Najnowsze

Najnowsze

Mija 27 lat od momentu podpisania Porozumień Sierpniowych. Z tez okazji w Gdańsku metropolita abp Tadeusz Gocłowski odprawi uroczystą mszę świętą upamiętniającą ofiary tamtych dni.

"Dziennik" zamieszcza obszerny wywiad z liderem LPR Romanem Giertychem. Gazeta chciała aktualizować tekst rozmowy przeprowadzonej dzień przed zatrzymaniem Janusza Kaczmarka. Mimo żądania rozmówcy by jej w ogóle nie publikować, zrobiła to podając wersję nieautoryzowaną.

"Dziennik" publikuje przeprowadzony w środę wywiad z Januszem Kaczmarkiem. Rozmowy tej gazeta nie zdążyła autoryzować.

25 lat temu 31 sierpnia 1982 r. - w drugą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych - na ulicach Lubina od kul milicyjnych zginęli trzej manifestanci: Mieczysław Poźniak, Michał Adamowicz i Andrzej Trajkowski.

Prokuratura uważa, ze gdyński biznesmen Ryszard Krauze jest kluczową osobą w sprawie przecieku o akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. - donosi "Rzeczpospolita".

Co najmniej 8 osób zginęło, a 60 zostało rannych w zderzeniu pociągów na przedmieściach Rio de Janeiro. Liczba ofiar może wzrosnąć ponieważ akcja ratunkowa wciąż trwa.

Janusz Kaczmarek blokował zatrzymanie barona SLD Jerzego Jędykiewicza zamieszanego w aferę "Stella Maris". Czy był to rewanż za poparcie przez Jędykiewicza nominacji Kaczmarka na stanowisko szefa Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku? - pyta "Nasz Dziennik".

Z całą pewnością jest to zbieg okoliczności w tym sensie, że są to decyzje prokuratorów, a nie decyzje polityczne. Zatem związki z polityką są wyraźnym i całkowitym zbiegiem okoliczności - tak komentuje czwartkowe zatrzymania w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" premier Jarosław Kaczyński.

Wiele osób nadal uważa, że śmierć Diany nie była zwykłym wypadkiem, lecz zamachem zorganizowanym przez brytyjskie służby specjalne. Dlaczego Diana zginęła? Czy to był naprawdę wypadek?

Są szanse, aby najważniejszym wojskowym w sojuszu został Polak. Szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor jest jednym z trzech kandydatów na stanowisko szefa Komitetu Wojskowego NATO - pisze "Rzeczpospolita".

W pobliżu izraelskiego portu Hajfa zderzyły się w czwartek wieczorem dwa statki. Dwóch marynarzy zaginęło, 12 innych udało się uratować - poinformowały izraelskie służby ratownicze.

Wchodzące dziś w życie zmiany w prawie o ustroju sądów powszechnych są jednym z elementów ogólnej tendencji, która zmierza do podporządkowania sądów władzy wykonawczej - ocenia w wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej"przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa Stanisław Dąbrowski.

Pociąg firmy Stadler to połączenie szwajcarskiej precyzji i włoskiej elegancji. Flirt, bo taką nazwę mu nadano, zaprezentowano w czwartek na peronie czwartym dworca głównego w Katowicach - powiadamia "Dziennik Zachodni".