Najnowsze

Najnowsze

"Szanowny Panie Prezesie, PiS potrzebuje reformy"

"Jesteśmy przekonani, że zanik kolegialnych procedur jest podstawową przyczyną kryzysu stronnictwa i błędów popełnionych" - tak napisali w liście do Jarosława Kaczyńskiego trzej dotychczasowi wiceprezesi PiS - Ludwik Dorn, Paweł Zalewski i Kazimierz M. Ujazdowski. Obszerne fragmenty tego memoriału publikuje dziś "Dziennik".

"Konstytucja została podarta na strzępy"

- Konstytucja została podarta na strzępy. Prawnicy powinni przekazać ludziom moją wiadomość by powstali i przywrócili konstytucję - powiedział aresztowany po wprowadzeniu stanu wyjątkowego były prezes Sądu Najwyższego.

Tusk rajdowiec

Niewiele brakowało, a Donald Tusk nie zdążyłby na inaugurację Sejmu. O 8.30 LOT odwołał samolot, którym lider PO miał lecieć z Gdańska do stolicy. Kandydat na premiera dotarł do Warszawy sportowym subaru. Trudną trasę przejechał w ledwie cztery godziny. Historię opisał dziennik "Polska".

15 lat więzienia dla "Krakowiaka"

Janusz T., ps. Krakowiak został prawomocnie skazany na 15 lat więzienia za zlecenie napadu i pobicia oraz za podżeganie do zabójstwa świadka koronnego. Duża część zarzutów stawianych "Krakowiakowi" i pięciu innym członkom jego gangu musi jednak zostać zbadanych ponownie.

W PO-PSL wszystko "dopięte na ostatni guzik"

- W negocjacjach pozostały już tylko drobne niuanse. Z rządem czekamy, aż prezydent desygnuje Donalda Tuska na premiera - powiedział w TVN24 Eugeniusz Kłopotek z PSL. Według posła, jeśli desygnowanie nastąpi w przeciągu kilku dni, to nowy rząd powstanie już w przyszłym tygodniu.

Romaszewski: Platforma mnie skrzywdziła

Platforma pokazała w Senacie gigantyczne partyjniactwo. Zostałem skrzywdzony. Będę teraz mniej zarabiał i więcej pracował, nie będę miał samochodu - tak Zbigniew Romaszewski z PiS skomentował w TVN24 odrzucenie przez PO jego kandydatury na wicemarszałka Senatu.

Meksyk: Lawina błota zalała wieś

Wielka ściana błota i wody zmiotła z powierzchni ziemi wioskę San Juan Grijalva w południowym Meksyku. Według oficjalnych danych 16 ludzi zaginęło, a 20 zostało rannych, jednak liczba ofiar może sięgnąć nawet 30 osób.

USA przeciw niepodległości Tajwanu

Przebywający z wizytą w Chinach amerykański minister obrony Robert Gates powiedział, że Stany Zjednoczone "kategorycznie" sprzeciwiają się niepodległości Tajwanu, uważanego przez Pekin za zbuntowaną prowincję.

"The Times": Trudna przyszłość nowego premiera

Niełatwe będzie życie na stanowisku premiera - ostrzega Donalda Tuska "The Times". Według publicysty gazety, Rogera Boyesa, problemów mu nie zabraknie - dziennikarz przewiduje głównie "konflikty z braćmi Kaczyńskimi".

Ćwiąkalski chce zostać lepszym Ziobrą

- Nie chcę anty-Ziobry, chcę, by ministrem sprawiedliwości został lepszy Ziobro - mówił niedawno przyszły premier Donald Tusk. Zbigniew Ćwiąkalski, jeden z kandydatów na stanowisko ministra sprawiedliwości, zapowiada, że "nie byłby anty-Ziobrą". A lepszym Ziobrą? - Lepiej można wiele rzeczy zrobić - mówi Ćwiąkalski w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Latający żółw

Nad japońską prefekturą Saga, ku zaskoczeniu gapiów, przeleciał wczoraj miś panda. Tuż za nim na niebie pojawił się ogromny żółw.

Wołanie o wolność mediów w Chinach

Organizacja Human Rights Watch zaapelowała do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o wywarcie na rząd w Pekinie nacisku, by ten szanował fundamentalne zasady wolności mediów.

Tusk idzie do prezydenta

Buzek, Saryusz-Wolski albo Tuge-Erecińska - to ewentualni kandydaci Platformy na szefa MSZ, gdyby nie doszło do nominacji Radka Sikorskiego. Podczas zaplanowanego na dziś spotkania Lecha Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem prezydent ma przekazać przyszłemu premierowi tajne informacje na temat byłego szefa MON i kandydata na ministra w rządzie PO-PSL.

