Najnowsze

Najnowsze

Nie żyje Jan Kobylański. Zmarł w Urugwaju

W wieku 95 w Montevideo zmarł Jan Kobylański, prezes i założyciel Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych w Ameryce Łacińskiej. Był konsulem honorowym RP w Argentynie, a potem w Urugwaju. Z tej ostatniej funkcji został odwołany w 2000 roku, między innymi za antysemickie wypowiedzi.

Kaczyński "sam stanowi, co jest prawem, a co jest sprawiedliwością"

Jarosław Kaczyński ma jakiś problem z kopertami. Jednej koperty w ogóle nie pamięta, a drugiej nie chce odebrać - mówiła w czwartek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. "Jednoosobowy król Polski" i "stawianie się ponad prawem" - to zarzuty pod adresem prezesa PiS, formułowane przez polityków Platformy Obywatelskiej. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki ocenił, że Giertych "wokół tego robi kolejny teatr polityczny". Politycy skomentowali przekazane przez Romana Giertycha informacje o tym, że Kaczyński nie odebrał wezwania do zwrotu 50 tysięcy złotych Geraldowi Birgfellnerowi.

Polish Teachers' Union announced the results of the strike referendum

Nearly 79 percent of all schools and preschools in Poland declared their will to take part in the nationwide strike, the chairman of the Polish Teachers' Union (ZNP), Sławomir Broniarz announced on Thursday. According to the unions, the strike is set to begin on the 8th of April with no end date scheduled.

Ogromny pożar magazynu z oponami. Podejrzany o podpalenie konkurent zza płotu

Dwa dni po pożarze magazynu z oponami w Lubaniu (woj. dolnośląskie), śledczy postawili zarzut podpalenia Piotrowi U., prowadzącemu konkurencyjny biznes tuż obok, na tej samej ulicy. Przy okazji prowadzonego śledztwa, z szafy "wypadło kilka trupów". Przykład? W jednej z urn, w zakładzie pogrzebowym należącym do ojca podejrzanego, znaleziono narkotyki.

Woził niepełnosprawne dzieci do szkół i kradł paliwo

Dowoził niepełnosprawne dzieci do szkół i - jak się okazało - przy każdym tankowaniu kradł paliwo. Zamiast do busa, lał je do baniaka, a potem "przekręcał" licznik, by sprawa nie wyszła na jaw. Mężczyzna stracił już pracę, teraz może stracić wolność. Grozi mu pięć lat więzienia.

"Kpina z Polaków, kpina ze sprawiedliwości". PO o decyzji w sprawie oświadczeń Kaczyńskiego

W sprawie spółki Srebrna panuje zmowa milczenia, która ma doprowadzić do tego, że sprawa zostanie zamieciona pod dywan - twierdzą posłowie Platformy Obywatelskiej. Tak komentują decyzję prokuratury, która odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie nieprzeprowadzenia przez CBA kontroli oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego. Zawiadomienie w tej sprawie złożyli w lutym posłowie PO.

Mirosław Adam Supruniuk laureatem nagrody KARTY

Mirosław Adam Supruniuk został pierwszym laureatem nagrody KARTY im. Katarzyny Miernickiej. Jego działania Gustaw Herling-Grudziński nazywał przed laty ocalaniem resztek "emigracyjnej Atlantydy". W roku 2005 Supruniuk utworzył Muzeum Uniwersyteckie, które opiekuje się kolekcją ponad 25 tysięcy dzieł sztuki polskich emigrantów.

"Nie musimy wnosić takich opłat!". Ostrzeżenie dla firm

Maciej Kawecki z Ministerstwa Cyfryzacji ostrzega przed wezwaniami do zapłaty wysyłanymi do przedsiębiorców. Opłata w wysokości 174,20 zł ma wynikać z wpisu do nieistniejącej w rzeczywistości "Cyfrowej Ewidencji Działalności Gospodarczej". "Nie musimy wnosić takich opłat! Uważajmy!" - apeluje dyrektor departamentu zarządzania danymi.

Hermeliński dzień przed odejściem: politycy powinni trzymać się jak najdalej od wyborów

- Wiadomo, że partia powoła taka osobę, która będzie jakoś z tą partia związana, do której te organy partyjne będą miały zaufanie - mówił w rozmowie z TVN24 ustępujący przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński. Odniósł się w ten sposób do zmian, jakie zajdą w sposobie wyboru członków PKW po jesiennych wyborach parlamentarnych. - Ja zawsze uważałem, że politycy powinni jak najdalej trzymać się od wyborów - dodał.

Krzysztof nie żyje, Paulina rusza tylko oczami. Wiceminister nakazuje kontrolę SOR-ów

W ciągu kilkunastu dni w mediach pojawiły się alarmujące doniesienia o tym, co dzieje się na szpitalnych oddziałach ratunkowych na Śląsku. 39-letni mężczyzna przyszedł do szpitala o własnych siłach ze spuchniętą, siną nogą i zmarł. 20-letnia kobieta trafiła do szpitala z bólem i zawrotami głowy, a teraz jest całkowicie sparaliżowana. Wedle relacji ich bliskich, oboje czekali na pomoc lekarza kilka godzin. Wiceminister zleca kontrolę.

Dyrektorzy szkół do arcybiskupa: prosimy o mniej lekcji religii

Łódzkie licea w przyszłym roku będą musiały przyjąć podwójny nabór - ze szkół podstawowych i wygaszanych gimnazjów. A ponieważ szkoły nie są z gumy, to dyrektorzy szukają sposobu na to, żeby wszystkich pomieścić. I tak pojawił się pomysł, żeby ograniczyć katechezy.

Zmiana czasu w Polsce. Ministerstwo podało wyniki badania

Ponad 78 procent dorosłych Polaków opowiada się za zniesieniem zmiany czasu - podało w czwartek Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, publikując szczegółowe wyniki badań w tej sprawie. Zdecydowana większość przy przejściu na jeden czas preferowałaby czas letni.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: egzaminy się odbędą

- Sytuacja w oświacie już bywała trudna i te egzaminy zawsze się odbywały. Nauczyciele i dyrektorzy szkół mają pełną świadomość tego, jak ważny jest to okres w życiu młodego człowieka – mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zapewnił, że egzaminy się odbędą.

Szymański: wniosek o wyłączenie prezesa TSUE był dobrze uzasadniony

Prokurator Tomasz Szafrański formalnie nie był wysłannikiem Zbigniewa Ziobry do Luksemburga. Zabierał głos jako uczestnik postępowania, na gruncie którego powstały pytania prejudycjalne - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" Konrad Szymański, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do rozprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Polski. Podkreślił, że wniosek o wyłączenie z rozprawy prezesa TSUE, który złożył Szafrański, był "dobrze uzasadniony na sali".