Najnowsze

Najnowsze

ONZ może opuścić Darfur

- Żądania i przeszkody stawiane przez sudański rząd mogą uniemożliwić nam kontynuowanie misji - powiedział Jean-Marie Guehenno, szef misji ONZ w Darfurze, podczas sesji Rady Bezpieczeństwa.

Nie ma świąt bez choinki na głowie!

Przed świętami w sklepach wrze. Postanowiły to wykorzystać fryzjerki z hiszpańskiej grupy Sienta La Cabeza, którzy w centrach handlowych Hong Kongu zamieniają głowy co odważniejszych Chińczyków w odlotowe bożonarodzeniowe stroiki.

"Do Rosji trzeba było wyciągnąć rękę"

Przez ostatnie dwa lata polskie władze używały fatalnej retoryki wobec Rosji. Robienie komuś na złość jest głupie i krótkowzroczne. W polityce zagranicznej trzeba wyciągać rękę - w taki sposób senator Włodzimierz Cimoszewicz skomentował w TVN24 zapowiedź premiera, że Polska nie będzie blokować przystąpienia Rosji do OECD.

Chiński okręt zacumował w Tokio

Radość, uśmiechy, uściski dłoni oraz taniec tradycyjnego chińskiego smoka. W taki sposób Japończycy witali pierwszy od ponad 60 lat chiński okręt wojenny, który przypłynął do Tokio.

Klub pierwszych dam bez Danuty Wałęsy

Porozumienie ponad politycznymi podziałami, ale... nie ze wszystkimi. Maria Kaczyńska i Jolanta Kwaśniewska ogłosiły powołanie stowarzyszenia byłych i obecnych pierwszych dam. Według "Dziennika" nie zaprosiły jednak Danuty Wałęsy.

Adam Michnik mediatorem w Gruzji

Po dwóch tygodniach negocjacji między UE, Stanami Zjednoczonymi a Gruzją ustalono, że Adam Michnik zostanie rzecznikiem wolności mediów w Gruzji. Do Tbilisi pojedzie być może już jutro - podaje "Gazeta Wyborcza".

Cywile zginęli w NATO-wskim nalocie

Co najmniej 12, a według lokalnych władz nawet 25, cywilów zginęło w afgańskiej prowincji Nuristan w wyniku błędnego nalotu wojsk NATO. Ofiary to robotnicy drogowi.

Rosja chce pogodzić Bliski Wschód

- Rosja chce zorganizować następną bliskowschodnią konferencję pokojową - powiedział, wracając z konferencji w amerykańskim Annapolis, minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Milioner skazany za machinacje w ONZ

Amerykański potentat wydobywczy Oscar Wyatt został skazany na rok i pięć dni więzienia za przekupywanie ONZ-towskich urzędników pracujących przy programie "Ropa za żywność", w ramach którego Wyatt nielegalnie kupował ropę od rządu Saddama Husajna.

Górnicy zgłaszają fałszerstwa

Kolejni górnicy opowiadają, jak w namawiano ich do fałszowania wskazań czujników metanu. Jeden z nich nagrał taką rozmowę. - Niech dyrekcja wie, że po tragedii na Halembie górnicy stali się odważniejsi i coraz głośniej zaczynają mówić o przekrętach - wyjaśnił w "Gazecie Wyborczej" Jarosław J.

Polscy żołnierze przed muzułmańskim sądem

Uczestnicy wojskowych misji w Afganistanie i w Iraku, którzy złamali prawo koraniczne, mogą być sądzeni przez miejscowe władze - pisze "Rzeczpospolita". To efekt przepisów wchodzących od nowego roku.

"Polska": Wracamy do głównego nurtu polityki

Zdaniem przebywającego z wizytą w USA ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, udział Polski we wtorkowej konferencji bliskowschodniej w Annapolis był wyrazem zaufania jej amerykańskich organizatorów do nowego rządu RP - pisze "Polska".

Pożegnalna impreza pracowników CBA

Długo, ale bez rozgłosu, bawili się w weekend w rządowym ośrodku w podwarszawskim Jadwisinie pracownicy CBA - dowiedział się "Dziennik". Gazeta donosi, że szef Biura Mariusz Kamiński spodziewa się odwołania i chciał podziękować współpracownikom za współpracę.

Rząd nie umie usunąć azbestu

Dachy i elewacje polskich domów ciągle pokrywają tysiące ton azbestu. Choć program usuwania szkodliwej substancji trwa już pięć lat, Ministerstwo Gospodarki wciąż nie ma pomysłu, jak się jej pozbyć - pisze "Metro".

Latające trumny

Piloci nazywają je latającymi trumnami. Kolejne rządy przekonują, że trzeba kupić nowe, bo te stanowią zagrożenie dla pasażerów. Teraz kancelaria premiera namawia turystów na przelot rządowymi maszynami na święta do Bułgarii - pisze "Życie Warszawy".

