Najnowsze

Najnowsze

Wymiana ognia między kartelem i policją. Nie żyje 14 osób

14 osób, w tym czterech policjantów, zginęło w strzelaninie w Meksyku. Do wymiany ognia doszło między policją i członkami kartelu narkotykowego w meksykańskiej osadzie Villa Union w stanie Coahuila niedaleko granicy z USA. Kilka dni temu amerykański prezydent Donald Trump zapowiedział, że zamierza wpisać meksykańskie gangi na listę organizacji terrorystycznych.

Archeolodzy przekopią dawny cmentarz

Archeolodzy zbadają teren dawnego cmentarza na poznańskich Winogradach. Na jego części już stoją kościół i blok. Wkrótce prowadzić będzie tędy trasa tramwajowa.

Skazany za morderstwo, miał ratować ludzi. "Nie jest bohaterem, absolutnie nie jest"

Wśród świadków piątkowego ataku na Moście Londyńskim, którzy brali udział w obezwładnieniu napastnika, był 42-letni James Ford, mężczyzna skazany za morderstwo - podały w sobotę brytyjskie media. W 2003 roku zamordował 21-letnią Amandę Champion. W dniu ataku Ford przebywał na jednodniowej przepustce. - Nie jest bohaterem, absolutnie nie jest - mówiła ciotka zamordowanej dziewczyny Angela Cox.

"W perfidny sposób obdzierała z pieniędzy". Powierzyli miliony "carycy księgowości"

Dorota B., chociaż miała tylko wykształcenie średnie, stała się autorytetem dla przedsiębiorców, ekonomistów i prawników. Prowadziła szkolenia dla firm, a za kulisami proponowała ich właścicielom inwestycje w pożyczki na wysoki procent. Zaufało jej wielu ludzi. Do dziś nie odzyskali pieniędzy. Kobieta, podejrzana o wyłudzenie co najmniej 18 milionów złotych, skutecznie ukrywa się przed poszkodowanymi. Reportaż "Superwizjera" TVN "Caryca księgowości i sekretne pożyczki".

Atak w Londynie odpowiedzią na apel IS? Dżihadyści: napastnik był naszym bojownikiem

Jeden z bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego przeprowadził w piątek atak terrorystyczny na Moście Londyńskim - przekazała w sobotę, powołując się na dżihadystów, powiązana z nimi agencja Amak. W piątkowym ataku nożownika zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne. Wyrazy współczucia poszkodowanym i ich bliskim złożyli między innymi królowa Elżbieta II i premier Boris Johnson.

Tygrysy z Człuchowa dostały nową zabawkę. "Próbujemy urozmaicać ich życie na wybiegu"

Feniks i Maximus dokładnie 30 dni temu trafiły do zoo w Człuchowie. Tygrysy były częścią transportu przejętego na granicy polsko-białoruskiej. - Dziś czują się znakomicie. Trudno mówić o szczęściu, ale mówimy o ich stanie względem dnia, w którym do nas przybyły - mówi Izabella Odejewska, właścicielka zoo. Pracownicy ciągle starają się "urozmaicać ich życie na wybiegu". W sobotę dostały kartonową zebrę.

Wiceprezes PiS: Banaś musi zrezygnować, to jest oczywiste. Niech żyją wolne media

Sprawdzanie kandydatów na najwyższe stanowiska państwowe powinno być dokładniejsze - przyznał wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński, pytany w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" o prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. Na uwagę, że gdyby nie wolne media, sprawa nie zostałaby ujawniona, polityk PiS odparł: "Dlatego niech żyją wolne media". Wątpliwości wokół szefa NIK ujawnione zostały w reportażu "Superwizjera" TVN.

