Najnowsze

Najnowsze

Marek Niedźwiecki odchodzi z Trójki

Marek Niedźwiecki kultowa postać muzycznego dziennikarstwa radiowego i twórca "Listy Przebojów Programu III" odchodzi po 25 latach z Trójki. Od początku 2008 roku będzie prowadzić autorskie audycje w Radiu Złote Przeboje należącym do Agory - podaje "Gazeta Wyborcza".

Seria karamboli na A4

Dziewięć samochodów najechało na siebie na autostradzie A4 od strony Opola. Wcześniej, kilka kilometrów dalej, najechały na siebie trzy tiry.

Konserwatywny polityk, narkotyki i seks

Deputowany postchadeckiej partii UDC Cosimo Mele spędził noc z prostytutką. Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, że kobieta po przedawkowaniu kokainy i alkoholu trafiła do szpitala

"Z Bergmanem umiera epoka kina"

To prawdopodobnie największy artysta filmowy od czasu wynalezienia kamery filmowej - powiedział Woody Allen o zmarłym dziś szwedzkim reżyserze Ingmarze Bergmanie.

Parda: spotkanie koalicyjne było nudne

Spotkanie PiS, Samoobrony i LPR nie przyniosło żadnego przełomu. LiS nadal czeka na decyzję premiera w sprawie swoich warunków. Politycy, jak mantrę powtarzają: koalicja trwa. Wieczorem ciąg dalszy rozmów.

Francuski superśmigłowiec

Helikopter Cougar nie ma sobie równych. Cztery tysiące litrów wody na raz - żaden strażacki helikopter nie był do tej pory w stanie tyle udźwignąć.

Czarnecki nie wraca do Samoobrony

- Nie chcę być w ugrupowaniu, którego celem nie jest walka z liberałami z PO, tylko walka z PiS. To polityczna paranoja i schizofrenia, a ja w czymś takim partycypować nie będę" - powiedział Czarnecki w poniedziałek dziennikarzom.

FAZ: kryzysy, dymisje i podejrzenia

Rządy braci Kaczyńskich to jeden wielki kryzys - tak komentuje niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" aktualną sytuacje w naszym kraju.

Policja zmienia mundury

Już pod koniec sierpnia policjanci dostaną do testowania nowe mundury. Wymiana umundurowania nastąpi prawdopodobnie w połowie przyszłego roku.

Polscy prokuratorzy już w Grenoble

Do Grenoble dotarła grupa polskich prokuratorów. Śledczy mają przyłączyć się do badania przyczyn i okoliczności tragedii, w której zginęło 26 pielgrzymów.

Maksymiuk: nie będę szefem Samoobrony

Nie ma mowy o rozmowach z Samoobroną bez Leppera, jego pozycja w partii nie jest zagrożona - mówił w TVN24 o nastrojach przed spotkaniem z koalicjantami poseł Janusz Maksymiuk.

Więzienny "Thriller"

1600 filipińskich więźniów skazanych za najcięższe zbrodnie tańczy skomplikowane układy choreograficzne do przebojów Michaela Jacksona. Wideoklip jest przebojem serwisu YouTube.

Premier: Lepper skarżył się o. Rydzykowi

Ewentualne wsparcie LiS przez środowisko o. Tadeusza Rydzyka byłoby "niedobre dla Polski, Kościoła i Radia Maryja" - ocenił Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Wprost".

Starcie mistrzów niewidzialnej gitary

Coroczne mistrzostwa świata w graniu na "powietrznych gitarach" za pasem, więc najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie ostro walczą o zakwalifikowanie się do konkursu w fińskim Oulu. Ostatnio swoje umiejętności prezentowali Niemcy.

Izrael chce reakcji na wypowiedzi Rydzyka

Ambasador Izraela w Polsce zażądał od resortu sprawiedliwości reakcji na antysemickie wypowiedzi o. Rydzyka. Toruńska prokuratura jednak nie zbadała jeszcze autentyczności tzw. taśm Rydzyka.

Śląska prokuratura nie chce ścigać neonazistów

Prokuratorzy planują umorzyć sprawę słynnego faszystowskiego pikniku w Zabrzu z 2004 roku - informuje "Gazeta Wyborcza". W "zabawie" brali udział późniejsi członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i kandydat PiS na radnego.

Coraz więcej lekarzy odstępuje od strajku

Protest lekarzy słabnie. Medycy na własną rękę dogadują się z dyrektorami swoich szpitali. W zamian zawieszają strajk, wycofują wypowiedzenia i wracają do pacjentów - zauważa "Życie Warszawy".

Wybory zamiast śledztwa ws. seksafery

Andrzej Lepper chce zerwać koalicję i doprowadzić do wyborów, które byłyby dla niego ucieczką od seksafery - pisze "Dziennik", powołując się na dawnych i obecnych współpracowników szefa Samoobrony.

Czy prywatnie można być faszystą?

Prokuratura chce umorzyć śledztwo w sprawie pikniku, podczas którego na tle płonącej swastyki skandowano "Sieg Heil" i wyciągano ręce w geście hitlerowskiego pozdrowienia - zapowiada "gazeta Wyborcza". Udział w imprezie wzięli udział późniejsi działacze Młodzieży Wszechpolskiej i LPR, a jej organizatorem był kandydat na radnego z ramienia PiS - przypominają dziennikarze.

Pełzający zamach stanu

Polska staje się państwem pełzającego zamachu stanu. Jego finałem ma być system, który istniejące instytucje pozbawi substancji demokratycznej i uczyni fikcją - pisze Adam Michnik w artykule "Modlitwa o deszcz" na łamach "Gazety Wyborczej".

Pęczak poszedł do pracy za 1200zł

Były łódzki baron SLD Andrzej Pęczak, który w styczniu wyszedł z aresztu, znalazł sobie, jak mówi, uczciwe zajęcie - pisze "Dziennik". Uczciwe, ale mało płatne. Zarabia 1200 zł - ustalili dziennikarze.

Kung Fu zbliża narody

Z okazji 35-lecia chińsko-meksykańskich stosunków dyplomatycznych studenci z kraju środka zaprezentowali Meksykanom swoją tradycyjną sztukę walki Kung Fu.

Zapisz w telefonie grupę krwi

Po tragicznym wypadku pielgrzymów we Francji lekarze apelują, żeby do telefonów komórkowych, oprócz numerów do najbliższych osób, wpisywać też grupę krwi. W razie wypadku ta informacja może ocalić nam życie - pisze "Życie Warszawy".