Najnowsze

Najnowsze

Koniec z przemawianiem do pustych ław. Marszałek szykuje zmiany w pracach Sejmu

Koniec przemawiania do pustych ław w Sejmie. Marszałek Kuchciński chce zmian i proponuje inny podział pracy posłów. Pomysł nowy nie jest, ale na nowo budzi wiele wątpliwości. Podobnie jak pomysł posłów PiS-u, którzy chcą by marszałek karał finansowo posłów za zniewagę Sejmu. Sformułowanie jest ogólne, konkretu brak, dlatego opozycja boi się, że może to być kolejna forma nacisku na posłów. Materiał programu "Polska i Świat".

Spice Girls wracają

Rozmawiały ze sobą w tajemnicy od wakacji. W końcu doszły do porozumienia i wracają - donoszą światowe media. Na scenę w przyszłym roku, po ośmiu latach od zakończenia kariery zespołu, wraca Spice Girls. Ta reaktywacja już jest nazywana historyczną.

Odprawieni z kwitkiem

Miało być nowocześnie, a wrócił XX wiek. Urzędnicy wpisują dane ręcznie, mieszkańcy odprawiani są z kwitkiem. To efekt wprowadzenia nowej Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. System w wydziałach komunikacji działa w kratkę. Urzędnicy apelują, kto chce załatwić sprawę z rejestracją auta, na razie niech zostanie w domu.

Inny podział pracy posłów?

Koniec przemawiania do pustych ław w Sejmie. Marszałek Kuchciński chce zmian i proponuje inny podział pracy posłów. Pomysł nowy nie jest, ale na nowo budzi wiele wątpliwości. Podobnie jak pomysł posłów PiS-u, którzy chcą by marszałek karał finansowo posłów za zniewagę Sejmu. Sformułowanie jest ogólne, konkretu brak, dlatego opozycja boi się, że może to być kolejna forma nacisku na posłów.

PE: kolejna debata o Polsce

Z rządów Prawa i Sprawiedliwości na pewno nie cieszy się Europa. Ma do rządzących wiele zastrzeżeń, co wielokrotnie podkreślano, wysyłając oficjalne pisma. Polska po raz kolejny nie wdraża zalecanych przepisów, dlatego po raz kolejny Parlament Europejski rozpocznie debatę o praworządności w naszym kraju, a to coraz bardziej przybliża nas do głosowania nad sankcjami dla Polski.

Bilans dwóch lat rządów PiS

Na Nowogrodzkiej były dziś nie tylko podziękowania, ale i wyliczenia ile przez te dwa lata rządów udało się zrobić. Punkty te dokładnie sprawdza Sebastian Wasilewski. Do rządowej listy sukcesów dopisuje też porażki, czy niespełnione obietnice. Zobaczmy, jak ten bilans wychodzi. 

Rząd PiS na półmetku kadencji

Dwa lata rządu premier Szydło podsumowuje w siedzibie prezesa PiS-u na Nowogrodzkiej. Była wspólne wystąpienie, wzajemne podziękowania i brak możliwości zadania pytania. A pytanie się mnożą, bo wypowiedziane słowa wcale nie ucinają spekulacji, kto dalej pokieruje rządem. Arleta Zalewska pyta zatem, czy słowa podziękowania Jarosława Kaczyńskiego kierowane do Beaty Szydło to zapowiedź zmiany, czy kontynuacji na stanowisku premiera.

Rasizm na marszu narodowców

Nie ma zgody na nacjonalizm, antysemityzm, ksenofobie - prezydent Andrzej Duda mówi mocne "nie" dla marszu narodowców w Warszawie. Opozycja oprócz stanowczych słów, chce też konkretnych działań rządu, policji i prokuratury. Hanna Gronkiewicz-Waltz chce delegalizacji ONR. W odpowiedzi od ministra Jakiego słyszy, że prezydent chciałaby zdelegalizować wszystkich co mają inne poglądy niż ona. Przepychanka słowna trwa, konkretnych działań nie ma, a środowiska nacjonalistyczne coraz bardziej bezkarnie rosną w siłę.

Schetyna o marszu narodowców: te obrazy są haniebne dla Polski

- To jest wielki wstyd i kompromitacja - mówił w "Kropce nad i" przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. W ten sposób odniósł się do haseł głoszonych 11 listopada na marszu narodowców. Zapowiedział, że Platforma złoży wniosek o informację do premier Beaty Szydło w sprawie sposobu, w jaki demonstrowali Jacek Międlar i Piotr Rybak.

Tajemniczy negocjator

Batalia o sądy i jej kulisy, w których w pewnym momencie pojawił się też tajemniczy prawnik. Pięć spotkań Duda-Kaczyński nie przyniosło efektów. Wtedy do negocjacji usiedli prawnicy obu stron i ... "ten trzeci", którego roli nie był pewny przedstawiciel prezydenta. Kim jest Ryszard Rafalski i kogo tak naprawdę w tych rozmowach reprezentował? O tym Jan Piotrowski.

Twarz rewolucji

Komunistyczna przeszłość Stanisława Piotrowicza nie przeszkadza mu teraz w robieniu zawrotnej kariery w partii, która przeprowadza powszechną dekomunizację. Co więcej, to właśnie prokurator stanu wojennego stał się twarzą sądowej rewolucji PiS, a ostatnio też wysłannikiem tej partii do negocjacji w tej sprawie z prezydentem Dudą. Dlaczego właśnie jemu takie zadanie powierza prezes Kaczyński? O tym Dariusz Kubik.