"Polak biegnący z kłem narwala skupia na sobie uwagę brytyjskich mediów"

Ta akcja i próba powstrzymania terrorysty przed przyjazdem policji będzie jeszcze długo skupiała uwagę brytyjskich mediów, które dziś szukają pana Łukasza i pozostałych dwóch osób, które próbowały powstrzymać terrorystę - mówił w TVN24 mieszkający w Londynie dziennikarz Jakub Krupa. Według dziennika "The Times" jedną z osób próbujących obezwładnić zamachowca w piątek na Moście Londyńskim miał być Polak o imieniu Łukasz. "Polska jest z Pana dumna" - napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Premier Japonii "może zobaczyć rakietę balistyczną już niedługo i pod swoim nosem"

Północnokoreańskie media państwowe zaatakowały w sobotę premiera Japonii Shinzo Abe, nazywając go "imbecylem i politycznym karłem". Była to reakcja na zarzuty japońskiego polityka pod adresem Pjongjangu, jakoby ostatni test rakietowy tego kraju był próbą pocisku balistycznego, a nie - jak uważa Korea Północna - rakiet krótkiego zasięgu z wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej.

Prezydent i premier świętowali z górnikami. "Wydobycie węgla to służba dla Polski"

Wydobycie węgla to wielkie zadanie i służba, którą państwo realizujecie dla Polski, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda do górników w Bogatyni z okazji święta Barbórki. Z kolei premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w akademii barbórkowej w Katowicach podkreślał, że dzięki górnictwu mamy jedne z najniższych cen energii w Europie.

Banaś "jest znakiem kompromitacji i wstydu dla partii PiS"

Władza, która odsuwa sędziów, którzy działają zgodnie z prawem, zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą, stoją na straży konstytucji, daje wyraźny sygnał, że chce odsuwać nas na Wschód - mówiła w Ostromecku wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka w prawyborach prezydenckich w Platformie Obywatelskiej wspomniała również o "skandalicznym serialu" dotyczącym prezesa NIK Mariana Banasia. Tę sprawę komentował także przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna.

"PiS ponosi odpowiedzialność za osobę, którą nominowało"

- To nie jest parlament, w którym Prawo i Sprawiedliwość będzie mogło zrobić wszystko - mówił przed pierwszym zebraniem Kongresu Krajowego Lewicy Razem poseł Adrian Zandberg. - Z tą lewicą rządzący po prostu będą mieli kłopot - podkreślał. Ocenił też, że PiS nie ucieknie od odpowiedzialności za nominację Mariana Banasia na szefa NIK.

Przygotowania do wysyłki puszek WOŚP. "Kiedyś tylko Polska, teraz cały świat"

W ramach zbliżającego się 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwają przygotowania do wysyłki 160 tysięcy puszek do orkiestrowych sztabów. Do udziału w finale zgłosiło się blisko 120 tysięcy wolontariuszy. - Kiedy robiliśmy pierwszy finał, to wydawało się, że drugi finał, trzeci finał, to będą ci sami ludzie. Potem baliśmy się, że będą nam rosły brody i będą ci sami wolontariusze przez cały czas - opowiada prezes Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN24.

Dwie osoby z zarzutami po katastrofie MiG-a 29. W wypadku zginął pilot

Samolot MiG-29 rozbił się w nocy z 5 na 6 lipca 2018 roku pod Pasłękiem (woj. warmińsko-mazurskie). Pilot katapultował się, ale nie przeżył wypadku. Teraz, ponad rok po katastrofie, dwie osoby usłyszały zarzuty "narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i w konsekwencji nieumyślnego spowodowania śmierci". Mężczyźni nie przyznali się do winy. Grozi im pięć lat więzienia.

Można pomóc też przez internet. Daria Widawska o Szlachetnej Paczce

Można wspierać rodziny nie tylko przez zakup i zrobienie szlachetnej paczki - mówiła we "Wstajesz i weekend" aktorka Daria Widawska, która angażuje się w pomoc potrzebującym rodzinom w ramach Szlachetnej Paczki. Aktorka opowiadała także o Akademii Przyszłości - siostrzanym projekcie Szlachetnej Paczki.