Najnowsze

Najnowsze

Dziesiątki zatrzymanych na granicy. Trump: Meksyk powinien odesłać migrantów

42 migrantów zostało aresztowanych po amerykańskiej stronie granicy z Meksykiem po jej nielegalnym przekroczeniu - poinformował w poniedziałek przedstawiciel straży granicznej. Prezydent USA Donald Trump wezwał południowego sąsiada, by deportował migrantów do krajów, z których pochodzą. Meksykański rząd poinformował później, że usunie z kraju blisko sto osób, które złamały prawo.

Nie mógł oddać prawa jazdy, bo "został okradziony". Będą nowe zarzuty dla radnego PiS

Wiesław K. miał być radnym powiatowym, ale zanim został zaprzysiężony, rozbił swoje auto o mur. Był pod wpływem alkoholu i miał przy sobie prawo jazdy, które... stracił za punkty. Dlaczego nie zwrócił dokumentu? - Oddałbym, gdybym mógł. Niestety, prawo jazdy mi skradziono. Blankiet odzyskałem, bo mi go odesłano pocztą niedługo przed kolizją - tłumaczy się Wiesław K.

"Stan wojenny będzie trwał 30 dni"

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał dekret o wprowadzeniu stanu wojennego na Ukrainie. Zgodę na tę decyzję musi wyrazić ukraińska Rada Najwyższa, która zebrała się w poniedziałek na specjalnym posiedzeniu.

Brudne pieniądze ukryte w pralce

Podczas nalotu na jedno z mieszkań w Amsterdamie holenderscy policjanci znaleźli 350 tys. euro ukryte w bębnie pralki. Ich domniemany właściciel został zatrzymany pod zarzutem prania brudnych pieniędzy.

Radni chcą zawierzyć miasto Matce Boskiej. "Przerost pobożności nad kompetencjami"

Radni Piotrkowa Trybunalskiego w środę będą głosować uchwałę, w której chcą "w sposób szczególny związać miasto z Najświętszą Maryją Panną, Królową Polski". Za pomysłem duchowego zawierzenia miasta stoi przewodniczący rady miejskiej. Prawicowa większość ciepło przyjęła pomysł, ale krzywią się sami duchowni. - To chora pobożność - komentuje ojciec Paweł Gużyński, dominikanin.

Dziesięć lat więzienia. Nauczyciel skazany za molestowanie nastolatek

10 lat więzienia, a poza tym 15-letni zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i wykonywania zawodu - taki wyrok usłyszał w poniedziałek nauczyciel i trener klubu sportowego z Białegostoku, oskarżony między innymi o gwałt i molestowanie nastolatek. Mężczyzna odpowiadał przed sądem również za groźby, gnębienie psychiczne i rozpijanie małoletnich alkoholem.

Nowoczesny, ale historyczny. Poznań testuje bruk na Starym Rynku

Na części poznańskiego Starego Rynku wyłożono próbnie nowy bruk. Miał być równy i ułatwić życie kobietom chodzącym szpilkach, rodzicom z wózkiem, rowerzystom i niepełnosprawnym. Ale do końca nie jest. Miejski Konserwator Zabytków nie chce pozwolić na szlifowanie kostek.

Szczerski: prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na temat sytuacji na Morzu Azowskim - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Prezydent spotkał się w tej sprawie również z premierem Mateuszem Morawieckim.

"Kurs na prowokowanie konfliktu z Rosją grozi poważnymi konsekwencjami"

- Zdecydowanie była to prowokacja - stwierdził w poniedziałek, w komentarzu do incydentu na Morzu Azowskim szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, tym samym obwiniając Ukrainę o to, że została zaatakowana przez rosyjskie wojsko. Działania Rosji w Cieśninie Kerczeńskiej, gdzie w niedzielę ostrzelane zostały okręty Ukrainy, były zgodne z prawem - stwierdził zaś rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Nie odpowiedział na pytanie, czy Rosja uważa zatrzymanych marynarzy za jeńców.

Ustawa "antysitwowa" w Sejmie. Ma objąć "bardzo szeroki krąg osób"

Składamy w Sejmie ustawę "antysitwową" - poinformował w poniedziałek Stanisław Tyszka, poseł Kukiz'15 i wicemarszałek Sejmu. Ustawa ma nakładać na pracowników instytucji publicznych obowiązek ujawniania związków rodzinnych z politykami i najważniejszymi urzędnikami. - Chodzi o uwolnienie Polaków od powszechnej patologii plagi kumoterstwa i nepotyzmu - mówił.

Loża prasowa 25.11.2018

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w "Loży Prasowej" byli Mariusz Janicki z "Polityki", Wojciech Maziarski z "Gazety Wyborczej", Andrzej Stankiewicz z Onet.pl i Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. Na początku goście rozmawiali o wejściu ABW do domu operatora TVN, Piotra Wacowskiego. Otrzymał on pismo z wezwaniem do prokuratury. W piśmie zawarte są zarzuty o propagowanie nazizmu. Operator pracował przy realizacji reportażu wcieleniowego na temat polskich neonazistów emitowanego w programie "Superwizjer". W programie poruszono też kwestię braku zarzutów w sprawie zdjęć europosłów PO powieszonych na szubienicach. Zdarzenie miało miejsce rok temu w Katowicach. Zaproszeni dziennikarze komentowali również kolejną nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, która przeszła przez Parlament. Kolejnym tematem było przesłuchanie Leszka Czarneckiego w sprawie nagranej rozmowy z Markiem Chrzanowskim, który był szefem Komisji Nadzoru Finansowego. W "Loży Prasowej" rozmawiano też o nowelizacji ustawy o wzmocnieniu nadzoru nad rynkiem finansowym, która przeszła przez obie izby parlamentu. Opozycja, zarówno w Sejmie jak i Senacie, domagała się odrzucenia ustawy i wykreśleniu artykułu pozwalającego na przejmowanie banków przez inne banki.

Mieczysław Struk ponownie marszałkiem pomorskim

Mieczysław Struk z Koalicji Obywatelskiej został w poniedziałek ponownie marszałkiem województwa pomorskiego. Pełni tę funkcję od 2010 roku. W samorządzie województwa zasiada od początku jego powstania w 1998 roku.

Wojskowy śmigłowiec spadł na ulicę w Stambule

Czterech tureckich żołnierzy zginęło, a jeden został ranny w poniedziałek w katastrofie wojskowego śmigłowca w dzielnicy mieszkaniowej Stambułu - poinformowały państwowe media. Minister obrony poinformował, że piloci maszyny zmuszeni byli lądować awaryjnie.

"Chodzi o to, żeby media po prostu były cicho"

- Jeżeli oni zaczną nas wyjmować po kolei, a my będziemy bierni, nie będziemy solidarni, to media w Polsce - wolne media - nie będą istnieć - mówił we "Wstajesz i wiesz" TVN24 Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".