Najnowsze

Najnowsze

Jak sam mówi, jest "trochę niepełnosprawny", ale za to bardzo przedsiębiorczy. 15-letni Patryk Budziński postanowił sam poszukać sobie rodziny zastępczej za pośrednictwem mediów. "Reklamując się" postawił na szczerość.

Polska to poważny kraj, premier powinien być chroniony skutecznie. Jeden funkcjonariusz ochrony tego nie zapewni, nawet najlepszy - podkreślał w RMF FM Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Minister zdrowia Ewa Kopacz chce, by Najwyższa Izba Kontroli zbadała wydarzenia ostatnich miesięcy w objętym przez nią resorcie. Jak mówi Polskiemu Radiu, ma to być część "bilansu otwarcia" w ministerstwie. Do jutra Kopacz ma zaś zakończyć kontrolę listy leków refundowanych.

- To niewybaczalne. Bardzo tego żałuję. Szczerze przepraszam za to, co się stało - powiedział brytyjski minister finansów Alistair Darling dziennikarzom BBC, komentując zniknięcie dysków twardych z danymi osobowymi ponad 25 milionów ludzi.

Przebywający z wizytą w Japonii duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama ostrzegł, że zniszczenie równowagi ekologicznej w Tybecie przez chiński przemysł może negatywnie wpłynąć na setki milionów ludzi.

"Rzeczpospolita" wytykała redakcji TVN24, że na serio potraktowała ironiczny felieton redaktora naczelnego gazety i zrobiła z niego głównego newsa dnia. Wiadomość była fałszywa. Dziennik przyznał to zamieszczając zdawkowe wyjaśnienie na 10 stronie dzisiejszego wydania.

Platforma Obywatelska prawdopodobnie jednak poprze kandydaturę Zbigniewa Romaszewskiego z PiS na wicemarszałka Senatu - pisze "Gazeta Wyborcza". - Bardzo mnie cieszy ta refleksja Platformy - skomentował w "Sygnałach Dnia" Krzysztof Putra (PiS).

Pochowano pierwszych 28 spośród 90 górników, wydobytych do tej pory ze sztolni, która zawaliła się w niedzielę w wyniku eksplozji metanu. Najmłodszy z pochowanych górników miał 21 lat, najstarszy 61.

Kiedyś bito i przesłuchiwano tam polskich patriotów, dzisiaj siedzibę ma tu Służba Kontrwywiadu Wojskowego. W piwnicach pilnie strzeżonego budynku funkcjonuje jedno z najbardziej niezwykłych muzeów w Polsce - Muzeum Zbrodni Komunizmu.

Dwumiesięczny delfin, urodzony w Narodowym Akwarium w Baltimore, ma trzy matki - podali we wtorek amerykańscy naukowcy. Osesek karmiony jest bowiem przez swą biologiczną matkę i przez dwie mamki ze stada.

- Do Annapolis w amerykańskim stanie Maryland na konferencję bliskowschodnią zaproszono delegacje 49 państw, organizacji międzynarodowych, instytucji finansowych i osób indywidualnych - poinformowano dziś w Waszyngtonie. Spotkanie rozpocznie się 27 listopada.

Słowa hiszpańskiego króla Juana Carlosa, skierowane do prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza podczas szczytu w Chile, tak przypadły Hiszpanom do gustu, że ozdobione nimi gadżety, stały się ostatnim krzykiem mody.

Zastępcą szefa MSWiA ma być współautor kontrowersyjnego raportu PO o mediach oraz przyjaciel europosła Pawła Piskorskiego - Tomasz Siemoniak, a obecnego szefa kadr w MSZ zastąpi absolwent moskiewskiej szkoły - Roman Kowalski - pisze "Rzeczpospolita".

Znaleziony kilka lat temu na śmietniku obraz znanego meksykańskiego artysty Rufino Tamayo sprzedano na wtorkowej aukcji w Nowym Jorku za ponad milion dolarów.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas potwierdził, że został zaproszony na konferencję pokojową do USA. Szczyt odbędzie się w przyszłym tygodniu i ma ożywić negocjacje na temat utworzenia niezależnego państwa Palestyna.

Wojciech Wierzejski, prawa ręka Romana Giertycha, szuka zajęcia. Przecież - jak cała LPR - nie dostał się do Sejmu. Być może przygarnie go związany z Ligą portal Prawy.pl, gdzie Wierzejski mógłby zostać nawet redaktorem naczelnym - pisze "Dziennik".

Partia Demokratyczna stawia na liberalizm i punktowanie PO. Pomóc ma w tym prof. Jerzy Hausner, który kieruje pracami nad nowym programem - pisze "Dziennik". Szef PD Janusz Onyszkiewicz uważa, że dla demokratów będzie teraz najważniejsze, by nie dostać łatki partii lewicowej. A o taką w koalicji z SLD i SdPL nietrudno.

Część polityków LiD dostała propozycję przejścia do PO i budowania lewego skrzydła. Inni zaś przymierzają się do stołków w ministerstwach. W ten sposób Donald Tusk rozpoczął sklejanie większości niezbędnej do odrzucenia prezydenckiego weta - donosi "Super Express".

- W obecnej sytuacji nie ma potrzeby rozdzielania resortu na dwa ministerstwa: spraw wewnętrznych i administracji - zapowiedział szef MSWiA Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla "Polityki". Rozdzielenie resortów było jednym z postulatów przedwyborczych PO.