Najnowsze

Najnowsze

Wiceszef PSL Jarosław Kalinowski podkreślił w radiowym "Śniadaniu w Trójce", że sektor energetyczny w Polsce musi być pod absolutną kontrolą Skarbu Państwa i Polskie Stronnictwo Ludowe od tego nie odstąpi.

Świąteczną akcję zbierania żywności organizują Federacje Polskich Banków Żywności. Zebrane produkty przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do najuboższych rodzin.

- To zły pomysł, żeby premier latał samolotami rejsowymi - uważa Jerzy Dziewulski, były szef ochrony prezydenta Kwaśniewskiego. Jego zdaniem, zachodzi tu dysonans z ustawą o Biurze Ochrony Rządu, które odpowiada za bezpieczeństwo premiera. Natomiast Polacy, podobnie jak sam Donald Tusk, chcieliby by władze państwa latały "zwykłymi" samolotami - wynika z sondażu "Newsweeka".

Minister Radosław Sikorski powinien przeprosić prezydenta - uważa szef komisji dyplomacji Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski. Jak dodał - to kwestia dyplomacji - on sam na miejscu Sikorskiego uwzględniłby wrażliwość prezydenta.

Na drodze krajowej numer 2 pod Sochaczewem doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zginęła jedna osoba, jedna została ranna.

Liczba śmiertelnych ofiar powodzi w Papui Nowej Gwinei (państwo Oceanii) wzrosła do ponad 170. Jest to rezultat obfitych opadów, wywołanych tropikalnym cyklonem Guba.

- Premier Donald Tusk powinien czerpać z doświadczenia prezydenta i uczyć się, a nie konfrontować i tworzyć stan napięcia - powiedział w TVN24 Tomasz Dudziński z PiS. Według Jakuba Szulca z PO - to burza w szklance wody. - Politycy PiS usiłują wmówić opinii publicznej, że między prezydentem a rządem toczy się straszna batalia - stwierdził.

Za nami Andrzejki - jedne z najhuczniej obchodzonych imienin. Policjanci postanowili sprawdzić, czy amatorzy imieninowych zabaw wracali z nich trzeźwi. Łódzka drogówka zorganizowała specjalną, andrzejkową kontrolę.

- Nagrania rozmów esbeków, zdjęcia manifestantów, filmy i świadectwa świadków. Instytut Pamięci Narodowej organizuje kampanię, której celem jest zachowanie pamięci o stanie wojennym zarówno wśród młodych, jak i uczestników tamtych wydarzeń. W rozmowie z twórcami i pomysłodawcami, tvn24.pl sprawdził, czym jest najnowsze dzieło IPN-u.

Mężczyzna, który w piątek wziął zakładników w biurze Hillary Clinton w Rochester (stan New Hampshire), poddał się po sześciu godzinach konfrontacji z policją.

Rafał Dutkiewicz, obecny prezydent Wrocławia, to według "Dziennika" czarny koń najbliższych wyborów prezydenckich. Według dziennikarzy gazety, w kuluarach mówi się o tym bardzo poważnie. Sam zainteresowany zaprzecza: - Nie mam żadnych planów związanych z prezydenturą. Cieszę się swoimi obowiązkami.

Aż 260 tysięcy euro grzywny dziennie może zapłacić polski rząd, jeśli do świąt nie zmieni prawa dotyczącego modyfikowanej genetycznie żywności. Komisja Europejska domaga się zmian w ustawach o paszach i nasiennictwie.

Jan Rokita dostanie ofertę pracy w rządzie PO - mówi w rozmowie z dziennikiem "Polska" szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Rokita miałby odpowiadać za reformę administracyjną kraju.

Kolejne bulwersujące fakty dotyczące relacji firm farmaceutycznych z Ministerstwem Zdrowia, ujawnia "Dziennik". Gazeta ustaliła, że przedstawiciel firmy Servier otrzymał w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych dokumentację leku produkowanego przez konkurencję, której nie miał prawa oglądać.

Aż dwie trzecie wszystkich zakażeń wirusem HIV w Polsce jest efektem niesterylizowanych narzędzi w gabinetach stomatologicznych, kosmetycznych i salonach tatuażu - alarmuje "Dziennik".

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna opowiada "Polsce" o dworze i drużynie nosorożców w Platformie, o scenach jak z "Psów" w służbach specjalnych, o tym kto źle doradza prezydentowi, co w rządzie będzie robił Jan Rokita oraz kto płakał i klaskał po wejściu Donalda Tuska do Kancelarii Premiera. Oto fragmenty tego obszernego wywiadu:

Część aptek jest dziś zamknięta. Ministerstwo zdrowia wczoraj nagle poinformowało, że dziś wchodzi nowa lista leków refundowanych. Według minister zdrowia, kłopot może dotyczyć półtora tysiąca aptek.

- Żołnierze podejrzani o umyślne ostrzelanie afgańskiej wioski przejdą badania psychiatryczne - dowiedziała się "Rzeczpospolita". O badaniach zdecydowała prokuratura wojskowa prowadząca śledztwo. Śledczy sprawdzą też, czy przyczyną tragedii mógł być zepsuty moździerz.

- Ksiądz Andrzej Miszk jest pierwszym katolickim duchownym w Polsce usuniętym z zakonu i kapłaństwa z powodu wyrażonego sprzeciwu w debacie o lustracji w Kościele. Były już 43-letni diakon opowiedział "Dziennikowi" historię ostatniego roku swych perypetii w zakonie jezuitów.