Najnowsze

Najnowsze

Budka pyta o pracownika sądu, który wieszał zdjęcia polityków na szubienicach

Z panem posłem Markiem Wójcikiem złożyliśmy interwencję u pana prezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach - przekazał w poniedziałek poseł PO Borys Budka. Chodzi o sprawę Jakuba K., uczestnika demonstracji, na której wieszano zdjęcia europosłów na szubienicach, a który pracuje w tym sądzie. Budka domaga się od prezesa sądu wyjaśnień dotyczących Jakuba K.

#Pamięć Absolutna 10.03.2019

Tomasz Sianecki i Marek Przybylik jak co tydzień zapraszają na dziennikarską podróż w czasie. Tym razem wspominają najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z początku marca 2009 roku, a wśród nich między innymi tendencje odśrodkowe w koalicji i wewnątrz Platformy Obywatelskiej, które niewątpliwie bardzo cieszyły opozycję.

Polska Kronika Faktowa 10.03.2019

Niemiecka misja prof. Bartoszewskiego, polityka personalna ministra Sikorskiego, tarcia wewnętrzne w koalicji oraz Gowin kontra Palikot. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

Koncert po gali Fryderyków. "Niesamowity przewrót w polskiej branży muzycznej"

Rozdanie nagród Akademii Fonograficznej - Fryderyków odbyło się w sobotę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na wieńczącym galę koncercie w niedzielę wystąpili między innymi Mela Koteluk, Małgorzata Ostrowska, Tomasz Organek i Piotr Rogucki. - Tegoroczna gala jest wyjątkowa o tyle, że jest otwarta dla ludzi, dla osób których mi brakowało - mówiła Mela Koteluk, laureatka Fryderyka za album roku w kategorii pop alternatywny. Piotr Rogucki, wokalista i lider grupy Coma, podkreślił, że polska branża muzyczna przechodzi "niesamowity przewrót".

Bohaterska młodzież na pierwszym miejscu. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Dramatyczna akcja ratunkowa w kanadyjskim ośrodku narciarskim zdobyła serca internautów tvn24.pl. Wideo pokazujące bohaterską młodzież wygrało głosowanie, zdobywając 44 proc. głosów. Na drugim miejscu z wynikiem 17 proc. głosów znaleźli się strażacy z Melbourne jadący przez płonący las. Trzecie miejsce zajęła historia oklejonych taśmą żółwi. Wybrało ją 13 proc. internautów biorących udział w głosowaniu.

"Zaciekłe starcia" w ostatnim bastionie dżihadystów

Wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne rozpoczęły w niedzielę atak na Baguz - ostatni bastion tzw. Państwa Islamskiego we wschodniej Syrii. Odbicie tej enklawy dżihadystów oznaczałoby likwidację ostatniego przyczółka bojowników IS, którzy niegdyś kontrolowali znaczną część Iraku i Syrii.

Wieszał zdjęcia polityków na szubienicach, pracuje w sądzie. "Nie można go było pytać o poglądy"

Jakub K., uczestnik głośnej demonstracji, na której wieszano zdjęcia europosłów na szubienicach, jest asystentem sędziego w sądzie apelacyjnym w Katowicach - dowiedziała się redakcja tvn24.pl. Potwierdził to rzecznik sądu Robert Kirejew. K. dostał się do apelacji bez konkursu, bo przeniósł się z gliwickiego sądu rejonowego. - Były obawy, że może być problemowy, ale nie można go było pytać o poglądy - przyznał nasz informator.

"Nie podobają mi się pewne gesty, które są kierowane w moją stronę"

Dziwię się w ogóle, że są politycy w Koalicji Europejskiej, dla których problemem jest to, że stoję po stronie ofiar pedofilii w Kościele - powiedziała w poniedziałek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Jak dodała, nie podobają jej się "pewne gesty, które są kierowane" w jej stronę w tej sprawie. Pytana o przyszłość partii Wiosna, podkreśliła: - Zawsze wierzę w Roberta Biedronia, zawsze w niego wierzyłam.