Huzia na "Mengele"

Grupę doradczą profesorów w sprawie przeciwko Mirosławowi G. zaangażowano na polecenie byłego prokuratora krajowego Dariusza Barskiego – dowiedziało się "Życie Warszawy".

Mariusz Kamiński żegna się z CBA

Długo, ale bez rozgłosu bawili się w weekend w rządowym ośrodku w Jadwisinie pracownicy Centralnego Biura Antykorupcyjnego - dowiedział się "Dziennik". Było to nieformalne spotkanie na którym kierownictwo chciało podziękować za współpracę pracownikom Biura.

Zapadli się pod ziemię

Najpierw wstrząsy..., a potem w drodze robi się ogromna wyrwa. Do środka wpadają samochody. Do niezwykłego zdarzenia doszło na parkingu w St. Louis w Stanach Zjednoczonych.

Będziemy płacić za studia?

Minister nauki rozważa uruchomienie systemu gwarantowanych kredytów na opłacenie studiów. A to oznacza, że myśli o wprowadzeniu częściowej lub całkowitej odpłatności za naukę w szkołach wyższych - pisze "Polska".

Rząd chce odroczenia, lekarze chcą pieniędzy

Wtorek, 27 listopada 21:00- Od 1 stycznia zmiany w polskich szpitalach. W życie ma wejść ustawa o ograniczonym czasie pracy lekarzy. Służba zdrowia nie jest gotowa na unijne prawo, dlatego rząd chce wprowadzenie nowych przepisów opóźnić o rok. O sytuacji szpitali po Nowym Roku rozmawiali w TVN24 goście "Magazynu 24 godziny".

Ku pokojowi na Bliskim Wschodzie

Już 12 grudnia zasiądą do rozmów pokojowych przedstawiciele Autonomii Palestyńskiej i Izraela - napisano we wspólnym oświadczeniu premiera Ehuda Olmerta i prezydenta Mahmuda Abbasa. Tymczasem Syria już oświadczyła, że państwa arabskie unormują swoje stosunki z Tel Avivem dopiero wtedy, gdy ten wycofa swe wojska z okupowanych terenów.

Prezydent zdumiony stanowiskiem w sprawie Rosji

Kancelaria Prezydenta RP z najwyższym zdumieniem przyjmuje deklarację Donalda Tuska w kwestii zmiany stanowiska wobec przystąpienia Rosji do OECD - głosi komunikat Pałacu. Prezydent chce też zapytać Trybunał Konstytucyjny o uprawnienia głowy państwa i ministrów.

Co rząd zaproponuje lekarzom?

- Będziemy prosić prezydenta o to, żeby zawetował przesunięcie w czasie ustawy i liczymy, że prezydent stanie na wysokości zadania - stwierdził w Magazynie "24 godziny" Krzysztof Bukiel. Od 1 stycznia ma obowiązywać w Polsce dyrektywa UE, która ogranicza czas pracy lekarzy. PO woli to opóźnić o rok, winiąc za sytuację poprzedni rząd. Dziś minister zdrowia Ewa Kopacz będzie rozmawiać na ten temat z przedstawicielami lekarzy.

Nowi bogacze za stare obligacje

Liczni posiadacze przedwojennych obligacji walczą przed sądami o wypłatę odszkodowań. Wyroki mogą kosztować państwo nawet 5 mld zł - wylicza "Polska".

Studia mogą być odpłatne

Minister nauki ma ambitne plany zmiany systemu finansowania wyższych uczelni. Rozważa m.in. uruchomienie systemu gwarantowanych kredytów na opłacenie studiów. A to oznacza, że myśli o wprowadzeniu częściowej lub całkowitej odpłatności za naukę w szkołach wyższych - pisze "Polska".

50 tys. zł dla żony ofiary łowców skór

50 tys. odszkodowania dostanie żona jednej z ofiar "łowców Skór". Pieniądze wypłacą jej stacja pogotowia ratunkowego, do którego trafił jej mąż, oraz ubezpieczyciel owej stacji - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Wiesława S. zamordował były sanitariusz łódzkiego pogotowia ratunkowego Andrzej N.

O.Rydzyk: Wracamy do komunizmu!

- O przywileje nie prosimy, tylko o normalność - mówił dyrektor o. Tadeusz Rydzyk w nocy z wtorku na środę w Radiu Maryja, odnosząc się ponownie do wypowiedzi minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej na temat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Strajk greckich dziennikarzy

Ponad tysiąc greckich dziennikarzy wyszło na ulice Aten. Protestowali, bo nie podobają im się rządowe plany reformy płac. Wczoraj niektóre stacje telewizyjne i radiowe nie emitowały serwisów informacyjnych, dziś w kioskach zabraknie prasy.

Zatrzymano mężczyznę, który strzelał do swojego szwagra

Po dwóch dobach poszukiwań policja zatrzymała 42-letniego Krzysztofa S. z miejscowości Pałki (Łódzkie). Jest podejrzewany o zastrzelenie z broni myśliwskiej swojego szwagra i zranienie teściowej. W obławie brało udział ponad 60 policjantów i przewodników z psami.