Najnowsze

Najnowsze

Łodzianie Andrzej Markowski, Zbigniew Pawelec i Filip Szymański już w piątek wyruszą swoimi warszawami w liczącą prawie 3500 kilometrów trasę do Paryża - zapowiada "Express Ilustrowany".

Członkowie Samoobrony tylko w Kujawsko-Pomorskiem zajęli już 145 stanowisk. Mają ochotę na znacznie więcej - pisze "Gazeta Pomorska".

Batalion Reprezentacyjny WP kupił 80 mundurów wzorowanych na tych z okresu powstania listopadowego. Żołnierze nie wystąpią w nich jednak 3 maja na placu Piłsudskiego w Warszawie, bo wojsko zapomniało kupić odpowiednich do tych mundurów replik broni - ubolewa "Życie Warszawy".

Dzisiaj humanistyczna część egzaminu gimnazjalnego. Przystąpi do niego 47 195 małopolskich uczniów. Ponad 11 proc. z nich to dyslektycy. Pod tym względem województwo małopolskie jest w ścisłej krajowej czołówce - pisze "Dzienik Polski".

Miliony anonimów zalewają urzędy. Donoszą wszyscy: ojcowie na dzieci, narzeczone na byłych chłopaków. Najwięcej pism od „życzliwych” odbierają skarbówki - kilkaset tysięcy w roku - wylicza "Metro".

Kopalnia Soli "Wieliczka" stara się o dofinansowanie z funduszy pomocowych UE projektu udostępnienia zabytkowych wyrobisk poprzez wykorzystanie średniowiecznego szybu "Regis" - ujawnia "Gazeta Krakowska".

W dramatycznej sytuacji znalazł się Szpital Rejonowy w Raciborzu. Brakuje specjalistów na tamtejszych oddziałach pediatrycznym i neonatologicznym - alarmuje "Dziennik Zachodni".

Podległe mi służby opracowały koncepcje dotyczące bezpieczeństwa w czasie EURO 2012. Już teraz przygotowujemy procedury mające na celu zminimalizowanie zagrożeń, których przy tak ogromnych przedsięwzięciach jest wiele - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" minister spraw wewnętrznych i administracji Janusz Kaczmarek.

Prezydent Zduńskiej Woli Zenon Rzeźniczak zabrał w czterodniową delegację do Francji własną żonę. Dovile Rzeźniczak zarobiła na wyjeździe 3,5 tys. zł brutto, bo magistrat wynajął ją jako tłumacza - ujawnia "Dziennik Łódzki".

Największy polski bank detaliczny PKO BP zamierza wejść na rynki brytyjski i irlandzki, by objąć kompleksową obsługą Polaków wyjeżdżających do pracy na Wyspach. Na rynku polskim podejmie walkę o pozycję lidera z włoskim Pekao SA - zapowiada "Nasz Dziennik".

poniedziałek, 23 kwietnia, 21:00Zmarł pierwszy demokratycznie wybrany prezydent Rosji, Borys Jelcyn. W magazynie "24 Godziny" wspominał go były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski.

Polskie Radio Wrocław "do czasu wyjaśnienia sprawy" zawiesiło obecność na antenie Grzegorza Brauna. Publicysta ogłosił, że znany językoznawca, prof. Jan Miodek współpracował z tajnymi służbami PRL. Tych informacji nie potwierdził ani Miodek, ani IPN.

- Do końca czerwca kupcy ze stadionu X-lecia w Warszawie muszą opuścić ten obiekt - poinformował po spotkaniu z kupcami w stołecznym ratuszu wicedyrektor Centralnego Ośrodka Sportu (COS) Tadeusz Mamiński. Tam, gdzie teraz mieści się "Jarmark Europa" powstać ma Stadion Narodowy. Handlowcy są oburzeni. Następne spotkanie w środę.

Młode i ładne. W katalogu, ze zdjęciami. Większość to kobiety sukcesu. Proszą:wybierz mnie, tylko mnie, a będę słuchała o polityce, nauczę się grać w tenisa i nawet coś ugotuję. Wizja raju dla kawalerów? Skądże - to oferta agencji matrymonialnej.

Ona jest ładna a On ma charyzmę. On z pasją opowiada o wyzwaniach i zachęca do wytężonej pracy. Ona łagodnym głosem zapewnia, ze zaopiekuje się każdym Francuzem i Francuzką, ubrana w czerwoną sukienkę mówi o sobie, że jest tak wolna, jak wolny jest francuski naród. On namawia do wspólnej walki, chce zjednoczyć Francję, Ona mówi o demokracji i wartościach drogich wszystkim Francuzom. On ma cel, o który walczy od dawna. Ona jest kobiecą twarzą lewicy. Mogliby być parą idealną? Być może, zamiast tego w roli rywali - spotkają się 6 maja.

…Byle by tylko był to konstruktywny sceptycyzm ( o ile cos takiego istnieje). Innymi słowy chodzi o to, że entuzjazmem można i trzeba zarażać. Jeśli jednak większość z nas się zagalopuje potrzeby jest ktoś, kto lekko klepnie nas w czółko i skieruje na właściwe tory.