W tym roku kapituła medialnej nagrody Niptel doceniła pracę dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, posła PiS Jana Ołdakowskiego. Jak napisano w uzasadnieniu, doceniono w szczególności jego wkład w stworzenie i promocję muzeum.
W imieniu laureata nagrodę odebrał jego zastępca - wicedyrektor muzeum Dariusz Gawin.
Odbierając nagrodę powiedział, że tegoroczne wyróżnienie Ołdakowskiego to "docenienie osoby, która wniosła wiele pracy i serca" w Muzeum Powstania Warszawskiego.
W tym roku do Nagrody Mediów Niptel nominowani byli m.in. Anna Streżyńska - prezes UKE - "za całokształt działań mających na celu demonopolizacje rynku telekomunikacyjnego", Maria Szabłowska – "za całokształt jej dokonań w Polskim Radiu i odwagę cywilną", program „Szkło kontaktowe" (TVN24) – "za kontaktowe i dowcipne komentarze trudnej rzeczywistości", RMF Classic – "za dobór dobrej muzyki", Zjazd Gnieźnieński (organizatorzy) – "za organizowanie forum dialogu o doniosłym wymiarze społecznym, kulturowym i politycznym, o zasięgu europejskim" oraz TVP Kultura – "za podjęcie tematów najbardziej istotnych dla obrazu współczesnej kultury polskiej oraz różnorodność form przekazu"
Nagroda Mediów Niptel wręczana jest od 1995 roku. Nagroda ma wyróżniać wybitne i doniosłe przedsięwzięcia medialne lub osoby, które obecność na rynku mediów zaznaczyły w sposób szczególny. Nagrodę przyznaje kapituła złożona między innymi ze zwycięzców z lat ubiegłych.
Pomysłodawcą nagrody jest Tomasz Nabakowski. Galę i pracę kapituły organizuje Agencja Filmowa "Profilm". Tegorocznym fundatorem nagrody jest grupa kapitałowa "ErgoHestia".
Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Radio RMF FM - za bardzo dynamiczny rozwój stacji, Program II TVP - za programy o środowiskach lokalnych, czy TVP SA - za relację z wizyty Ojca Świętego w Polsce. Laureatami ubiegłorocznej nagrody zostali Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski i program "Teraz My" za "świetną publicystykę polityczną połączoną z humorem na dobrym poziomie". pol
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: TVN24