Najnowsze

Najnowsze

"PiS popełnia błąd, już odżegnując się od komisji śledczej"

Afera KNF to sprawa zbyt głośna i odbywa się w kraju, gdzie mamy kontrolę niezależnych mediów nad takimi wydarzeniami - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. - Mamy również oczekiwania społeczne, żeby rzecz wyjaśnić, więc sprawa będzie musiała być wyjaśniona i od tego w gruncie rzeczy zależy poziom zaufania do instytucji państwa - dodał. W opinii Kwaśniewskiego "PiS popełnia błąd, już odżegnując się od komisji śledczej". - Moim zdaniem, wcześniej czy później, to się tak skończy - ocenił.

Sędzia Zawistowski pisze do Komisji Europejskiej o "groźbie" w uchwale KRS

Prezes Sądu Najwyższego kierujący Izbą Cywilną sędzia Dariusz Zawistowski przekazał w środę Komisji Europejskiej uchwałę Krajowej Rady Sądownictwa krytyczną wobec zdjęcia z wokandy spraw jednego z nowych sędziów Sądu Najwyższego - poinformował zespół prasowy tego sądu. Według Zawistowskiego w uchwale Rady "zawarto groźbę odpowiedzialności wobec sędziów Sądu Najwyższego".

Marsz, który (nie)jednoczy?

Ćwierć miliona osób wzięło udział w niedzielnym marszu w stolicy. Oprócz tysięcy patriotycznie i pokojowo nastawionych Polaków, wśród maszerujących pojawiły się flagi ONRu, włoskich neofaszystów, zapalono race i padały obraźliwe okrzyki wobec prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Doszło też do spalenia flagi Unii Europejskiej. Szef MSWiA mówi jednak o marginalnych incydentach i chwali służby za zabezpieczenie pochodu. O marszu, który nie tylko łączy, ale i dzieli, rozmawiały w programie Tak jest etyczka prof. Magdalena Środa i Lidia Sankowska-Grabczuk z Prawicy Rzeczpospolitej.

Afera KNF - opozycja chce komisji śledczej

Agenci CBA przeszukali pomieszczenia Komisji Nadzoru Finansowego i zabezpieczyli materiały dowodowe. Były już szef komisji został pozbawiony prawa wstępu do urzędu. Politycy obozu rządzącego mówią o sprawnie działającym i szybko reagującym państwie. Jednocześnie urzędnicy kancelarii premiera przyznają, że Mateusz Morawiecki dowiedział się sprawie z mediów. Opozycja chce dodatkowego posiedzenia Sejmu i zwołania komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić aferę. O rozwoju sytuacji rozmawiali w Tak jest Zbigniew Gryglas z klubu PiS i Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów.

Nagroda imienia Woyciechowskiego dla dziennikarzy "Superwizjera"

Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski, autorzy reportażu "Polscy neonaziści", zostali laureatami przyznanej po raz 14. Nagrody Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Dziennikarze "Superwizjera" TVN/TVN24 odebrali statuetkę na środowej gali w warszawskiej galerii Zachęta.

ORP Ślązak wyszedł w morze. Po 17 latach od rozpoczęcia budowy

Ma 95 metrów długości, armatę kaliber 76,2 mm, cztery wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych i lądowisko dla śmigłowców. ORP Ślązak to najmłodszy okręt polskiej Marynarki Wojennej. Jeśli pozytywnie przejdzie próby na wodzie, trafi do służby w 3. Flotylli Okrętów. Budowa Ślązaka to jednak równocześnie symbol smutnego stanu polskiej marynarki wojennej.

Laskowski: w Sądzie Najwyższym nie ma "sędziów dublerów"

Wśród sędziów Sądu Najwyższego nie ma obecnie sędziów powołanych na miejsce tych, którzy zostali objęci postanowieniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - oświadczył w środę rzecznik tego sądu Michał Laskowski. Dodał też, że wszyscy nowo powołani sędziowie Sądu Najwyższego objęli stanowiska wolne lub nowe.

Zawód: pisarz. Zostawił etat, by skupić się na książkach.

Swoich bohaterów rozpisuje w Excelu. To zostało mu z bankowca. Sporo ryzykował, gdy rzucał etat, ale nie chciał żyć z poczuciem, że nie spróbował. "Gdy skończę książkę, nie czuję pustki, bo mam życie poza literaturą" - mówi w rozmowie z Łukaszem Jedlińskim pisarz Jakub Małecki.

Mazurek: dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie KNF nie jest potrzebne

Uważamy, że nie jest potrzebne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu w sprawie byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego - powiedziała w środę na konferencji w Sejmie Beata Mazurek, rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. - Jesteśmy klarowni, wiarygodni, nie zamiatamy sprawy pod dywan, tylko wyjaśniamy ją możliwie najszybciej - zapewniała.

Kopcińska: spotkanie premiera z byłym szefem KNF bezprzedmiotowe

- To nie chodzi o to, czy premier chce się spotkać, czy nie. Premier jako szef rządu dopełnił wszystkich wszystkich formalności, jakie powinien podjąć natychmiast, żeby sprawę wyjaśnić - mówiła w środę rzecznik rządu Joanna Kopcińska, odpowiadając na pytanie, czy dojdzie do spotkania Mateusza Morawieckiego z byłym już szefem Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim.

Chiński supermyśliwiec pokazał "kły"

Najnowocześniejsze chińskie myśliwce Chin J-20 po raz pierwszy pokazały publicznie swoje uzbrojenie. Każdy przenosił po sześć ukrytych w kadłubie rakiet. Podobny system posiadają najnowocześniejsze myśliwce USA.

Aleksiej Nawalny wypuszczony z Rosji

Anulowano zakaz wyjazdu za granicę, którym wcześniej objęto jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Opozycjonista został zmuszony do zapłacenia wysokiej grzywny, po czym jeszcze w środę odleciał z Rosji.

35-latek ożenił się z hologramem. Wyprawił wesele i dostał certyfikat

35-letni Japończyk Akihiko Kondo poślubił Hatsune Miku - niezwykle w Japonii popularną wirtualną postać. - Ślub nie jest wiążący w świetle prawa - wyjaśnia zapytana przez tvn24.pl dr hab. Iwona Kordzińska-Nawrocka z Katedry Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo to Japończyk otrzymał "akt małżeństwa z wirtualną postacią", wystawiony przez producenta urządzenia, w którym "żyje" hologram Hatsune Miku. Kondo zorganizował też ceremonię zaślubin. Siebie postrzega jako przedstawiciela mniejszości seksualnej.