Najnowsze

Najnowsze

Stocznia - przystanek w kampanii wyborczej

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje spotkanie w Stoczni Gdańskiej z udziałem premiera Jarosława Kaczyńskiego - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia.

Jak polują Łowcy Perseidów

Wychodzą o zmierzchu. Kładą się na trawie na plecach. Do domów wracają dopiero, kiedy wzejdzie słońce. Wtedy zaczynają wprowadzać dane do komputerów.

Rusza Off Festiwal

Ponad 40 artystów z polski i zagranicy weźmie udział w tegorocznej, drugiej edycji Off Festiwalu.

Socjalizm po Wenezuelsku

Wenezuelska opozycja oskarża prezydenta Hugo Chaveza o to, że proponując zmiany w konstytucji chce zatrzymać władzę na zawsze. Sam Chavez zapowiada zbudowanie państwa socjalistycznego na miarę XXI wieku.

Ogień zagraża Atenom

Gigantyczne pożary szaleją na północ od Aten. Żywioł oprócz hektarów lasów zniszczył już dziesiątki domów na przedmieściach greckiej stolicy. W niektórych dzielnicach brakuje prądu.

Jakubowska: Popełniłam przestępstwo

"Lwicy lewicy" grożą dwa lata więzienia za jazdę w stanie nietrzeźwym. Rozpoczął się proces byłej posłanki SLD i szefowej gabinetu politycznego byłego premiera Leszka Millera, Aleksandry Jakubowskiej.

Niemcy: Zestawienie Steinbach z Hitlerem niedopuszczalne

Rozpowszechnianie ulotki Powiernictwa Polskiego, na której widnieją obok siebie podobizny Eriki Steinbach, żołnierza Waffen SS, niemieckiego średniowiecznego rycerza i cytat z Hitlera jest zakazane - orzekł niemiecki sąd. Autorzy zapewniają: -Nie damy sobie zamknąć ust.

Poprawka z magisterki

Dyplomy wydane przez Wyższą Szkołę Społeczno-Gospodarczą w Tyczynie okazały się nic nie warte. Teraz absolwenci walczą o swoje prawa.

Niemiecka policja mobilizuje się na rocznicę śmierci Hessa

Tysiące funkcjonariuszy przygotowuje się, aby udaremnić spodziewane demonstracje neonazistów. Ich organizacje przesłały liczne zapytania, o zezwolenie na manifestacje w rocznicę śmierci prominentnego hitlerowca Rudolfa Hessa. Sądy odmówiły, ale demonstracje i tak się pewnie odbędą.

Gen. Polko: Amerykańscy żołnierze to bardzo spokojni ludzie

- Ataki terrorystyczne na obiekty wojskowe zdarzają się niezmiernie rzadko - minister obrony i szef Biura Bezpieczeństwa narodowego rozwiewali dziś obawy samorządowców z podsłupskiego Redzikowa, gdzie może stanąć amerykańska baza przeciwrakietowa.

W Iraku codziennie ginie 100 osób

Organizacja Narodów Zjednoczonych podliczyła, że od początku roku w Iraku zginęło ponad 12 tysięcy osób - donosi hiszpański dziennik "El Mundo".

Wszedł na 3400 metrów bez sprzętu i jedzenia

W Hiszpanii policja zatrzymała 27-letniego mężczyznę, prawdopodobnie nielegalnego imigranta z Mali, który wspinał się w okolicach najwyższego szczytu Hiszpanii bez zapasów i żadnego sprzętu.

Pościg i strzały na ulicach Warszawy

Po dramatycznym pościgu ulicami warszawskiej Pragi, stołecznym policjantom udało się złapać groźnego przestępcę. Marcin N. był poszukiwany przez niemiecką policję europejskim nakazem aresztowania za napady i rozboje.

MSZ: Fotyga nie mówiła o "spisku", ani "upokorzeniu"

Minister spraw zagranicznych Anna Fotyga nie mówiła o Niemczech jako o "historycznym wrogu Polski". Artykuł w "Dzienniku", zarzucający jej takie słowa, jest przekłamaniem - mówi IAR Robert Szaniawski, rzecznik prasowy MSZ.

Samoobrona: Ciężko, by Ziobro sam na siebie doniósł

Odsłuchanie nagrania rozmowy Zbigniewa Ziobry z Andrzejem Lepperem nie potwierdziło, by minister sprawiedliwości uprzedził lidera Samoobrony o planowanej akcji CBA w resorcie rolnictwa. Samoobrona do informacji prokuratury podchodzi sceptycznie.

Rutkowski pobity i wyrzucony z imprezy

Kiedyś najsłynniejszy detektyw w Polsce, obecnie podejrzany m.in. o pomoc mafii paliwowej i wyłudzanie pieniędzy były poseł Krzysztof Rutkowski został pobity i wyrzucony z imprezy Stadium of Sound na stadionie Lecha Poznań. Nasz internauta przesłał nam nagranie szamotaniny.

Kaczmarek pod lupą Ministerstwa Sprawiedliwości

Ministerstwo Sprawiedliwości bada rewelacje tygodnika „Wprost” na temat przeszłości Janusza Kaczmarka - donosi RMF FM. Gazeta napisała, że były szef MSWiA nadzorował w 1993 roku nielegalną operację UOP.

PO raportuje: CBA łamało prawo

W sprawie "afery gruntowej" Centralne Biuro Antykorupcyjne działało z naruszeniem prawa - wynika z anonimowego raportu Platformy Obywatelskiej. Raport krytykuje PiS, chwalą politycy SLD i niedawni koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości.

Nielegalne auta na przemiał

Potłuczone szkło, pogięta blacha i podarta skórzana tapicerka - tyle zostało z 18 luksusowych limuzyn przemyconych na Filipiny. Rząd postanowił je zniszczyć w pokazowej akcji walki z przestępczością.

Dwa wypadki polskich żołnierzy w Rosomakach

W Afganistanie doszło dziś do dwóch incydentów z udziałem polskich żołnierzy i transporterów Rosomak. Jeden z pojazdów osunął się z nasypu, drugi najechał na ładunek wybuchowy domowej roboty. Żadnemu z żołnierzy nic się nie stało.

Pasażerowie mogą pisać rozkład PKP

Pasażerowie mogą zgłaszać uwagi i sugestie do nowego rozkładu jazdy dalekobieżnych pociągów pospiesznych. - Realne propozycje zostaną przez nas wprowadzone - zapowiada rzecznik PKP Przewozy Regionalne Łukasz Kurpiewski.

Prezydent: Nie znałem przeszłości Kaczmarka

W trakcie całej znajomości byłego ministra z prezydentem, Lech Kaczyński był wprowadzany w błąd, co do przeszłości Janusza Kaczmarka - to reakcja Kancelarii Prezydenta na wypowiedź byłego szefa MSWiA w "Naszym Dzienniku".