Najnowsze

Najnowsze

PO (27 proc.) wciąż prowadzi, ale w trzy tygodnie straciła 5 pkt proc. PiS jest na drugim miejscu (25 proc., w górę o 2 pkt proc.) - wynika z sondażu PBS DGA przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza" opisuje okoliczności zatrzymania krakowskiego neurochirurga Ryszarda Cz., któremu postawiono zarzut łapówkarstwa.

"Express Ilustrowany" informuje: spuchnięte nogi, zmiany alergiczne na skórze, okropny ból i trudne do opisania swędzenie - taki skutek wywołało noszenie butów kupionych w otwartym w Łodzi chińskim supermarkecie.

Liga Polskich Rodzin rozważa wystawienie kandydatury Janusza Dobrosza na marszałka Sejmu – dowiedział się "Wprost" ze źródeł zbliżonych do kierownictwa klubu.

Dusza człowiek - opowiadają o nim parafianie. Opętany szaleniec - mówią współbracia franciszkanie. "Super Express" przedstawia sylwetkę ks. Romana Komaryczko, który formalnie nie jest już zakonnikiem, ale to on tak naprawdę przewodzi zbuntowanym siostrom z Kazimierza Dolnego

Były premier Józef Oleksy zamierza skorzystać z propozycji pracy na zagranicznej uczelni. Chce jechać na minimum rok - dowiedziało się "Metro". "A niech jedzie" - mówią jego byli koledzy z SLD.

Przeciskam się między rzędami pokładowych foteli, przecierając oczy z niewyspania. Paryskie powyborcze zmęczenie jeszcze mnie nie opuściło, bo dopiero teraz zauważam, że Bastian zostawił mnie w tyle... pewnie miał miejsce w biznes klasie. Bastian jest specjalistą od unijnej polityki obronnej. Jednym z nas, trzydziestokilkuletnich 40-stu „liderów”, którzy w ramach European Leaders Study Group debatują nad problemami rozszerzania UE, ekonomicznej stagnacji Europy i stosunków transatlantyckich. 

…znany fakt. Śledziem się przeje…kumpel się śmieje…dziewczyny bledną… Nie wiedzieć czemu oglądając przekazy światowych agencji na temat Borysa Jelcyna słyszę Wiesława Gołasa śpiewającego „W Polskę idziemy”. Ludzkie życie w kilkuminutowym skrócie.

wtorek, 24 kwietnia, 21:00Kto zostanie nowym marszałkiem Sejmu? Zbigniew Chlebowski z PO, Jerzy Wenderlich z SLD i Krzysztof Bosak z LPR zastanawiają się, który z wymienianych kandydatów byłby najlepszy, a który wręcz odwrotnie.

wtorek, 24 kwietnia, 17:30Posłowie opozycji komentują okoliczności wyboru następcy Marka Jurka na stanowisku marszałka Sejmu. Poseł Paweł Śpiewak z Platformy Obywatelskiej chwali kandydaturę szefa sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

24 kwietniaZbigniew Wassermann to kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko marszałka Sejmu - wynika z nieoficjalnych informacji tvn24. Zdaniem posła PiS Jacka Kurskiego Wassermann ma wszystkie cechy potrzebne by piastować to stanowisko

Aleksandra Jakubowska nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Ruszył jej proces w sprawie bezprawnego wprowadzenia zmian w ustawie medialnej. Prokurator postawił jej zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Wróciłem, już jestem! Długo nie pisałem ale już przykładam się do pracy i nadrabiam zaległości. Wróciłem właśnie z Bari. Dla tych co nie wiedzą, to miasto we Włoszech. Na mapie po drugiej stronie Neapolu. Byłem i widziałem jak wygląda ten raj na ziemi. Raj, oczywiście dla tych, którzy zwabieni łatwym zarobkiem decydują się jechać w ciemno. Myślą o pieniądzach i szybkim powrocie. Nic bardziej mylnego.

Z silikonowym penisem w prawicy i pistoletem w lewej dłoni poseł PO Janusz Palikot upomniał się o ukaranie podejrzanych o gwałt i molestowanie funkcjonariuszy lubelskiej policji. - To są rzeczywiście symbole prawa i sprawiedliwości dzisiaj Polsce i to są symbole policji w Lublinie - ogłosił.

Na sklepowych półkach w Wielkiej Brytanii można znaleźć flaczki, ogórki kiszone a nawet musztardę. Ale w kolejkach z koszykami pełnymi polskich specjałów ustawiają się nie tylko nasi rodacy. Brytyjczycy z zainteresowaniem im się przyglądają i też pakują. Zarabiają supermarkety, które sprowadzają nasze towary i tłumacze, którzy ledwo nadążają z przekładem treści na polskich etykietach - podaje "Financial Times"

To sprawa precedensowa, bo po raz pierwszy w historii minister odpowiada w sprawie karnej za dokonywanie zmian w projekcie ustawy. Aleksandra Jakubowska nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Minister edukacji Roman Giertych co prawda wywalczył podwyżkę dla nauczycieli, ale gminy dostały na ten cel za mało pieniędzy - alarmuje "Życie Warszawy". Żeby spełnić rządowe obietnice, samorządy planują obciąć wydatki na inwestycje i premie dla urzędników. Radni zapowiadają skargę w tej sprawie do sądu administracyjnego.

Joanna Kluzik-Rostkowska chce zmotywować najuboższe kobiety, by dbały o ciążę. Wiceminister pracy i polityki społecznej proponuje, by becikowe było wypłacane na raty - po 100 zł miesięcznie. Jednak pod warunkiem, że przyszła matka każdego miesiąca pójdzie na badania - informuje "Dziennik".

Rosja nie wykazuje gotowości do kompromisu w sprawie embarga na nasze mięso. Polska na razie nie ma zamiaru ustępować - pisze "Rzeczpospolita".