoli"

"Iustitia" ma rację, że cały proces ma pewien formalny grzech pierworodny, bo akt, który go rozpoczął, jest nieważny. W sposób oczywisty został naruszony wymóg uzyskania przez prezydenta kontrasygnaty premiera - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Marcin Matczak, odnosząc się do ogłoszonego przez prezydenta konkursu na wakaty w Sądzie Najwyższym bez kontrasygnaty premiera. Jego zdaniem, naszej władzy "bardzo się spieszy", "żeby zdążyć zamknąć sprawę zanim wypowie się Trybunał Sprawiedliwości".

"Lubię, jak ludzie pamiętają, co robili". Wujcowie o sędzim Iwulskim

Jeśli PiS-owi nie przeszkadzało, że sędzia Andrzej Kryże, który skazywał opozycjonistów, był wiceministrem w rządzie PiS, to ja bardzo przepraszam, dlaczego tutaj taki krzyk? - pytała w "Faktach po Faktach" Ludwika Wujec, działaczka antykomunistyczna z czasów PRL. Odniosła się w ten sposób do przeszłości sędziego Sądu Najwyższego Józefa Iwulskiego, który pytany o udział w procesach politycznych w stanie wojennym, częściowo zasłaniał się niepamięcią. Sprawę sędziego komentował również Henryk Wujec.

Tusk: Law and Justice is not particularily attached to the idea of parliamentarism

Donald Tusk is throwing down the gauntlet at Kaczynski and causing an avalanche of questions: will he fight in the presidential election? The former prime minister announced that he would stand to duel if his rival was the chairman of Law and Justice. Tusk issued a stern review of the Law and Justice government, citing the events during the National Assembly.

Piłka od Putina dla Trumpa. "Melania, łap!"

Spotkanie Władimira Putina i Donalda Trumpa w Helsinkach odbyło się dzień po wielkim finale mundialu. Na wspólnej konferencji prasowej obu przywódców nie obyło się zatem bez piłkarskiego akcentu. Prezydent USA pochwalił gospodarza mistrzostw świata za ich organizację, a ten wręczył mu sportowy upominek. - Teraz piłka jest po stronie Ameryki - stwierdził Putin, przekazując sąsiadowi oficjalną, mundialową piłkę do nogi. - Dam ją mojemu synowi - oświadczył Trump, po czym odrzucił prezent do siedzącej w pierwszym rzędzie Melanii.

Trump zapytany, komu wierzy: amerykańskiemu wywiadowi czy Putinowi

Prezydent Donald Trump powiedział w poniedziałek, że nie widzi żadnego powodu, by wierzyć, iż Rosja ingerowała w amerykańską kampanię wyborczą z 2016 roku. Jak dodał, Władimir Putin "niezwykle mocno" odpierał te zarzuty. Prezydenci USA i Rosji spotkali się w poniedziałek w Helsinkach.

Iwulski: Nie poszedłem do sądu wojskowego dobrowolnie. Zostałem wcielony przymusowo

Wszyscy prawnicy szli na rok do WSW. Po tym rocznym pobycie dostałem stopień podporucznika, a potem byłem normalnie sędzią. Sądziłem w wydziale cywilnym. Jak zaczął się stan wojenny, w drugim półroczu zostałem wcielony do wojska i skierowany do sądu wojskowego w Krakowie - wyjaśniał w "Tak jest" w TVN24 sędzia Józef Iwulski, tłumacząc, jak trafił do składu sądu wojskowego. Zastrzegł, że mógł odmówić służby wojskowej. - Ale na takie bohaterstwo nie było mnie wtedy stać - przyznał.

Sędzia Józef Iwulski o swojej przeszłości

Sędzia Józef Iwulski, który pełni obecnie obowiązki Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego odpowiadał w programie „Tak Jest” na zarzuty o udział w wydawaniu wyroków w procesach politycznych w stanie wojennym.