Najnowsze

Najnowsze

Hundreds of candles on graves of those who fought for Polish independence

Hundreds of candles on hundreds of graves of soldiers who gave their lives for the fatherland in Białystok, Suwałki, Vilnius and Lviv. As part of the "Light of Remembrance for the Undefeated" campaign, hundreds of people lit candles at old Polish cemeteries, to commemorate those who fought for Polish independence.

Iran "gotowy do obrony swojej floty handlowej"

Siły zbrojne Iranu oświadczyły w poniedziałek, że będą chronić tankowce Teheranu przed wszelkimi zagrożeniami, odpowiadając w ten sposób na ostrzeżenia USA skierowane do portów, by nie przyjmowały irańskich statków, gdyż są one "pływającym obciążeniem".

Poseł PiS: na chwilę obecną ONR nie jest zagrożeniem

Kilkanaście osób pokazało jakieś inne flagi niż biało-czerwone i mamy już problem. No, nie ma problemu, bo statystycznie rzecz biorąc idioci są wszędzie - tak poseł Marek Jakubiak, który niedawno odszedł z klubu Kukiz'15, skomentował pojawienie się na marszu 11 listopada flag między innymi Obozu Narodowo-Radykalnego. Jan Mosiński z PiS ocenił, że "na chwilę obecną" ONR nie jest zagrożeniem. - To niedopuszczalne, by negocjować ze środowiskami skrajnymi - stwierdził z kolei Borys Budka z PO.

"Rozp....... ten aparat". Reporterka zaatakowana podczas marszu

Podczas niedzielnego marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, organizowanego przez władze i narodowców, reporterka "Gazety Wyborczej" została zaatakowana przez kilku jego uczestników. Pod adresem kobiety padały wyzwiska, została popchnięta, jeden z demonstrantów chciał też zniszczyć jej sprzęt. - Być może została naruszona jej nietykalność cielesna - komentuje Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.

Seehofer potwierdza: po 10 latach ustąpi z szefowania partii

Horst Seehofer w poniedziałek zapowiedział swoją rezygnację z piastowanego od 10 lat stanowiska szefa Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU). Podkreślił jednak, że wbrew doniesieniom mediów, zamierza pozostać ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Niemiec.

Kwadrans rozmowy o Polsce. Dwie kwestie martwią Timmermansa

Poniedziałkowa dyskusja na temat polskiej praworządności w czasie unijnej Rady do spraw ogólnych zakończyła się już po 15 minutach. Głos zabrali jedynie wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i polski ambasador Andrzej Sadoś, żadne inne państwo nie zabierało głosu. Ministrowie do sprawy powrócą na kolejnej Radzie państw unijnych w grudniu - informuje korespondent TVN24 w Brukseli, Maciej Sokołowski.

Kierowca wjechał pod szynobus, zginęły cztery osoby. Raport po wypadku

Kierowca samochodu osobowego najpierw zatrzymał się przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym, a później ruszył. Państwowa Komisja Badań Wypadków Kolejowych opublikowała raport oceniający przebieg wypadku w Chmielowicach (woj. opolskie). Według ekspertów, kierowca samochodu nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego. W zderzeniu zginęły cztery osoby.

"Z wyjątkową obrzydliwością należy podchodzić do tych, którzy gloryfikują totalitaryzmy"

Uroczystości z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegły w atmosferze radosnego świętowania, były bezpieczne - zapewniał szef MSWiA Joachim Brudziński. Wskazując na obecną na marszu neofaszystowską organizację Forza Nuova, podkreślił, że "z wyjątkową obrzydliwością należy podchodzić do tych, którzy gloryfikują totalitaryzmy, jak i do tych, który tutaj w Polsce wchodzą w relacje z przedstawicielami partii odwołujących się do totalitaryzmów".

Biało-czerwone piramidy i pomnik Jezusa w Rio. Życzenia dla Polski z całego świata

"Kreatywność, gościnność, piękny język, smażone pierogi i... wiele innych powodów, dla których lubimy Polskę!" - napisał ambasador Niemiec Rolf Nikel w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę i niedzielę nie tylko jednak polscy sąsiedzi, ale państwa z całego świata przekazywały Polakom najlepsze życzenia. Podświetlonych na biało-czerwono zostało wiele znanych budowli.

Łososie na szosie na pierwszym miejscu. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Przepływające przez jezdnię łososie zwyciężyły w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl, zdobywając 53 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się pokaz bielizny Victoria's Secret, na który oddano 17 proc. głosów. Trzecie miejsce zajął podwodny hotel na Oceanie Indyjskim. Zebrał 9 proc. głosów.

Przywódcy Francji i Niemiec potępili "tak zwane wybory" w Donbasie

Emmanuel Macron i Angela Merkel wspólnie potępili jako "bezprawne" głosowanie zorganizowane na wschodzie Ukrainy przez prorosyjskich separatystów. "Te tak zwane wybory podważają integralność i suwerenność Ukrainy", oświadczyli w niedzielę przywódcy Francji i Niemiec.

Dlaczego Tusk nie został przywitany? "Trzeba pytać ludzi zajmujących się protokołem"

Nie wiem w ogóle, że miała miejsce taka sytuacja - podkreślał szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl. Pytany, dlaczego prezydent Andrzej Duda nie wymienił Donalda Tuska, witając gości w czasie oficjalnych uroczystości z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odparł: - Trzeba o to pytać ludzi zajmujących się protokołem dyplomatycznym.

Przygarnięta z lasu suczka zaczęła karmić... młodą kotkę

Jedna z wolontariuszek Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła, że przygarnięta z lasu suczka Mania karmi małą kotkę. Od razu sięgnęła po telefon i nagrała niecodzienną sytuację. "To prawdziwy cud. Teraz psio-kocia mama zadowolona karmi 'swoje-nieswoje' dziatki" - napisali inspektorzy portalu społecznościowym.

"Bardzo duże faux pas, mały skandalik polityczny"

Brak oficjalnego powitania Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej podczas obchodów z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest komentowany przez polityków. - To bardzo duże faux pas, mały skandalik polityczny, że Donald Tusk nie został przywitany jako członek jednego z najważniejszych organów Unii Europejskiej - ocenił Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15.

"Kilkanaście nieodpowiedzialnych osób nie może zniszczyć świętowania setkom tysięcy"

Jedna flaga Unii Europejskiej została spalona. To się absolutnie nie powinno wydarzyć - podkreślił w "Rozmowie Piaseckiego" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, odnosząc się do incydentów na warszawskim marszu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zaznaczył, że kilkanaście incydentów "nie może zniszczyć świętowania przez setki tysięcy Polaków wielkiego narodowego święta", a sam marsz określił jako "sukces".

Około 100 zatrzymanych. Mieli zagrażać bezpieczeństwu uroczystości

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i policja zatrzymały w dniach 8-11 listopada około 100 osób, które mogły zagrażać bezpieczeństwu uroczystości niepodległościowych. MSWiA i minister koordynator służb specjalnych poinformowali, że służby nie odnotowały poważniejszych zakłóceń porządku publicznego podczas niedzielnych państwowych uroczystości.