Loża prasowa 10.03.2019

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli: Dominika Wielowieyska ("Gazeta Wyborcza"), Paweł Musiałek (Klub Jagielloński), Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Tomasz Wołek. Program rozpoczęła dyskusja o konwencji PiS-u i słowach Jarosława Kaczyńskiego dotyczących deklaracji LGBT. Publicyści rozmawiali także o usunięciu pomnika ks. Henryka Jankowskiego z Gdańska i o tablicy z tzw. "układem Kaczyńskiego", która już dwa razy znikała z korytarza sejmowego.

Joanna Scheuring-Wielgus w "Rozmowie Piaseckiego"

Dziwię się w ogóle, że są politycy w Koalicji Europejskiej, dla których problemem jest to, że stoję po stronie ofiar pedofilii w Kościele - powiedziała w poniedziałek w "Rozmowie Piaseckiego" posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. Jak dodała, nie podobają jej się "pewne gesty, które są kierowane" w jej stronę w tej sprawie. Pytana o przyszłość partii Wiosna, podkreśliła: - Zawsze wierzę w Roberta Biedronia, zawsze w niego wierzyłam.

"Ewa nie może się zdecydować"

Ewa Kopacz waha się między "jedynką" w Wielkopolsce, do czego namawia ją kierownictwo partii, a "dwójką" w Warszawie. Decyzję ma podjąć na początku tygodnia. Pod znakiem zapytania jest "jedynka" dla Henryki Bochniarz, którą może zastąpić Tomasz Frankowski - ustaliła redakcja tvn24.pl.

Guaido chce wprowadzenia stanu wyjątkowego

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego i tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido ogłosił, że zwróci się do parlamentu, by wydał dekret wprowadzający stan wyjątkowy, by stawić czoło sytuacji spowodowanej awarią elektryczną, która paraliżuje od czwartku kraj. W poniedziałek szkoły, urzędy i firmy będą zamknięte - ogłosił minister ds. informacji Wenezueli Jorge Rodriguez.

Szefowa CDU odpowiada na projekty Macrona

W reakcji na propozycję francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, proponującego "renesans" idei europejskiej, przewodnicząca niemieckiej CDU Annegret Kramp-Karrenbauer opowiedziała się za reformą UE, ale ostrzegła przed nadmierną centralizacją.

Podano termin wyborów w Indiach. Potrwają ponad miesiąc

Komisja wyborcza Indii ogłosiła w niedzielę, że 11 kwietnia rozpoczną się w tym kraju wybory parlamentarne, które będą podzielone na siedem etapów i będą trwały do 19 maja. Do głosowania uprawnionych jest około 900 milionów ludzi, 15 milionów z nich to 18-19 latkowie.

"Co najmniej kilkanaście ofiar było powiązanych z ONZ"

W niedzielnej katastrofie samolotu w Etiopii zginęło 157 osób z 35 krajów. Wśród ofiar jest wielu pracowników organizacji pomocowych i osób związanych z ONZ - informują agencje. W poniedziałek w Nairobi, dokąd leciał samolot, rozpoczyna się sesja Zgromadzenia Środowiskowego ONZ.

Miller, Hall i Labuda w "Faktach po Faktach". Cały program

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o bezsensowności śledztwa w sprawie budowy wieżowca to instrukcja dla organów prokuratorskich, która jest wykonywana - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Jego zdaniem, pod rządami obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezes PiS jest "obywatelem nieprzesłuchiwalnym". Gośćmi drugiej części programu byli Aleksander Hall i Barbara Labuda.

Schorowany prezydent wrócił do kraju. Na ulicach protesty

82-letni prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika w niedzielę wrócił do kraju - poinformowała jego kancelaria. Przez ostatnie dwa tygodnie przebywał w szpitalu w Szwajcarii. W kraju od końca lutego trwają masowe antyprezydenckie demonstracje.