Najnowsze

Najnowsze

Poseł PiS: szanuję zdanie papieża, ale my odpowiemy przed Bogiem i historią

Bardzo szanuję zdanie papieża Franciszka, natomiast on jest głową Kościoła, a my jesteśmy polskimi politykami, osobami, które odpowiedzą również przed Bogiem i historią za to, jak dbali o Polaków i ich bezpieczeństwo - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł PiS Marcin Horała. W ten sposób odniósł się do apelów papieża o przyjmowanie uchodźców.

Reuters: Johnson w Rosji spotka się z krytykami Kremla

Podczas spotkania ze swym rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem, Johnson przekaże w piątek, że między relacje między Wielką Brytanią i Rosją nie wrócą do normy, nim Moskwanie przestanie podejmować prób "destabilizowania" Europy - pisze agencja Reutera.

"Apelujemy do Rosji, bardziej niż zwykle"

Kolejna tura rozmów między władzami w Damaszku a syryjskimi rebeliantami rozpoczęła się w czwartek w stolicy Kazachstanu - Astanie. Celem rozmów jest wznowienie prób uregulowania konfliktu w Syrii. Niedawne rozmowy w Genewie skończyły się niepowodzeniem.

Jeszcze więcej czołgów w Warszawie. Kluczowa pancerna dywizja "rozbijana"

W podwarszawskim garnizonie Wesoła Antoni Macierewicz oznajmił, że przeniesiony tam z zachodu kraju batalion czołgów Leopard 2 jest "w pełni sprawny i w pełni zdolny do walki". Eksperci mówią jednak tvn24.pl, że nie wiedzą jak można było to osiągnąć w mniej niż rok, podczas gdy procedury mówią jasno, że batalion wymaga trzech lat szkolenia. Dodają, że w Wesołej nie ma miejsca i infrastruktury dla leopardów. Minister zapowiedział jednak, że w przyszłym roku trafi ich tam jeszcze więcej.

Irma przedłużyła kadencję Castro

Kubański parlament uchwalił w czwartek przedłużenie od lutego do kwietnia swojej obecnej kadencji - podały media na Kubie. Opóźni to o dwa miesiące przekazanie władzy przez Raula Castro nowemu prezydentowi.

Nikt się tak nie cieszył z wejścia do Unii

Dokładnie 10 lat temu świętowano wejście Polski do strefy Schengen; od tej pory Polacy mogą poruszać się po Unii bez przeszkód. Przypominamy ten moment i pytamy o inne wymierne korzyści płynące z tego, że jesteśmy w Unii.

Sądny rok

To był sądny rok. 2017 zapisze się w historii jako ten, w którym władza PiS - wbrew konstytucji - przejęła kontrolę nad całym wymiarem sprawiedliwości, co ostatecznie potwierdzają podpisane przez prezydenta ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Ustawy, o które walka toczyła się cały ten rok. Zimą i latem demonstracje w całym kraju, protesty opozycji, ostrzeżenia ze strony Unii Europejskiej, były też weta Andrzeja Dudy, co opóźniło, ale koniec końców nie udaremniło sądowej rewolucji Prawa i Sprawiedliwości. Jej efekty i skutki dopiero poznamy, choć niektóre już widać. Podsumowujemy ten mijający rok widziany okiem i kamerami reporterów "Czarno na Białym". 

Amerykańska broń dla Ukrainy

Administracja Donalda Trumpa zatwierdza po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych komercyjną sprzedaż śmiercionośnej broni na Ukrainę. To decyzja istotna, bo poprzedni prezydent Barack Obama nie wyrażał zgody na takie transakcje.

Zagranica o Polsce i artykule 7

Polska gościła w Warszawie Theresę May. Choć premier Wielkiej Brytanii przyjechała podpisać traktat obronny, to nie uniknęła pytań o inny traktat – unijny, a konkretnie jego artykuł 7. Szczegóły wizyty i brytyjskiego głosu w tej sprawie.

"Mamy rząd, który próbuje przeprowadzić rewolucję moralną"

Jeśli chcemy chronić poczęte dzieci, mieć mniej aborcji, to jedyną drogą jest edukacją seksualna - przekonywała w "Kropce nad i" Anja Rubik, modelka i inicjatorka akcji #sexed.pl, poświęconej edukacji seksualnej. - Rząd powinien nas edukować w tych kwestiach - wtórował z kolei Robert Biedroń.