Autobus runął w przepaść

Co najmniej 13 osób zginęło w katastrofie na autostradzie w środkowej Portugalii. Autobus wypadł z drogi i stoczył się po zboczu, kilkakrotnie dachował. 24 osoby zostały ranne, w tym 5 ciężko.

Zabraknie lekarzy

Od stycznia 2008 roku wejdą unijne przepisy ograniczające u nas czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. To katastrofa, nie będzie miał kto leczyć - alarmuje dziennik "Polska".

Wnuczku, wymień babci dowód

Ponad 172 tysiące warszawiaków, którzy nie wymienili jeszcze dowodów osobistych, może narazić się na wysokie kary. Urzędnicy przypomnieli sobie bowiem o dawno zapomnianym przepisie - pisze "Życie Warszawy".

Znów się kręci

PO i PSL nie powinny spodziewać się spokojnych rządów – PiS już na początku prac parlamentu przy pomocy haków próbowało opóźnić wybór marszałka Sejmu. Plan nie wypalił tylko dlatego, że marszałek-senior Zbigniew Religa nie do końca nauczył się regulaminu obrad izby - uważa "Trybuna".

Tej zimy zjedziemy z Gubałówki?

Jest szansa na to, że zakopiańska trasa narciarska na Gubałówce zostanie uratowana. Z propozycją jej alternatywnego przebiegu wystąpiła rodzina Byrcynów, która dwa lata temu doprowadziła do zamknięcia starej trasy. Czy to rzeczywiście przełom w sporze o Gubałówkę? - pyta "Dziennik Polski".

Niepełnosprawni kontra ZUS w Trybunale Konstytucyjnym

Trybunał Konstytucyjny zbada dziś czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych postępuje zgodnie z konstytucją, nakłaniając opiekunów osób niepełnosprawnych do ubezwłasnowolniania podopiecznych, dlatego że nie potrafią lub nie mogą się podpisać pod drukami z ubezpieczalni.

Kiedy koniec irackiej misji?

Lipiec lub sierpień przyszłego roku to realny termin wycofania polskich żołnierzy z Iraku - tak według "Rzeczpospolitej" uważają politycy Platformy Obywatelskiej.

Porywali dzieci i zmuszali matki do żebrania

Przywieźć do obcego kraju małe dzieci, odebrać matkom i z zimną krwią używać ich do żebrania - trudno wymyślić okrutniejszy proceder. Ale właśnie tak nieludzką metodę zastosowały wschodnie gangi działające w Polsce. Jeden z nich rozbiła rzeszowska policja. Proces przestępców toczy się właśnie przed miejscowym sądem - ujawnia "Dziennik".

Zniknie abonament radiowo-telewizyjny?

Zniknie abonament radiowo-telewizyjny? Likwidację tego de facto podatku zapowiedziała Platforma Obywatelska już podczas kampanii wyborczej. Z pomysłu się nie wycofuje - pisze "Dziennik".

Amerykanie przeciwko torturom

Nietypowy happening zorganizowała grupa aktywistów w Waszyngtonie. Na ulicach stolicy demonstrowali jak służby specjalne obchodzą się z więźniami w amerykańskiej bazie Guantanamo.

Lipiec: jestem ofiarą służb specjalnych

Tomasz Lipiec, były minister sportu oskarżony przez prokuraturę o korupcję, utrzymuje, że padł ofiarą konkurencji między ABW a CBA - informuje "Rzeczpospolita" powołując się na źródła zbliżone do śledztwa.

Kiedy koniec irackiej misji?

Lipiec - sierpień przyszłego roku to realny termin wycofania naszych żołnierzy z Iraku - uważają politycy Platformy Obywatelskiej - pisze "Rzeczpospolita".

Ludowa ulga na dzieci

Nowa koalicja PO z PSL jeszcze nie powstała, a ludowcy już szykują pierwsze zmiany, na których skorzystają przede wszystkim rolnicy - tak dziennik "Polska" pisze o planach poszerzenia kręgu uprawnionych do ulgi podatkowej na dzieci.

Tacy mają klawe życie...

Premier, ministrowie i ich najbliżsi współpracownicy, czyli w sumie ponad sto osób, otrzymają na odchodne sute odprawy. Z naszych pieniędzy wypłacą sobie w sumie prawie 3 miliony złotych - wylicza "Fakt".

Poszukiwanie grobu gen. Nila

Przeprowadzone wczoraj sondażowe odwierty na warszawskim Służewie, które miały na celu poszukiwanie miejsca pochówku gen. Augusta Fieldorfa "Nila", nie przyniosły efektu - pisze "Nasz Dziennik".