Kłótnia w rodzinie

Prezydent kontra PiS w batalii o sądy. Podobno jest już porozumienie w tej sprawie, choć na razie owiane taką samą tajemnicą, jak trwające od dwóch miesięcy negocjacje. O nich samych więc niewiele wiemy. Wiele za to, wyłapując przy tej okazji słowa, gesty i pewne zachowania, można powiedzieć o tym, jakie są dziś relacje prezydenta z jego partią, bo widocznie zmieniły się po lipcowych wetach Andrzeja Dudy. O tym Arkadiusz Wierzuk.

Zawsze pierwszy

Stanisław Piotrowicz, człowiek, który stał się twarzą sądowej rewolucji PiS, partii z antykomunistycznym sztandarem, w komunistycznym wymiarze sprawiedliwości odegrał większą rolę niż to sam przyznaje. Tak w rozmowie z Piotrem Świerczkiem twierdzą ludzie, którzy wtedy z nim pracowali. Opowiadają o jego karierze i w PZPR i w prokuraturze. Karierze wcale nie przerwanej, wbrew temu, co twierdzi sam Piotrowicz, w stanie wojennym, do wprowadzenia którego zresztą nie miał on wtedy żadnych zastrzeżeń. Inaczej niż jego kolega, prokurator, który stracił po tym pracę.

Frasyniuk: państwo powinno reagować, a daje poczucie bezkarności faszystom i rasistom

- Jarku, jak się spotkasz z bratem, to ci napluje, tak jak faszysta napluł w twarz tej kobiecie - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Władysław Frasyniuk. Opozycjonista z czasów PRL komentował sobotni marsz narodowców, na którym pojawiły się hasła rasistowskie. Według niego winę za to, co się działo, ponosi lider PiS. Gośćmi w drugiej części programu byli Sławomir Neumann i Michał Wójcik.

Schetyna o marszu narodowców: te obrazy są haniebne dla Polski

- To jest wielki wstyd i kompromitacja - mówił w "Kropce nad i" lider PO Grzegorz Schetyna. W ten sposób odniósł się do haseł głoszonych 11 listopada na marszu narodowców. Zapowiedział, że Platforma złoży wniosek o informację do premier Szydło w sprawie sposobu, w jaki demonstrowali Jacek Międlar i Piotr Rybak.

Strzelanina w szkole podstawowej w Kalifornii. Zabici i ranni

Co najmniej pięć osób zginęło, a kilka - w tym dzieci - zostało rannych we wtorek w wyniku strzelaniny w szkole podstawowej w Rancho Tehama w pobliżu miejscowości Corning w północnej Kalifornii - podało biuro szeryfa hrabstwa Tehama. Wśród ofiar śmiertelnych jest napastnik.

"Niestabilność w Libanie spowoduje niestabilność regionu"

Szef dyplomacji Libanu Gebran Bassil powiedział we wtorek, że jedynym dowodem na to, że przebywający w Rijadzie premier jego kraju jest wolny, będzie jego powrót do Bejrutu, a wszelka dalsza presja ze strony Arabii Saudyjskiej zdestabilizuje region.

Czołgi i transportery widziane na drodze do stolicy. Dzień po groźbie wojskowych

Na drodze w kierunku stolicy Zimbabwe, Harare, widziano pojazdy opancerzone - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołująca się na świadków. To zaledwie dzień po ostrzeżeniu ze strony głównodowodzącego armii, który stwierdził, że jest gotowy do "wkroczenia", aby zakończyć czystkę wśród zwolenników usuniętego z urzędu wiceprezydenta kraju.

Timmermans na czele nowej "grupy zadaniowej" w Unii

"Grupę zadaniową do spraw zasad pomocniczości, proporcjonalności i programu 'robić mniej, ale efektywniej'" powołał we wtorek przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Grupa ma zbadać, czy Unia Europejska działa tylko tam, gdzie faktycznie wnosi wartość dodaną.

Znikające zdjęcia z marszu narodowców. Chris Niedenthal wyjaśnia

Z Facebooka zniknęły zdjęcia znanego fotografa Chrisa Niedenthala, które zrobił 11 listopada na marszu narodowców. Profil fotografa został również zablokowany. Jak wyjaśnia Niedenthal, zdjęcia zostały już przywrócone, a serwis przeprosił za błąd. - Cenzurują nie tych, których trzeba - dodał autor zdjęć w rozmowie z tvn24.pl.

BBC: Wielki układ z dżihadystami. Kilkuset puszczono, część mogła uciec do Europy

Walki o samozwańczą stolicę tak zwanego Państwa Islamskiego - Rakkę - toczyły się cztery miesiące, z czego większość czasu dżihadyści byli w okrążeniu. W połowie października dotychczas zażarte walki ucichły. Szturmujący miasto Arabowie i Kurdowie szybko zajęli ostatnie punkty oporu, gdzie dżihadyści mieli się bronić do ostatka. Jak twierdzi teraz BBC, prawdą były informacje o układzie z fanatykami. 250 terrorystów i 3,5 tysiąca towarzyszących im osób puszczono wolno.