Najnowsze

Najnowsze

Zmarł piłkarz. Zmarł człowiek. To zawsze tragedia. Wielu z nas słysząc o tym, że umiera 22- letni chłopak, widząc jak opłakują go inni, widząc jego dramat niemal na żywo czuje wielki smutek. Bo przecież trudno się z tym pogodzić. Straszna jest myśl, że jeszcze nie tak dawno patrzyliśmy na niego, cieszyliśmy się z jego zagrań, krytykowaliśmy a nawet, być może, wyśmiewaliśmy go. Mimo to, ilekroć do takiej tragedii dochodzi zastanawiam się dlaczego mówimy właśnie o tym kimś.

Oni naprawdę muszą lubić piwo - pomyśli większość przechodniów, mijając największy na świecie pub zbudowany z krat do Carlsberga. Mylą się: inicjatywa mieszkańców belgijskiego Nivelles ma uświadamiać... opłakane skutki nadużycia trunków.

Mieszkańcy południowych Indii jak co roku przebrali się za tygrysy i wykonali tradycyjny taniec na festiwalu z okazji dożynek.

"Czarność węgla, przejrzystość bursztynu\ Zapach moki i gęstość miodowego płynu - pisał Adam Mickiewicz o polskiej kawie. Jednak nawet wieszczowi oko by zbielało, gdyby zobaczył nowojorską.

- Sprawa zatrzymania Janusza Kaczmarka jest dla mnie szczególnie przykra, bo to ja go wylansowałem - zapewnił Lech Kaczyński w Polskim Radiu. Prezydent powtórzył, że zatrzymanie byłego szefa MSWiA i byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego ma solidne podstawy prawne.

Według piątkowych gazet, to właśnie biznesmen Ryszard Krauze może być kluczową osobą w śledztwie ws. przecieku w akcji CBA. - Krauze jest „szefem szefów” – pisze „Rzeczpospolita”, powołując się na źródło zbliżone do śledczych.

Zatrzymanie Kaczmarka i Kornatowskiego to nadużywanie władzy przez PiS, by zablokować niewygodnych świadków - tak, według sondażu "Gazety Wyborczej" uważa 57 proc. Polaków.

Oczyszczenie, pełzający zamach stanu, nieusprawiedliwiony kontratak - komentarze prasowe po czwartkowych zatrzymaniach nie są jednomyślne.

Mija 27 lat od momentu podpisania Porozumień Sierpniowych. Z tez okazji w Gdańsku metropolita abp Tadeusz Gocłowski odprawi uroczystą mszę świętą upamiętniającą ofiary tamtych dni.

"Dziennik" zamieszcza obszerny wywiad z liderem LPR Romanem Giertychem. Gazeta chciała aktualizować tekst rozmowy przeprowadzonej dzień przed zatrzymaniem Janusza Kaczmarka. Mimo żądania rozmówcy by jej w ogóle nie publikować, zrobiła to podając wersję nieautoryzowaną.

"Dziennik" publikuje przeprowadzony w środę wywiad z Januszem Kaczmarkiem. Rozmowy tej gazeta nie zdążyła autoryzować.

25 lat temu 31 sierpnia 1982 r. - w drugą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych - na ulicach Lubina od kul milicyjnych zginęli trzej manifestanci: Mieczysław Poźniak, Michał Adamowicz i Andrzej Trajkowski.